Zamansız

Yaşamın değerini ve hayatı sevmenin önemini vurgulayan bu kısa film projemiz, bir kadının umutsuzluktan kurtuluş öyküsüne dayanıyor.

Film Öyküsü

Yaşam amacını yitirmiş bir kadın, Tozlukayalar’da hayatına son vermeyi planlarken Uçurumun Adamına rastlar ve hayata yeniden tutunur.

 • Sinemayla ilgilenen, aynı zamanda yazarlık ve çizim üzerine uğraşlar gösteren 20 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. 2022 Yılında "Bir Varmış Bir Yokmuş" adlı ilk kısa filmimi çektim. 2023 Yılında ödüllü "Teneke" kısa filmi ve ardından MUBI'de yayında olan "Onların Peşindeyim" adlı tiyatro belgeselinin görüntü yönetmenliğini yaptım. Şimdi Zamansız isimli projemle destek arayışındayım.

 • Filmimizin başrolü için İlknur Deniz Bayrak ve Onur Yenidünya ile anlaştık. İlk kısa filmimin uygulayıcı yapımcılığını yapan Muhammed Muğlu da bu serüvende bana eşlik edecek. İlk filmimizde bizi desteklemiş olan Bahri Yalçın, projemizin görüntü yönetmenliğini üstlenecek. Sanat Yönetmenimiz ise Side Tanrıkulu olacak

FİLMİMİZİN AMACI
 • Yolu Tozlukayalar'a düşen ve uçurumun eşiğinde hayata devam edip etmemek arasında tehlikeli bir fikre kapılan Öykü'nün hikayesine odaklanıyoruz. 

 • Hedefim, uçurumdan manzarayı seyreden Öykü'yü gördüğümüzde, aklımıza Marmaray’ın raylarını umutsuzca izleyen o genç insanların da gelmesi. Onlar bir kitaptan veya bir filmden alıntı değiller, gerçekler. Ve onların Öykü gibi sığınacak bir kulübesi olmadı. Ama Öykü ve daha nicelerinin ikinci bir şansı var. Önemli olan tek şey güneş batmadan bunun farkına varabilmeleri.

  Bizim nihai amacımız da aynı manzaraya bakarken az önce hayatını sonlandırmayı düşünen Öykü'nün, şimdi aynı manzaraya bakarak yaşamın değerini hatırladığını göstermek. Final sahnesinde, Öykü'nün yaşama devam etmeye karar verdiği sırada seyirci olarak içimizde dolup taşan bir duygu olmalı, ömrümüzün ne kadar kıymetli olduğu ve onu dönüştürebileceğimiz sayısız potansiyel geleceği düşünmeliyiz. İnsanlar, 7'den 70'ine herkes, bu anı hayatları süresince unutabiliyorlar. Metrolarda veya köprülerde duyduğumuz kara haberler, bu insanların çaresiz olarak yitip gittiklerini yüzümüze vururken biz inatla birilerine bir çıkış yolu olduğunu, hayatın neresinde, hangi aşamasında olunursa olunsun yaşama sımsıkı sarılmaları gerektiğini hatırlatmalıyız.

  Çünkü yaşam serüvenimizdeki sonsuz arayışımızı tamamlamak için daha çok zamanımız var.

     DESTEKLERİNİZİN KARŞILIĞI
 • Filmimize verilecek destekler; teknik harcamalar, post prodüksiyon masrafları ve festival sürecimiz için gerekli bütçenin ihtiyacımız olan kısmını inşa edecektir.  Kısa Film Festivallerinde Zamansız isimli filmimizin değerli seyircilerimize ulaşması, biz genç sinemacıların yaşamın değerini hatırlatma sorumluluğunu layıkıyla yerine getirmesine vesile olacaktır.
 • Bir sinema öğrencisi olarak mevcut ekonomik şartlarda sinema ekipmanlarıyla çalışmak oldukça masraflı. Burada görüntü, ses ve ışık gibi bir sürü etken, beraberine yol, yemek, kostüm, dekor gibi çeşitli alanlarda yapacağımız harcamaları karşılamak durumunda kalıyoruz. 

 • NEDİR MASRAFLARIMIZ?

  Film çekimi sürecinin ardından kurgu, ses kurgusu, renk kurgusu gibi aşamaların, profesyonel dokunuşlardan geçmesi için ise ayrı bir harcama gözetmemiz gerekiyor. Festival sürecimizde ise yurtiçi ve yurtdışı festivallere katılım masraflarımızı sağlamamız gerekiyor.

  VİZYONUMUZ
 • Ülkemizde büyük bir mücadele veren Sinema ve Sanat camiasının öncü genç temsilcileri olarak bir film eseri meydana getirebilmenin verdiği şerefe nail olabileceğimize inanıyoruz.

 • Özellikle son yıllarda artan umutsuzluk olgusuna karşı bir tavır alarak bu filmle yaşamanın değerli oluşunu vurgulamak ve hatırlatmak istedik. Çünkü bize göre insanlar her solukta yaşadıkları anın önemini anlamalı.
     PAYLAŞARAK DESTEK OL
 • Projemize finansal olarak katkı sağlayamayan destekçilerimizin Instagram hesabımızı kendi sosyal medya hesaplarında paylaşması daha büyük kitlelere ulaşmamızı sağlayacaktır.

Şehirler

İstanbul

Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
Gizli Fongogocu

13.05.2024

100
100 ₺ TOPLANDI
Hedef 30.000 ₺
%0
1 DESTEKÇİ
47 GÜN KALDI
10 Mayıs 2024 - 09 Temmuz 2024
Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
İstanbul , Türkiye
ÖDÜLLER
100 ₺
Seyirci Katkısı
Filmimize "Seyirci Katkısı" sağlayan destekçilerimize filmimizin dijital posterini teşekkür mesajımızla birlikte yollayacağız.
1 adet alındı.  (Toplam : 100)
Tahmini Gönderim Tarihi:
09 Temmuz 2024
250 ₺
Seyirci Katkısı II
Filmimize "Seyirci Katkısı II" sağlayan destekçilerimize filmimizin dijital posterini teşekkür mesajımızla birlikte yollayacağız.
0 adet alındı.  (Toplam : 100)
Tahmini Gönderim Tarihi:
09 Temmuz 2024
500 ₺
Sinema Sever
Filmimize "Sinema Sever" bağışı yapan destekçilerimize özel olarak filmimizin Instagram sayfasından teşekkür mesajı yayınlayacağız.
0 adet alındı.  (Toplam : 100)
Tahmini Gönderim Tarihi:
09 Temmuz 2024
1.000 ₺
Özel Gösterim Davetlisi
Filmimize "Özel Gösterim Davetlisi" desteği veren bağışçılarımızı ön gösterimimize davet ediyoruz. Gösterimimizin davetiyesini e-mail adresinize dijital olarak ileteceğiz.
0 adet alındı.  (Toplam : 50)
Tahmini Gönderim Tarihi:
09 Temmuz 2024
2.500 ₺
Özel Jenerik Ödülü
Filmimizi "Özel Jenerik Ödülü" klasmanında destek veren bağışçılarımızın isimlerini filmimizin bitiş jeneriğinde gösteriyoruz.
0 adet alındı.  (Toplam : 30)
Tahmini Gönderim Tarihi:
09 Temmuz 2024
5.000 ₺
Festival Davetlisi
"Festival Davetlisi" kategorisinde bize destek sağlayan bağışçılarımızı filmimizin yurtiçi film festivallerindeki gösterimlerine davet edeceğiz.
0 adet alındı.  (Toplam : 20)
Tahmini Gönderim Tarihi:
09 Temmuz 2024
10.000 ₺
Ortak Yapımcı
Filmimize "Ortak Yapımcı" desteği sağlayan üyelerimizi filmimizin ortak yapımcısı olarak lanse edeceğiz.
0 adet alındı.  (Toplam : 3)
Tahmini Gönderim Tarihi:
09 Temmuz 2024
DESTEKLE