Paket

Bir yemek masası, dört kişi ve bir paket. Önlerinde duran kapalı kutuyla sorularına cevap ararken, içlerindeki yükleri daha da ağırlaşmaya başlar.

'Paket', Melih Aslan ve Kürşat Demir'in yazdığı bir kısa film projesidir.Film Hakkında:


Paket'i yazarken meselelerimizi ortaya dökebileceğimiz bir masa hayal ettik. Çocukluğumuzdan beri zorla içinde bulunduğumuz, aile, toplum ve ikili ilişkilerin, doğrularının dayatıldığı, yargılandığımız, boğulduğumuz, ama kalkıp da gidemediğimiz masalardı bunlar.

 

Bu sefer masanın etrafında Cemre, Esra, Tuna ve davetsiz misafir Sinan var. Hikayemiz lüks bir restorant içinde, kardeşi Cemre’yi böyle bir masaya davet eden Esra ile başlıyor. İki kardeşin zoraki iletişimi yırtık bir panda kostümü giyen Tuna’nın elinde bir paketle gelmesiyle içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Davetsiz misafir Sinan’ın da katılmasıyla masa, herkesin birbirinin canını yakmaya çalıştığı, tanıdık bir yer haline geliyor.

 

Tüm bu içinden çıkılamayan ahlakçı tavrı sadece bir karakter üzerinden göstermek yerine hikayede yarattığımız gri alanlarla seyirciyi de bu masaya davet edip restorantın içine konumlandırdık. Bu sayede kendi hayatlarının hem aileleri hem de kalabalık tarafından izlendiğini gösteren bir atmosfer kurmayı hedefledik. Daha en başından istemeyerek oturulan bu masanın girdabını hem metinsel olarak sürekli karmaşıklaşan ilişki yumağıyla hem de görsel olarak plan sekans tekniğiyle anlatmayı amaçlıyoruz. Bu sayede karakterlerimiz için zamansal ve mekansal olarak kaçamayacakları, bölemeyecekleri bir boğucu bütünlük yaratmak istiyoruz. Hedeflenen bu etkiyi, 15 dakikalık, her adımında merak uyandıran, kesintisiz bir atışma şeklinde tasarlamayı sadece hikayenin akışı açısından bir zorunluluk olarak görmüyoruz. Bunun aynı zamanda masaya oturacak her oyuncunun farklı ve tekrarlanamaz bir etki bırakmasını destekleyeceğine inanıyoruz. Projeyle ilgili bizi en çok heyecanlandıran unsur da birbirini tamamlamasını hayal ettiğimiz bu metin, teknik ve oyunculuğun aynı 'Paket'te sunulması oluyor. 


EKİP:


Senarist ve Yönetmen:
 Melih Aslan 

Gazeteci, yönetmen, 1988 Tekirdağ doğumlu. Eğitimini Saint Joseph Fransız Lisesi'nin ardından Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olarak tamamladı. Profesyonel meslek hayatına Milliyet Gazetesi Dış Haberler Masası'nda editör olarak başlayan Aslan daha sonra Reuters Haber Ajansı'nda Televizyon bölümü için Prödüktör olarak devam etti. Çalışma hayatını sürdürürken Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Yüksek Lisansını tamamladı. 2018 yılında Güney Afrika'da Cape Town Üniversitesi'nde Belgesel Yüksek Lisans bölümüne başvurarak burada çeşitli yapımların çekimini üstlendi. Yapımcılığını da kendi üstlendiği 2019 yılında tamamladığı 'Cyclist' isimli ilk belgeseli yurtiçi ve dışında bir çok seçkide gösterildi.

Senarist ve Oyuncu: Kürşat Demir

Tiyatro ve dizi film oyuncusu. 1990, Sinop doğumlu. Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden 2016 yılında mezun olduktan sonra Erasmus ile Falmouth Üniversitesi'nde okudu. Demir, tiyatro çalışmalarının yanı sıra 2009 yılından itibaren çeşitli film ve dizilerde rol aldı; Rol Aldığ Tiyatro Oyunları: Sanmıştım ki / 2019, Luna Park / 2017, Pencere / Edward - 2016. Rol Aldığı Film ve Diziler: Kafa Doktoru (Pazartesi Sendromlu Adam, TV Dizisi 2020), Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Kubilay, TV Dizisi 2020), Saygı (Murat Sanal, TV Dizisi 2020), Jet Sosyete (TV Dizisi 2019), Bir Deli Rüzgar (TV Dizisi 2018), Söz (TV Dizisi 2017), Saygı (2020), Ottoman: Rise of Empires 2, Adı Sevgi (TV Dizisi 2022).


Oyuncular:  Tülin Özen, Faruk Barman, Zeynep Çötelioğlu, Kürşat Demir, Doğukan YavuzGörüntü Yönetmeni: Yusuf Namlı

Sanat Yönetmeni: Murat Yılmaz
Kasım ayı içinde çekimlerini yapacağımız filmimizi gerçekleştirebilmemiz için desteğinize ihtiyacımız var.    

Finansal desteğinizin yanında filmimizin kampanyasını sosyal medya hesaplarınızdan duyurarak da bize büyük bir destek vermiş olursunuz.

Şimdiden çok teşekkür ederiz.  

Şehirler

İstanbul

Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Avatar
Melih Aslan
17.11.2022
‘Package’ is a short film project written by Melih Aslan and Kürşat Demir.

About the film:

When we were writing ‘Package’, we imagined a table that we have been forced to sit at since childhood, where family, society and personal relations imposed their truths. In these tables we are judged, strangled, but we cannot get up and leave them.

This time around the table is Cemre, Esra, Tuna, and the uninvited guest Sinan. Our story begins in a luxurious restaurant with Esra, who invites her sister Cemre to such a table. The forced communication between two siblings becomes tangled when Tuna, who is wearing a torn panda costume, arrives with a package in his hand. When the intruder Sinan joins them, the table becomes a familiar place where everyone tries to hurt each other.

Instead of creating morally black and white characters we imagined a gray areas for each of them. We invited spectator to this restaurants through these gray areas where they can challenge their moral grounds. We constructed this atmosphere to show that their lives are surveilled by both their families and the spectators. We present the vortex of this table, textually with the relationship deadlock that is constantly getting complicated and visually with the plan sequence technique. In this way, we aim to create suffocating integrity for our characters so that they cannot escape or divide temporally and spatially. We design this effect in the form of a 15-minute, intriguing, uninterrupted exchange as a necessity for the flow of the story. We believe this will also support each performer who will sit at the table to leave a unique and unrepeatable impact. What excites us the most about the project is that this text, technique, and acting, which we dream of complementing each other, are presented in the same 'Package'.


TEAM:


Screenwriter and Director: Melih Aslan

Journalist, director, born in 1988 in Tekirdağ, Turkey. After graduating from Saint Joseph French High School, he graduated from Koç University, Department of International Relations. Aslan started his professional career as an editor at the Foreign News Desk of Milliyet Newspaper and then continued as a Producer for the Television department of Reuters News Agency. While continuing his working life, he completed his master's degree in Media and Communication Systems at Bilgi University. In 2018, he applied University of Cape Town in South Africa for a master's degree in Documentary, where he undertook the shooting of various productions. His first documentary titled 'Cyclist', which he directed and produced in 2019, was shown in many Turkish and international film festival selections.


Screenwriter and Actor: Kürşat Demir

Theater and TV series actor. Born in Sinop, Turkey, in 1990. After graduating from Kadir Has University's Theater Department in 2016, he studied at Falmouth University with Erasmus program. In addition to his theater plays, Demir has acted in various films and series since 2009. Theater Plays:  Sanmıştım ki / 2019, Luna Park / 2017, Pencere / Edward – 2016.

Movies and TV Series: Kafa Doktoru (Man with Monday Syndrome, TV Series 2020), Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Kubilay, TV Series 2020), Saygı (Murat Sanal, TV Series 2020), Jet Sosyete (TV Series 2019), Bir Deli Rüzgar (TV Series 2018), Söz (TV Series 2017), Saygı (2020), Ottoman: Rise of Empires 2, Adı Sevgi (TV Series 2022).


Cast: Tülin Özen, Faruk Barman, Zeynep Çötelioğlu, Kürşat Demir, Doğukan Yavuz

Director of Photography: Yusuf Namlı

Art Director: Murat Yılmaz

We need your support for post-production and application for festivals. 


In addition to your financial support, you can also give us a great support by sharing our film's campaign on your social media accounts.

Thank you very much in advance.
100 TL

Thanks on the End Credits

Your name will be in the ‘Special Thanks’ list on end credits.

300 TL

Film Poster and A Letter of Thanks

In addition to the above, we will send you our film poster and a letter of thanks.

500 TL

Invitation to the Premiere

In addition to the above, we will send you an invitation to the premiere for one person.

600 TL

Invitation to the Premiere (For 2 people)

In addition to the above, we will send you an invitation to the premiere for two people.

1000 TL

‘With special contributions of’ list on the End Credits

In addition to the above, your name will be in ‘With special contributions of’ list on the end credits.

5000 TL

Sponsorship

In addition to the above, your name will be in ‘Sponsors’ list on the end credits.

10000 TL

Producer

In addition to the above, your name will be in ‘Producers’ list on the end credits. If you are sending corporate funds, your logo will be displayed both on the end credits and on the film poster.

Avatar
Melih Aslan
12.11.2022
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
Gizli Fongogocu

24.11.2022

300
Avatar
Gizli Fongogocu

18.11.2022

600
Avatar
Gizli Fongogocu

18.11.2022

100
Avatar
Gizli Fongogocu

15.11.2022

1000
Avatar
Gizli Fongogocu

11.11.2022

600
Avatar
Gizli Fongogocu

11.11.2022

5000
Avatar
Gizli Fongogocu

10.11.2022

500
Avatar
Gizli Fongogocu

10.11.2022

1000
Avatar
Gizli Fongogocu

9.11.2022

320
Avatar
Gizli Fongogocu

9.11.2022

600
Avatar
Gizli Fongogocu

9.11.2022

100
Avatar
Gizli Fongogocu

9.11.2022

100
10.220 ₺ TOPLANDI
Hedef 25.000 ₺
%40
12 DESTEKÇİ
37 GÜN KALDI
08 Kasım 2022 - 07 Ocak 2023
Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
İstanbul , Türkiye
ÖDÜLLER
100 ₺
Jenerikte Teşekkürler
Film tamamlandığında jenerikte teşekkürler kısmında adınız yer alır.
3 adet alındı.  (Toplam : 200)
Tahmini Gönderim Tarihi:
07 Ocak 2023
300 ₺
Film Afişi ve Teşekkür Mektubu
Yukarıdaki ödüllere ek olarak film afişi ve teşekkür mektubu yollayacağız.
2 adet alındı.  (Toplam : 100)
Tahmini Gönderim Tarihi:
08 Mart 2023
500 ₺
Gala Davetiyesi
Yukarıdaki ödüllere ek olarak filmimizin galasına tek kişilik davetiye yolluyoruz.
1 adet alındı.  (Toplam : 100)
Tahmini Gönderim Tarihi:
08 Mart 2023
600 ₺
Gala Davetiyesi 2 Kişilik
Yukarıdaki ödüllere ek olarak filmimizin galasına 2 kişilik davetiye yollayacağız.
3 adet alındı.  (Toplam : 50)
Tahmini Gönderim Tarihi:
08 Mart 2023
1.000 ₺
Özel Katkılarıyla İbaresi
Yukarıdaki ödüllere ek olarak isminiz Özel Katkılarıyla başlığı altında yer alacak.
2 adet alındı.  (Toplam : 20)
Tahmini Gönderim Tarihi:
08 Mart 2023
5.000 ₺
Sponsorluk
Yukarıdaki ödüllere ek olarak adınız jenerikte sponsor başlığı altında gözükecek.
1 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
08 Mart 2023
10.000 ₺
Prodüktör
Yukarıdaki ödüllere ek olarak isminiz filmin başında Prodüktör başlığı altında gözükecek. Ayrıca kurumsal destekler için şirketinizin logosu hem jenerikte hem de film afişinde yer alacak.
0 adet alındı.  (Toplam : 5)
Tahmini Gönderim Tarihi:
08 Mart 2023
DESTEKLE