Çıkmaz Sokak | Impasse

İki ressamın hikayesi olan Çıkmaz Sokak adlı kısa filmimizi izleyicilerle buluşturabilmek için buradayım.

** English below ** 

MERHABA! 

Ben Ezgi Temel. Sokaklarda grafiti yapan fakat geçimini de sahte resimler yaparak sağlayan Engin’in hikayesi, Çıkmaz Sokak ile karşınızdayım. Uzun bir senaryo ve prodüksiyon tasarım sürecimiz oldu. Şimdi de harika ekip arkadaşlarımla filmimize hayat vermek için çalışmalarımıza başladık. Sizlerin de katkısıyla yakın zamanda sete çıkmayı hedefliyoruz. 

Bize Fongogo’da destek olmanız bizim için çok değerli! Desteklerinize küçük bir teşekkür olarak biz de sizinle, filme özel tasarladığımız hediyeleri paylaşacağız ve filmden bir hatıra taşıyor olacaksınız. 

 

Hadi şimdi biraz filmimizi konuşalım!  

 

PLOTLINE  

“Bir sanatçı seni gerçekten severse asla ölmezmişsin” Çıkmaz Sokak, bu sözle hayatının yönü değişen bir sanatçının hikayesidir..  

SİNOPSİS

Engin, yaptığı sahte tablolarla geçimini sağlayan bir sanatçıdır. Esas tutkusu grafiti yapmak ve evsizlerle, sokak hayvanlarıyla vakit geçirmektir. Onu büyüten ve yaptığı tabloları satan sanat simsarı Rıfat’la birlikte yanlış kişileri dolandırdıklarını ve kaçmaları gerektiğini fark ederler. Bu esnada tanıştığı ressam Bora, küçücük bir dokunuşla Engin’in hayatının yönünü değiştirecektir.

EKİBİMİZ


Prodüksiyon Tasarımcısı: Melis Tör 

Yardımcı Yönetmen: Lal Yarkın

2. Yönetmen Yardımcısı: Ulaş Zorlu 

Kostüm Stilist: Seçilay Doğan

Saç & Makyaj Sanatçısı: Erol Tınmaz 

Backstage Sanatçısı: Selim Vardım

Grafiti Sanatçısı: Alço 

Resim Süpervizörü: Hazal Günal (glennis) 

Editör: Ertuğrul İlik 

Müzik & Ses Tasarımcısı: Alper Çağan

NEDEN BU HİKAYE? 

Küçüklüğümden beri resim sanatına derin bir hayranlık beslemişimdir. Resmi, profesyonel alanım olan sinema ile birleştirme fikri ise beni uzun zamandır oldukça heyecanlandırıyor.  

Erich Fromm’un Sevme Sanatı kitabını 2019 yılında ilk kez okuduğumda, kendi anladığım sevme eylemini birbirinden çok farklı iki sanatçı karakter üzerinden anlatmak istedim. Gerçek sevginin ne olduğunu, kendimizle verdiğimiz savaşın birini sevmemize engel olup olmayacağını sorguladım. Ve eğer kendimizi sevmezsek, başka kimseyi sevemeyeceğimiz sonucuna vardım. 

Bu hikayeyi anlatmaktaki amacım, hepimizin hayatının bir döneminde yaşadığı hayal kırıklıklarıyla, çaresizlikle, anksiyeteyle barışabilmenin önemini vurgulayabilmek. Bunu yaparken de kaotik, bir o kadar da tatlı ve nostaljik bir dünya kurarak, izleyenlerin yüzünü biraz olsun gülümsetebilmek…   

5 YILLIK SÜREÇTE NELER OLDU? 

   
 • Çıkmaz Sokak ile ilk yolculuğumuz Köprüde Buluşmalar’da başladı. Harika bir atölye süreci geçirdik ve profesyonellerle tanıştık. 
 •  
 • 2022’de Küçükçekmece Belediyesi Genç Sinemacılar Kısadan Anlat Film Yarışması’nda pitching yaptık ve sunum yeteneklerimizi geliştirdik. 
 •  
 • 2022’nin sonlarında 23. İzmir Kısa Film Festivali’nde Film Works finalisti olduk ve yine önemli isimlerin ve büyük bir izleyici kitlesinin karşısında pitching yaptık.  
 •  

Bu süreçte acı bir kaybımız oldu. İlk andan itibaren senaryomu geliştirmeme yardım eden, beni ilgiyle dinleyen ve fikirlerini, anılarını benden esirgemeyen çok değerli hocam Özer Kızıltan’ı kaybettik. 

Bütün bu tecrübeler sayesinde, benimle birlikte hikayemiz de büyüdü, gelişti. 

 

NELER YAPACAĞIZ?  

Filmimizi sizlerle paylaşabileceğimiz bir noktaya getirdiğimizi düşünüyoruz. Bunun için desteklerinize ihtiyacımız var. 

Yapacağınız desteklerle; 

 
 • Teknik ekipman kira ücretleri  
 •  
 • Kostüm ve sanat giderleri 
 •  
 • Ulaşım 
 •  
 • Mekan kiraları
 •  
 • Yemek 
 •  
 • Post prodüksiyon
 •  
 • Festival başvuruları 
 •  

gibi temel giderlerimizi karşılamayı planlıyoruz. Yapacağınız her destek, benimle birlikte uzun zamandır bana ve hikayeme inanan ekip arkadaşlarım için de büyük bir moral kaynağı olacak. Zorlu süreçler yaşadığımız son yıllarda, birlik olup üretmenin verdiği güç ve keyfi yeniden tatmamıza sebep olacak. Ve eminim ki üretmek isteyip maddi açıdan buna cesaret edemeyen birçok meslektaşıma umut olacak. 

Eğer maddi destekte bulunamayacak durumdaysanız filmimizin sayfasını sosyal medyada paylaşarak da bize destek olabilirsiniz. (@cikmazsokakfilm)

 

Şimdiden teşekkür ederiz!


HELLO! 

I'm Ezgi Temel. I'm here with Impasse, the story of Engin, who makes graffiti on the streets but makes a living by making fake paintings. We had a long script and production design process. Now we have started working with my wonderful teammates to bring our movie to life. With your contribution, we aim to go on shooting soon.  

Your support on Fongogo is very valuable for us! As a small thank you for your support, we will share with you the gifts we have specially designed for the movie and you will have a souvenir from us.  

Now let's talk about our movie!   

PLOTLINE 

"If an artist really loves you, you will never die" Impasse is the story of an artist whose life changed with this saying. 

SYNOPSIS

Engin is an artist who makes a living with his fake paintings. His main passion is graffiti and spending time with the homeless and stray animals. Together with Rıfat, the art dealer who raises him and sells his paintings, they realize that they are defrauding the wrong people and that they need to escape. Meanwhile, Bora, the painter he meets, will change the direction of Engin's life with a tiny touch.

WHY THIS STORY?  

I have always had a deep admiration for the art of painting since I was a little girl. The idea of combining painting with cinema, my professional field, has been exciting me for a long time.  

When I read Erich Fromm's The Art of Loving for the first time in 2019, I wanted to tell my own understanding of the act of loving through two very different artist characters. I questioned what true love is, whether the war we fight with ourselves will prevent us from loving someone. And I came to the conclusion that if we don't love ourselves, we can't love anyone else.  

My aim in telling this story is to emphasize the importance of making peace with the disappointments, despair and anxiety that we all experience at some point in our lives. In doing so, I want to create a chaotic, yet sweet and nostalgic world that will bring a smile to the faces of the audience...  

WHAT HAPPENED IN 5 YEARS?  

Our first journey with Impasse started at Meetings on the Bridge. We had a great workshop process and met professionals.  

In 2022, we did pitching at Kucukcekmece Municipality Young Filmmakers Short to Feature Film Competition and improved our presentation skills. 

In late 2022, we became Film Works finalists at the 23rd Izmir Short Film Festival and again pitching in front of important names and a large audience.  

We had a painful loss in this process. We lost my esteemed teacher Özer Kızıltan, who helped me develop my script from the very first moment, who listened to me with interest and who never withheld his ideas and memories from me.  

Thanks to all these experiences, our story grew and developed along with me. 

 

WHAT WILL WE DO?  

We think we have brought our movie to a point where we can share it with you. We need your support for this. 

With your support we can cover; 

 
 • Technical equipment rental fees  
 
 • Costume and art expenses 
 
 • Transportation 
 
 • Location rents
 
 • Food  
 • Post Production
 
 • Festival applications 
 

…our basic expenses. Your support will be a great source of morale for me and my teammates who have believed in me and my story for a long time. In recent years, when we have been going through difficult processes, it will cause us to taste the power and joy of producing together again. And I am sure that it will give hope to many of my colleagues who want to produce but do not dare to do so financially. 

 

If you are unable to provide financial support, you can also support us by sharing our movie's Instagram page on social media. (@cikmazsokakfilm)

 

Thank you in advance!


Şehirler

İstanbul

Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
Erdem Temel

8.05.2024

2500
Avatar
Gizli Fongogocu

24.04.2024

50000
Avatar
Serden Bakır

19.04.2024

1500
Avatar
Gizli Fongogocu

18.04.2024

1000
55.000 ₺ TOPLANDI
Hedef 200.000 ₺
%27
4 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
08 Nisan 2024 - 20 Mayıs 2024
Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
İstanbul , Türkiye
ÖDÜLLER
500 ₺
İllüstrasyonlu dijital teşekkür kartı
Filme özel hazırlanmış illüstrasyonlardan birini kişiye özel tasarlayıp mail adresinize göndereceğiz!
0 adet alındı.  (Toplam : 100)
Tahmini Gönderim Tarihi:
20 Mayıs 2024
1.000 ₺
İllüstrasyonlu teşekkür kartı
Filme özel hazırlanmış illüstrasyonlardan birini kişiye özel tasarlayıp adresinize göndereceğiz!
1 adet alındı.  (Toplam : 50)
Tahmini Gönderim Tarihi:
19 Haziran 2024
1.500 ₺
İllüstrasyonlu teşekkür kartı & Film afişi
Filme özel hazırlanmış illüstrasyonlardan birini ve film afişimizin baskısını adresinize göndereceğiz!
1 adet alındı.  (Toplam : 20)
Tahmini Gönderim Tarihi:
19 Haziran 2024
2.500 ₺
Filme özel tasarlanmış tişört ya da bez çanta
Filme özel hazırlanmış illüstrasyonlardan birinin yer aldığı tişört ya da bez çantayı adresinize göndereceğiz!
1 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
19 Haziran 2024
5.000 ₺
Filmde yardımcı oyuncu olarak yer almak
Filme özel hazırlanmış illüstrasyonlardan birinin yer aldığı tişört ya da bez çantayı adresinize göndereceğiz! Ve filmimizin final sahnesinde yardımcı oyuncu olarak sizleri katılma daveti sunuyoruz!
0 adet alındı.  (Toplam : 20)
Tahmini Gönderim Tarihi:
19 Haziran 2024
10.000 ₺
Bütün hediyelerle birlikte & gala davetiyesi
Bütün hediyelerle birlikte, sizi ekibimizle ve oyuncularımızla birlikte yapacağımız galaya davet ediyoruz!
0 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
19 Haziran 2024
20.000 ₺
Jenerikte özel teşekkür
Bütün hediyelerle birlikte, jenerikte adınıza özel teşekkür yazıyoruz!
0 adet alındı.  (Toplam : 5)
Tahmini Gönderim Tarihi:
19 Haziran 2024
50.000 ₺
Destekçi yapımcılık titri
Bütün hediyelerle birlikte, destekçi yapımcı titri!
1 adet alındı.  (Toplam : 4)
Tahmini Gönderim Tarihi:
19 Haziran 2024
DESTEKLE