Misyon: Kitlelerin gücüyle girişimlerin ve işletmelerin kaynağa ulaşımını hızlandırmak ve kolaylaştırmak.

Vizyon: Girişimciliğin, yaratıcılığın ve sonsuz insan kapasitesinin kolektif irade ile desteklenmesiyle hayallerin gerçekleşmesini sağlamak ve bu sayede toplumsal kalkınmaya ön ayak olmak.
Bu misyon ve vizyon ışığında amacımız;
  • Uslanmaz bir iyimserlikle geleceğe inancımızı bir an bile yitirmeden kendimizi aşan bir iyiliğe katkıda bulunarak,
  • Yepyeni şeylerin yaratılmasına destek olabilmek için her an sınırsız bir merak ve heyecan taşıyarak,
  • Konfor alanımızın dışına çıktığımızda karşımıza çıkan engelleri aşmak için daha önce hayal edilmeyen çözümler bularak,
  • Konuşulması zor olan konuları konuşurken uzlaşamasak da farklı görüşlerin saygıyla paylaşılabilmesini sağlayarak,
  • Sıradışı olanın, şaşırtıcı projelerin, ilham veren tesadüflerin peşinde arayışta olarak,
dünyayı daha güzel bir yer haline getirmek.

Kitlesel fonlama, bir işletmeye, projeye ve bireylere sermaye sağlanması amacıyla birçok küçük desteği bir araya getiren yeni nesil fonlama sistemidir. Finansmanın tabana yayılmasıyla fon bulma sürecini hızlandırır ve demokratikleştirir.

Fongogo, her türlü projenin hayata geçmesi için ihtiyaç duyulan sermayenin kitlelerin desteğiyle bir araya getirilmesine aracı olan bir platformdur. Proje sahipleri, desteklerin karşılığında projeleri ile ilgili alt-ürün ve servisleri destekçilerine sunarlar. Proje sahiplerinin proje sayfalarını yaratıp ödeme sistemlerini kullanabilecekleri ve kampanyalarını yürütebilecekleri düzeneği Fongogo sağlar.

Perde arkasında kendini Fongogo üzerinden birçok harika projeyi hayata geçirmeye adamış bir Ekibimiz var! Bu büyük sorumluluğu ise bizden desteğini hiç esirgemeyen ElçilerimizKategori Liderlerimiz ve İş Ortaklarımız ile paylaşıyoruz. Ama her şeyden önce, bizim en büyük gücümüz olan, bu fırsatı Proje Destekçisi ve Proje Sahibi olarak sahiplenen SİZleri, kucaklıyoruz.

Fongogo deneyimini sorunsuzca yaşayabilmeniz için elimizden geleni yapıyoruz. Her adımda olası gereksinimlerinden yola çıkıyor, geribildirimleri can kulağı ile dinliyor, aksiyon alıyoruz.

İnanıyoruz ki yaratıcı aklımızın serbestçe ifadesi sağlıklı ve güçlü bir toplum olabilmemiz için önemli bir gerekliliktir. Siz de aynı fikirdeyseniz aramıza katılın.

Anlık olarak gelişmelerden haberdar olmak, heyecan verici projeler hakkında bilgi edinmek ve Fongogo ile ilgili gelişmeleri öğrenmek için bizi Facebook ve/veya Twitter hesaplarımızdan takip edebilir, Blog’umuza göz atabilirsiniz.

Daha fazlası için, Sık Sorulan Sorular’a göz atmanızı tavsiye ederiz!

NASIL ÇALIŞIR