Kurdun Kutusu

Kurdun Kutusu stop-motion bir kısa film. Filmimizin post prodüksiyonunun tamamlanması ve dünyada film festivallerinde dolaşabilmesi için desteğe ihtiyacımız var

Projenin Kısa Bir Özeti


 •  Merhabalar, ben Uğur Savaş heykel ve animasyon sanatçısıyım. Desenler çizerek oluşturduğum öyküleri, kendi yaptığım grotesk kuklalar ve dekorlarla oluşturduğum atmosferler içerisinde, stop-motion filmler çeken bir yönetmenim. Aynı zamanda çok katmanlı çalışan /multi-disipliner bir sanatçıyım.   


 •                                                                                     


 • 2005 yılında Anadolu Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi'nden mezun olduktan sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölümü'nde eğitim gördüm. 2009 ve 2011 yıllarında çizimlerim Deffter firması tarafından takvim olarak basıldı. 2008 yılında çektiğim ilk filmim Boya İzmir Uluslararası Kısa film Festivali'nde gösterildi. Daha sonra çektiğim Şehrin Kıyafetleri ve Taş, Kağıt, Makas ise İstanbul Animasyon Festivali seçkisinde 2011 yılında izleyiciyle buluştu. Okuduğum süre boyunca 'Borusan Sanatta Dönüşüm' ve 'Rüyalar ve Kabuslar' gibi çeşitli heykel sergilerinde yer aldım. Aynı zamanda 'Odun Pazarı Heykel Sempozyumu', 'Prysmian Hayatımda Kablo', gibi açık alan heykel  etkinliklerinde üretimler gerçekleştirdim. 2011 yılında aynı bölümde yüksek lisansına başladım. Bu süreçte yaptığım heykellerle filmler çekmeye odaklandım.  Canlandırma Heykel: Animasyon ve Heykelin Ortak Noktaları Üzerine Bir Deneme isimli eser metin/tez çalışmamı yazarak 2015 yılında mezun oldum. 2017 'O'art Sanat Yarışması' seçkisinde ve 2018  'Bölünmüş Temsil' sergilerinde  İzole isimli heykel/animasyon işimle yer aldım. 2018 yılında bitirdiğim deneysel filmim Düş ve His ise İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali animasyon seçkisinde izleyiciyle buluştu. 


 • Kurdun Kutusu ikinci kısa filmim. Film kutular içerisine inşa edilmiş mekanlarda geçmekte. Öykü anlatımını desteklemesi açısından bu kutular arasında iletişimler oluşuyor ve ayrıca bu kutular hareket ettirilerek filmin tasarımsal dilini beslemesi sağlanıyor.

   
 • Film için yapılan kuklaların eklemlerinin görülmesi, Yontuların ifadeler belirtmesi, ve ayrıca aksak ritimlerle yürümelerinin filme heykel sanatından gelen bir estetik kattığı düşüncesindeyim.

   
 • Filmin Müzisyeni Deniz Balım, öykülerin homojen bir ruha sahip olmasını amaçlayan, müziği ve ses tasarımlarını disiplinler-arası bir yaklaşımla yaratan, kompozitör ve ses mühendisidir.

 • Filmin Görüntü yönetmenliğini ve animatörlüğünü birlikte yaptığımız Deniz Ateşer, İllüstrasyon, 2d animasyon ve görsel efekti bir arada kullanan, kendi tekinsizliğini görsel çalışmalarında ortaya koymayı seven bir büyücü. 

 • Filmin Post-prodüksiyonunu yapan Doğuş Minsin,  İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayıp Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Tv Bölümünü kazandı. Öğrencilik hayatı süresince birçok kısa film, belgesel, reklam ve uzun metrajlı filmde kurgu asistanı, kurgucu, vfx asistanı ve 2d animatör olarak çalıştı. Filmi "Kuzgun" Cannes film festivali short-corner kısmında gösterildi.

 • Filmin ana  karakterini seslendiren Cem Uslu, Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden ise 2011 yılında mezun oldu. Saklı Kalanlar, Karadayı, Çukur ve Baba gibi meşhur dizilerde oyunculuk yaptı. 2010 yılından bu yana, kurucularından olduğu Ekip Tiyatrosu 'nda tiyatro çalışmalarını sürdürmektedir.                                                                                                                                                                                                                             

 • Filmimiz idealleri uğruna kurda dönüşen bir adamın, bulutlardan doğan bir grup külahlı cüceyi evine iş teklifi için davet etmesi üzerine oluşan olayları anlatmaktadır.

 • Kurdun Kutusu seyirciye hangi amaçla olursa olsun, bir fikri fanatik veya ateşli bir şekilde savunmanın doğuracağı sonuçları göstermeyi hedeflemekte.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

 • Filmimizin total süresi 20dk olup, Türkiye'de çekilen en uzun süreli stop-motion kısa filmlerden birisi olma özelliğini taşınıyor. 20 karakteri barındıran bu filmin hazırlanışı dört sene sürdü. Uzun zamandır üzerine uğraştığım bu projenin uluslararası çapta ilgi göreceğini düşünüyorum.  Filmin bütün çekimleri sırasında sadece iki kişi olarak çalıştık. Önümüze çıkan imkansızlıkların kendi bulduğumuz mekanik çözümlerle üstesinden geldik.                                                                                                        


 • Destekleriniz sayesinde filmimiz uluslar arası alanda film festivallerini gezebilecek. Festivallerin başvuru ücretleri ve seçilmemiz durumunda festivallere giderek aktif bir şekilde filmimizi tanıtabileceğiz. Filmimiz Post-Prodüksiyon aşamasında. Dekorlar, kuklalar ve animasyonumuz gayet yeterli durumda ancak eklenecek efektler ve filmin son aşamada profesyonel görünebilmesi için yetenekli post-prodüksiyon ekiplerinin elinden geçmesi gerekli.İhtiyacın olan finansman ve sunduğun ödüller neler? Bu bölümde:
 
 • Filmimizi bu sene başvurusu duyurulan ve duyurulacak olan uluslararası en az 100 festivale göndermeyi planlıyoruz. Bu festivaller arasında Annecy, Cannes, Toronto, Venedik, Odense gibi çok ünlü festivaller yer alıyor. Şimdilik başvurusunu yakın zamanda açacak olan 50 kadar festival var.  Bize verilen bağışın yarısını post-prodüksiyon için yarısında festivallerin başvuru ücretleri için harcamayı planlıyoruz.

 • Bize verilen destek için vereceğim ödüller benim yapıtlarımdan ve workshoplarımdan oluşacak.  Kurdun Kutusu hakkında yaptığım mürekkepli ve renkli resimler. Yaptığım ahşap heykeller. Filmin cücelerinden yola çıkılarak yapılmış broşlar. Meraklılara  stop-motion workshop. Benim yaptığım bronz heykel figürleri. Son olarak filmde kullanılmış cüce karakterleri sizleri beklemekte!


Yaptığın iş neden farklı? Neyi değiştirmek istiyorsun?

 
 • Üretimi fazlaca emek isteyen stop-motion animasyon ülkemizde çok fazla üretilemiyor. Bununla birlikte oldukça düşük bütçeye hazırladığımız film aynı zamanda benim sanat projem. Film prodüksiyonundan daha çok bir sanat projesi olarak tasarlandı. 

 • Mekanları kurgularken yoksul köylerin derme çatma ahşap mimarisinden bolca esinlendim. Bu bağlamda film, yapısı itibariyle coğrafi ve kültürel özellikler, etnisite gibi unsurları tasarımsal bir fantazmaya dönüştürerek Art-house kalıpları içerisinde bulunmayı hedeflemektedir.

 • Sanat ve pozitif yaşamı savunan herkesin içinde bir şeyler bulabileceği bir film.

 • Yapılırken çöplerden geri dönüşüm malzemelerin kullanılması, yeni nesillere geri dönüşümle ilgili fikirler verecektir.


Başka nasıl sana destek olunabilir?

 
 • Projemizi paylaşarak bize yardımcı olabilirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederiz.

Şehirler

İstanbul
Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
Gizli Fongogocu

8.12.2022

200
Avatar
Anıl Çelebi

13.11.2022

200
Avatar
Gizli Fongogocu

25.10.2022

100
Avatar
Gizli Fongogocu

25.10.2022

100
Avatar
Emre Doğan

21.10.2022

100
Avatar
ozge azap

17.10.2022

100
Avatar
Gizli Fongogocu

16.10.2022

750
Avatar
Gizli Fongogocu

16.10.2022

750
Avatar
Gizli Fongogocu

13.10.2022

2500
Avatar
sevda y.

12.10.2022

200
Avatar
Eray Günan

12.10.2022

100
Avatar
Baran Bektas

11.10.2022

200
Avatar
750
Avatar
Gönül Taç

11.10.2022

100
Avatar
bahar akcura

11.10.2022

300
Avatar
Sinem Denizer büke

11.10.2022

200
Avatar
acelya altintas

11.10.2022

100
6.750 ₺ TOPLANDI
Hedef 50.000 ₺
%13
17 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
11 Ekim 2022 - 10 Aralık 2022
Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
İstanbul , Türkiye
ÖDÜLLER
50 ₺
İnstagram üzerinden Teşekkürler!
Filmin İnstagram Sayfasında Size Teşekkür ettiğimiz postlar yayınlayacağız.
0 adet alındı.  (Toplam : 1000)
Tahmini Gönderim Tarihi:
10 Aralık 2022
100 ₺
Jenerikte Teşekkürler!
Filmin Jeneriğinde Bulunan Teşekkürler Kısmında Adınızın Bulunması.
12 adet alındı.  (Toplam : 500)
Tahmini Gönderim Tarihi:
10 Aralık 2022
200 ₺
Filmin Afişi
Film için yapılmış birbirinden ilginç 4 farklı afişin yüksek çözünürlüklü baskıya hazır versiyonlarını size gönderelim.
4 adet alındı.  (Toplam : 250)
Tahmini Gönderim Tarihi:
10 Aralık 2022
750 ₺
Cüce Broşları
Film için tasarlanan cücelerden yola çıkarak yapacağım cücelerin kafalarından oluşan tatlı broşlar.
3 adet alındı.  (Toplam : 100)
Tahmini Gönderim Tarihi:
10 Aralık 2022
2.500 ₺
Kurt Çizimleri
Film esnasında ürettiğim ve üretmeye devam ettiğim rengarenk "Kurt" çizimleri sizi bekliyor!
1 adet alındı.  (Toplam : 50)
Tahmini Gönderim Tarihi:
10 Aralık 2022
5.000 ₺
Stop-Motion Workshop
Filmin sürecinden sonra başlayacağım stop-motion workshop serisine katılın.
0 adet alındı.  (Toplam : 5)
Tahmini Gönderim Tarihi:
10 Aralık 2022
10.000 ₺
Ahşap Heykel
Bir sanatçı olarak 10 senelik periyotta ürettiğim birbirinden keyifli ahşap heykeller sizlere hediye.!
0 adet alındı.  (Toplam : 5)
Tahmini Gönderim Tarihi:
10 Aralık 2022
15.000 ₺
Ahşap Cüceler
Filmde kullanılmış cüce kuklalarından bir tanesi sizin olsun! (Filmin bir sergisi olacak, bu sergi yapıldıktan sonra teslim edilecektir.)
0 adet alındı.  (Toplam : 3)
Tahmini Gönderim Tarihi:
10 Aralık 2022
DESTEKLE