GULTEPE ROBOTIK TAKIMINA DESTEK

Bizler gelecek için parlak fikirleri olan ve bu fikirler doğrultusunda kendimizi her yönden geliştirmeyi amaçlayan bir Robotik takımıyız.

Biz Kimiz?

Biz 2016 yılında kurulmuş, Gültepe Şehit Cihan Erat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin öğrencilerinden oluşan robot takımıyız. GRT 6415 adıyla, kurulduğu günden bu yana uluslararası başarılara imza atmış takımımız 21 öğrenci ve 4 mentör öğretmenden oluşuyor.  

Bu sene 28 Şubat-2 Mart 2024'te yapılacak Canada Pasific Regional ve 19-21 Mart 2024'te yapılacak Haliç Regional başta olmak üzere robot yarışmalarına katılmak için kendimizi eğitiyoruz, geliştiriyoruz. Fakat Ülkemizi sadece Türkiye de değil diğer ülkelerde de temsil edebilmemiz için desteğinize ihtiyacımız var.

 


FRC(FIRST Robotics Competition) NEDİR?

Amacı sadece insanları bilimle eğlence aracılığıyla tanıştırmayı hedefleyen First kuruluşu tarafından organize edilen bir robotik yarışmasıdır. 1992 yılında ilk defa Amerika’da düzenlenmiştir. 2023 yılında dünya çapında 30+ ülkeden 4000+ takım yarışmaya katılmıştır. Ülkemizde organizasyon Fikret Yüksel Vakfı tarafından düzenlenmektedir. 2023 yılında Türkiye’de 100+ takım yarışmaya katılmıştır.Vakfın devam eden çalışmaları ve türlü organizasyonlarda sesini duyurup herkesi bu keyifli organizasyona davet etmesi sayesinde her sene turnuva ve turnuva öncesi etkinliklerde ülkemizden yeni takımlar katılmaya başlamıştır.


Gültepe Robotics Team

İlk olarak 2016'da yapılan Istanbul Off-Season'a katılıp 6 haftada hızlı bir şekilde ilk robotumuzu tasarladık. Ve şampiyon olduk :). 2017'de FRC'de kısa sürede gelişen en iyi takımlar arasında yer aldık. Ve 2017'de konular açıklandıktan sonra 2. robotumuzu 6 hafta içinde tasarlayıp arkamızda bize inanıp güvenen insanların desteği ile şanlı Bayrağımızı Amerika New York'da dalgalandırdık :) .

 Gültepe Robotics Team için 2017 Sezonu böyle geçmişti ve Amerika'dan 2 ödül ile dönmüştük.

Kurulduğumuz yıldaki motivasyonumuzu, heyecanımızı hep diri tutarak ödül oranımızı yükseltiyoruz.  

GRT#6415 sadece bir robot takımı değildir. Yaptığımız sosyal sorumluluk projeleri ile; cinsiyet eşitliği, dezavantajlı birey farkındalığı, STEM konularını yayma gibi konularda dikkat çekmeye çalışıyoruz.

 

FIRST yarışmaları eğitime ne katar?

- Programlama, mekanik ve elektronik gibi teknik alanlarda becerilerimizi geliştirir.,
- Akademik alanda ders başarısını yükseltir ve yabancı dil baskınlığını arttırır.
- Takım ruhu ve girişimcilik gibi becerileri arttırır.
- Yardımlaşarak rekabeti öğretir.
- Belirli bir disiplinle planlı ve programlı çalışma becerilerini geliştirir.


BİZİM İÇİN NE YAPABİLİRSİNİZ?

Hedef hibe olarak belirlediğimiz 8.000 TL takımımızdaki bir arkadaşımızın  Kanada Vancouver'da şehiriçi ulaşımının karşılanması için ihtiyaç duyduğumuz miktardır. Bir takım arkadaşımızın daha bizimle gelip yarışma ortamını görmesi, tecrübeler kazanması bizim için çok değerli. Ancak ben takımınıza daha fazla destek olmak istiyorum derseniz takım iletişim adreslerinden bizimle görüşebilirsiniz :)

Bu istekli, gönüllü ve çalışkan ekip desteğinize ihtiyaç duyuyor.
Bağış:
-Nakit yardımlarınızı Fongogo üzerinden bize ulaştırabilirsiniz.
-Ayni Yardımlar:
Kendi imkanlarınızı kullanmamızı sağlayabilirsiniz.
Örneğin; baskılar, atölye kuruluşumuz için gerekli malzemelerin temini, robot inşası için gerekli alet edevat, robot kargo ücretinin karşılanması, yapacağımız sosyal yardım projeleri için konaklama ve ulaşım, 3D yazıcı gibi aletlerin sarf malzemelerin karşılanması.


Şehirler

İstanbul

Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
Yahya Ekinci

17.01.2024

800
Avatar
Gizli Fongogocu

5.01.2024

3000
Avatar
Musab Emir Özcan

30.12.2023

50
Avatar
Gizli Fongogocu

29.12.2023

110
Avatar
Hamza Kaplan

29.12.2023

110
4.070 ₺ TOPLANDI
Hedef 15.000 ₺
%27
5 DESTEKÇİ
6 GÜN KALDI
29 Aralık 2023 - 27 Şubat 2024
Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
İstanbul , Türkiye
ÖDÜLLER
50 ₺
"Robotta Vidan Olsun" Teşekkür Kartı
Bu yardımınızla daha iyi şartlar altında yarışmamıza ve ülkemizi daha iyi temsil etmemize yardımcı oluyorsunuz, Mailinizi de kontrol etmeyi unutmayın:)
1 adet alındı.  (Toplam : 200)
Tahmini Gönderim Tarihi:
28 Şubat 2024
110 ₺
"Amerika Yolcusu"
Desteğin Türkiye’de ve Kanada’da, ekibimizin bir parçası ol! Türkiye ve Kanada'da olacak pit alanımızdaki duvarımızda senin de ismin geçsin!
2 adet alındı.  (Toplam : 200)
Tahmini Gönderim Tarihi:
28 Şubat 2024
180 ₺
Posta Kuşu
Posta kutunu kontrol etmeye ne dersin? Belki de sana bi video ve bir mektup hazırlamış olabiliriz. Tabiki ilk 2 ödül senin için de geçerli :)
0 adet alındı.  (Toplam : 150)
Tahmini Gönderim Tarihi:
27 Şubat 2024
260 ₺
GRT
Hayattaki kapılarını açarken yanında GRT ruhu olsun isteriz. Bunun için sana #GRT6415 yazılı anahtarlığımızı, takımımızdan gelen bir video ve takım stickerımızdan hediye ediyoruz.
0 adet alındı.  (Toplam : 75)
Tahmini Gönderim Tarihi:
28 Şubat 2024
550 ₺
Masanın Yıldızı
Çalışırken sana azim ve başarı kaynağı olması için bir Gültepe Robotics masa süsü gönderiyoruz. Ayrıca bunun yanında sana motivasyon vermesi için anahtarlığımızı ve stickerımızı da gönderiyoruz
0 adet alındı.  (Toplam : 40)
Tahmini Gönderim Tarihi:
28 Şubat 2024
800 ₺
GRT Taraftarı
Bunlar bana yetmez, ben bunların yanında Gültepe Robotics ruhunu hep yaşamak istiyorum dersen formamız sana çok yakışacak! Evde, işte, okulda dilediğin her yerde giyebilirsin. Belki de bize fotoğrafını yollarsın, biz de seni kendi hesaplarımızda paylaşmaktan mutluluk duyarız.
1 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
27 Şubat 2024
1.500 ₺
GRT Desteği
Çok cömert bir destekte bulundun! Sana teşekkürlerimizi iletmek için bütün hediyelerimizin bulunduğu ve içine sürprizler koyduğumuz bir hediye paketi sunuyoruz. Tabiki bununla da sınırlı değil, sponsorluk dosyamızda ister ismini ister firmanı tanıtıyoruz. Sence de çok iyi değil mi?
0 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
28 Şubat 2024
3.000 ₺
Hediye Kutusu + Takımla Tanışma
Desteğin için teşekkürler :) Bu desteğin sayesinde robotta kullanacağımız malzemelerimizin kalitesini arttırmış oldun. Sana da atölyemize geldiğinde hediye kutumuzdan vermek isteriz.
1 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
28 Şubat 2024
5.000 ₺
İşler Resmiyet Kazansın
Çok iddialısın. Bu desteğinle belki de 2 kişinin eğitimine katkı sağlayacak, hayatını değiştireceksin.İsmin veya firman formamızın üzerinde olacak. Amerika'da ve Kanada'da artık tüm gözler senin üzerinde! Tabiki yukarıdaki her ödül senin için de geçerli:)
0 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
28 Şubat 2024
DESTEKLE