KOLTUK (Kısa Film)

Profesyonel sinemanın, ve aynı zamanda sinema yolculuğumun ilk başlangıcı olan bu filmle, gençlere desteklerle neler yapabileceklerini kanıtlamak istiyorum.


Benim Sinema Yolculuğum

Ben Oğuzhan, İstanbul Topkapı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema 4. Sınıf öğrencisiyim. İnsanın kısa ömrünü nasıl değerlendireceği konusunu düşünüyorum ve bu süreyi sinemayla geçirmek istiyorum. Bu zamana kadar bir kısa film projesi ve bir belgesel projesi hazırladım. Aynı zamanda film çekmek isteyen öğrenci arkadaşlarıma destek oluyorum. İspanyol yönetmen Luis Bunuel'in rüyaları filmlerinde nasıl işlediğiyle başlayıp, İran Sineması'nın verdiği gerçekliği benimseyip, Lanthimos'un çekim tekniklerinde kendimi buldum. Her şeyin, her konunun bir film olabileceğine inanırım. Hayalim, sınırsız bir dünyada, sınırsız sinema ve sanat üretebilecek gençlere destek olabilmektir. Eğer bu hayal gerçekleşirse, ödül almak ve sanatımı aktarmak gibi hedeflerime ulaşmış olacağım.

Sanata Destek, KOLTUK Kısa Filmi İçin Siz de Bizimle Olun!

Ben ve arkadaşlarım bir grup tutkulu öğrenciden oluşan bir ekibiz. Sınırları zorlamayı ve hayallerimizi gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Yeteneklerimizi kullanarak projemizde neler başarabileceğimizi kanıtlamak istiyoruz. 

"KOLTUK" adlı kısa film projemin, uluslararası festivallerde adından söz ettirecek bir yapıma dönüşeceğine inanıyorum. Bir grup öğrencinin potansiyelini göstererek, MUBI gibi platformlarda yer alabileceğine ve genç yeteneklerin neler başarabileceğine dair bir ışık tutmayı hedefliyorum.

Sizlerin desteğiyle, filmimdeki profesyonelliği artırabilir ve hayallerimi gerçeğe dönüştürmek için finansal bir destek sağlayarak, neler başarabileceğimize olan inancımızı güçlendirebilirsiniz.

Desteklerinizle, gençlerin sanatsal potansiyelini ortaya çıkarmaya ve sınırsız bir dünyada sanat ve sinema üretmeye devam edeceğiz. Katkılarınızla bu heyecan verici yolculuğumuza sizleri de davet ediyoruz!

SİNOPSİS

"Koltuk" adlı senaryo, yeni taşınan bir çiftin yaşadıkları gizemli olayları konu alır. Ahmet ve Selin, yeni taşındıkları evde koltuklarıyla ilgili tuhaf rüyalar görmeye başlarlar. Rüyalar ilişkinin içerisindeki ihaneti sembolize etmektedir. Apartmanlarında tanıştıkları alt komşuları Mert'in de bu gizemin bir parçası olduğunu keşfederler.

YÖNETMEN GÖRÜŞÜ

Koltuk kısa filmi, günümüzün insan ilişkilerini gerilim dolu ve absürt bir temada ele alıyor. Evdeki her şeyi görebilme potansiyeline sahip bir koltuğun anlatacağı şeyler olsaydı bunlar neler olurdu? Hayatın düz bir çizgide ilerlediği ve bunun müthiş bir hızla seyrettiğini biliyoruz. Bu düz çizgi içerisinde yaşadığımız ihanetler ve yalanların sonsuz bir bilinmezliğe gömüldüğü zamanlarda oluyor. Rüyaların ve gerçekliğin derinlerinde yaşadıklarımız yatıyor. Bu film, bize bu sorguların keşfine çıkarıyor.

DESTEKLERİNİZ NEDEN ÖNEMLİ?

Bu kısa filmi geçekleştirmek için destek vermek, proje içiresinde bulunan ve tüm potansiyelini buraya aktaran öğrenciler ve gençlere destek olmaktır.

Desteğinizle;

  • Yemek Hizmetleri Karşılanacak,
  • Ulaşım Desteği Sağlancak
  • Teknik Ekip Kurulabilecek
  • İnancımız ve Motivemiz Artacak
  • Geleceğe Hazırlıklı Olacağız
  • Tecrübe Edineceğiz
  • Eksik Ekipmanlar Tamamlanacak

Şehirler

İstanbul
Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
Sonel Balkan

8.05.2024

500
Avatar
Eser Özbay

3.05.2024

500
Avatar
Müge Ayan

2.05.2024

500
Avatar
Gizli Fongogocu

30.04.2024

500
Avatar
Gizli Fongogocu

28.04.2024

5500
Avatar
Emre Tunç

27.04.2024

1000
8.500 ₺ TOPLANDI
Hedef 60.000 ₺
%14
6 DESTEKÇİ
18 GÜN KALDI
26 Nisan 2024 - 11 Haziran 2024
Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
İstanbul , Türkiye
ÖDÜLLER
100 ₺
DESTEK OLMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER
Sevgili öğrenciler, sizleri unutmadık. Destek olmak isterseniz, sınırlı sayıda desteğiniz sunabilirsiniz.
0 adet alındı.  (Toplam : 5)
Tahmini Gönderim Tarihi:
11 Haziran 2024
250 ₺
TEŞEKKÜR PAYLAŞIMI
Kısa filmin sosyal medya hesaplarından isteğe bağlı şekilde, adınıza teşekkürlermizi sunacağımız bir destek.
2 adet alındı.  (Toplam : 250)
Tahmini Gönderim Tarihi:
11 Haziran 2024
500 ₺
FİLM SONU TEŞEKKÜR MESAJI
Filmin sonunda teşekkürler kısmında adınızı görebileceksiniz. Sizlerin adınızı eklemek için sabırsızlanıyoruz!
5 adet alındı.  (Toplam : 100)
Tahmini Gönderim Tarihi:
11 Haziran 2024
2.000 ₺
FİLMİN KOPYASI
Filmimizin dijital bir kopyasını evinizde ister misiniz? Bu destekte bulunursanız, sizlere filmin bir dijital kopyasını göndereceğiz. Bizimle iletişime geçiniz.
0 adet alındı.  (Toplam : 12)
Tahmini Gönderim Tarihi:
21 Haziran 2024
5.000 ₺
FİLM SETİNE ZİYARET
Bu destekte bulunursanız ve gerekli iletişim sağlanırsa, dilerseniz setimizi ziyaret edebilir ve olan biteni deneyimleyebilirsiniz!
0 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
11 Haziran 2024
5.500 ₺
FİLMİN SONUN TEŞEKKÜR MESAJI
Filmimizin dijital bir kopyasına sahip olacaksınız ve sonunda sizlere özel bir teşekkür mesajı yayınlayacağız. Bizimle iletişime geçiniz.
1 adet alındı.  (Toplam : 12)
Tahmini Gönderim Tarihi:
21 Haziran 2024
10.000 ₺
SPONSOR DESTEĞİ
Filmimize desteğinizi bir sponsor olaran verin. Bu destekte bulunarak ekibmize yapımcı desteğinde bulunmuş olacaksınız. Filmin sonunda yapımcı ünvanıyla adınızı duyurmaktan memnuniyet duyarız.
0 adet alındı.  (Toplam : 6)
Tahmini Gönderim Tarihi:
11 Haziran 2024
20.000 ₺
ORTAK YAPIMCI OLMAK İSTİYORUM
Festivallerde ve yayınlacak platformlarda verdiğiniz destek ile "Ortak Yapımcı" ünvanını elde edebilirsiniz.
0 adet alındı.  (Toplam : 6)
Tahmini Gönderim Tarihi:
11 Haziran 2024
DESTEKLE