HEKİM - BELGESEL FİLM

Belgesel, veteriner hekimlerin günlük yaşamlarını ve zorlu mücadelelerini takip ederek, izleyicileri hem duygusal hem de düşünsel bir yolculuğa çıkaracaktır.

HEKİM BELGESELİNİN HİKAYESİ

Hekim, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde görev yapan altı veteriner hekimin günlük rutinlerini anlatıyor. Hekimlerin hayvanlar ve hayvan sahipleri ile etkileşimlerini, hayat ile ölüm arasındaki süreçlerde duygusal durumlarını, hastane içindeki dolaşımlarını, ani komplikasyonlara nasıl yanıt verdiklerini ve meslekleri ile kişisel hayatları arasında bir denge kurma çabalarına tanıklık ediyoruz.

FİLMİN YAPIM SÜRECİ 

Bakımını üstlendiğim hayvanlar sayesinde uzun yıllardır birçok veteriner hekim tanıdım. Zaman içerisinde bu mesleğin insan hayatında en az beşeri hekimler kadar önemli bir yeri olduğunu fakat onlarla aynı haklara sahip olamadığını gördüm. Özellikle Covid döneminde insan için tek sağlık sistemi ve bu sistem içerisinde veteriner hekimlerin rolü hepimiz için daha görünür hale geldi.

Bu belgeselden önce veteriner kliniğinde geçen hayvan hikayelerinin yer aldığı televizyon serisinin yapımcılığını üstlenmiştim. Burada edindiğim tecrübeleri de ekleyerek, daha çok insana odaklı olan ve Türkiye’nin ilk veteriner hekim yetiştiren okulu Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi içinde bulunan hayvan hastanesinde HEKİM belgeselini çekmeye karar verdim. Filmin proje geliştirme aşamasında Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğüne belgesel film yapım desteği için başvurdum. Hekim projesinin Sinema Genel Müdürlüğünden fon desteği almasıyla birlikte projemizin çekimlerini hayata geçirmek için çalışmalara başladım. 

Ankara Üniversitesi Veterinerlik fakültesi hastanesinin tarihi dokusu içinde ekibimle beraber iki ay süren çekimler süresince hem eğitim hem de tedavi süreçlerinde hekimleri takip ederek ortaya birbirini tamamlayan ve doğal akışında ilerleyen dramatik bir yapı çıkardık. Yaptığımız çekimler süresince hem hastaneye gelen hasta yakınları hem de kadrajımızın ana kahramanı veteriner hekimlerimizin tam desteğini ve görüntülerinin kullanımı ile ilgili tüm yasal izinleri aldık. 

FİLMİMİZİN GELDİĞİ AŞAMA

Geldiğimiz aşamada tüm çekimlerini tamamladığımız belgeselimizin, post prodüksiyon süreci için maddi kaynağa ihtiyaç duyuyoruz. Filmimizin kurgusu, ses tasarımı ve renklerinin yapılarak film festivallerinde izleyici ile buluşması en büyük arzumuz. Post-prodüksiyon sürecini en iyi şekilde tamamlamak ve filmin dağıtım sürecine geçmek için sizlerin desteklerinize ihtiyaç duyuyoruz.

NEDEN BİZE DESTEK OLMALISINIZ? 

Unutmayın ki bize katkı sağlamanız halinde hali hazırda Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü yetkili kurulları tarafında da kendilerine başvuran bir çok proje arasından desteklenmeye uygun görülmüş bir projeye destek olacaksınız. Bize destek olmanız halinde uluslararası ve ulusal film festivallerinde yer alacak bir belgesel filmin destekçileri arasında olmanın gururunu yaşayacaksınız.  Tüm bunların ötesinde ise gecesini gündüzüne katarak fedakarca çalışan veteriner hekimlerin sadece çok sevdiğimiz hayvanlarımızın sağlığı için değil aslında tüm insanlığın sağlığı için çalıştığının anlatılmasına destek vermiş olacaksınız.
 

Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederiz.
Belgesel Katılımcıları;

Prof. Dr. Ender Yarsan / Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı
Doç. Dr. Oytun Okan Şenel /Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Başhekimi
Doç. Dr. Ekrem Çağatay Çolakoğlu /Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Başhekim Yardımcısı
Doç. Dr. İrem Ergin
Dr. Öğr. Üyesi Pınar Can
Araş. Gör. Dr. Eren Uslu

 

Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
Emre Yalgın

8.05.2024

2500
2.500 ₺ TOPLANDI
Hedef 120.000 ₺
%2
1 DESTEKÇİ
43 GÜN KALDI
06 Mayıs 2024 - 05 Temmuz 2024
Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Ankara , Türkiye
ÖDÜLLER
1.000 ₺
Gala Davetiyesi
Filmimizin galasına iki kişilik davetiye hediye edeceğiz.
0 adet alındı.  (Toplam : 30)
Tahmini Gönderim Tarihi:
05 Temmuz 2024
2.000 ₺
Belgesel Arka Jeneriğinde Teşekkür - İsim
Belgesel filmimizin arka jeneriğinde teşekkürler kısmında isiminiz yazılacak.
0 adet alındı.  (Toplam : 30)
Tahmini Gönderim Tarihi:
05 Temmuz 2024
2.500 ₺
Tüylü Dostlarınıza Mama Ödülü - 2,5kg
Tüylü dostlarınız için seçeceğiniz 2,5 kg kedi veya köpek maması hediye olarak yollanacaktır. Ayrıca filmin arka jeneriğinin teşekkürler kısmına hem sizin hem tüylü dostunuzun ismi yazılacak.
1 adet alındı.  (Toplam : 25)
Tahmini Gönderim Tarihi:
03 Eylül 2024
5.000 ₺
Tüylü Dostlarınıza Mama Ödülü - 5kg
Tüylü dostlarınız için seçeceğiniz 5 kg kedi veya köpek maması hediye olarak yollanacaktır. Ayrıca filmin arka jeneriğinin teşekkürler kısmına hem sizin hem tüylü dostunuzun ismi yazılacak.
0 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
03 Eylül 2024
10.000 ₺
Tüylü Dostlarınıza Mama Ödülü - 10kg
Tüylü dostlarınız için seçeceğiniz 10 kg kedi veya köpek maması hediye olarak yollanacaktır. Ayrıca filmin arka jeneriğinin teşekkürler kısmına hem sizin hem tüylü dostunuzun ismi yazılacak.
0 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
03 Eylül 2024
20.000 ₺
Belgesel Arka Jeneriğinde Teşekkür - Logo
Belgeselimizin arka jeneriğinin teşekkürler kısmına kurumsal logonuzun ekleyeceğiz
0 adet alındı.  (Toplam : 8)
Tahmini Gönderim Tarihi:
05 Temmuz 2024
DESTEKLE