Artmo

Çocuklar için boyama, meditasyon, kitap, kişisel gelişim uygulaması.

Projenin Kısa Bir Özeti

Ben Sumru ŞENGÜL. İstanbul Üniversitesi, Üstün Zekalılar Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği çift ana dal mezunuyum. 16 yıl, çoğunlukla özel okullarda sınıf öğretmenliği yaptım. Bu sırada sanat ile ilgili çalışmalarıma devam ettim. Ressamım, iki adet kitap yazdım, yaratıcı yazarlık eğitmeniyim ve yayın evlerinde çocuk kitapları resimledim. Geçen sene itibariyle öğretmenliği bırakarak tamamen sanatsal çalışmalarıma ağırlık verdim. Bu projede kızkardeşim Seda Başak Şengül bana yardımcı oluyor. İki kadın girişimci olarak projeyi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Ekim ayında projenin hazırlıkları bitti. Projeyi kimseden yardım almadan gerçekleştirmeye çalıştık, yazılım firmalarıyla görüştük, hatta sözleşme aşamasına geldik ama ne yazık ki bütçe yetersizliği sebebiyle projeyi gerçekleştirmemiz mümkün olmadı. Bu projenin bir kaç amacı var. Birinci amacımız çocukların kendilerini erken yaşlarda keşfedecekleri, küçük yaştan kişisel gelişimlerine yatırım yapabilecekleri bir uygulama yapmak. İkinci amacımız, pek çok ülkede uygulanan PYP. PYP ilkokul yıllarında uygulanan bir program. Etik değerlere sahip, kendini keşfetmiş, kendine ve topluma aynı anda hizmet etmeye gönüllü bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. Bir diğer amaç biraz benimle ilgili. Bir sanatçı olarak resim yapmak, kitap yazmak, animasyon ve film senaryolarımı filmlere çevirebilmek için bütçeye ihtiyacım var. Bunları yapabilmem ise ancak kendi işimi kurmamla mümkün.

İhtiyacın olan finansman ve sunduğun ödüller neler?

 Bu bölümde:
  • İlk aşamada uygulamanın boyama kısmını yapacağım. Boyama kısmının yazılımını yaptırabilmem için 200.000 TL. yetiyor.  Projenin bunun dışındaki her şeyini tasarladım. Logo, çizimler, arayüzler, boyama sayfaları hazır. Projenin  kitap, meditasyon, kişisel gelişim kısımları adım adım, bütçe buldukça gerçekleştirilecek. Çünkü bunları da eklersem çok yüksek tutarlara ulaşıyor.Tabii proje için yüksek bir bağış oranına ulaşırsam düşündüklerimin hepsini aynı anda gerçekleştirebilirim.

  • Ödül olarak dijital çizimler, deneme sürümünde ve tam sürümde üyelikler ve sponsorluklar veriyoruz.


Yaptığın iş neden farklı?Neyi değiştirmek istiyorsun?

Öncelikle ben bir sanatçıyım ve sanatsal üretim yapmadan nefes alamıyorum. Ancak bana, küçük yaşlardan itibaren sanatçıların aç kalacağı aşılandığı için öğretmen olmayı seçmiştim.Pişman değilim ama her çocuğun yeteneklerine uygun meslek seçmeye ve büyüdüğünde onu mutlu edecek işler yapmaya hakkı olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda çocukların kendilerini ve ilgi alanlarını keşfedebilecekleri bir platform tasarlamak istiyorum. Bununla ilgili tüm çizimleri ve arayüzleri ellerimle tasarladım.Kitaplarla ilgili kısma gelince, PYP çok özel ve değerli bir program.Ülkemizde bu programdan sadece özel okul öğrencileri faydalanabiliyor. Uygulamada kullanılmak üzere 100'den fazla PYP hikaye kitabı yazdım. Bu kitapların resimlenmesi, seslendirilmesi ve İngilizce versiyon için İngilizceye çevrilip, İngilizce olarak seslendirilmesi gerekiyor. Böylece dünya çocuklarına da ulaşabilecek. Bir diğer amacım kendimle ilgili. Ne yazık ki herkes haklı çıktı. Bir sanatçı olarak resim yapmak, kitap yazmak, animasyon ve film senaryolarımı filmlere çevirebilmek için bütçeye ihtiyacım var. Bunları yapabilmem ise ancak kendi işimi kurmamla mümkün.


Başka nasıl sana destek olunabilir?

 Projeye maddi olarak destek olamasanız da, projeyi sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak ve yayarak bana yardımcı olabilirsiniz. 
Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
Gizli Fongogocu

6.05.2024

200
200 ₺ TOPLANDI
Hedef 200.000 ₺
%0
1 DESTEKÇİ
43 GÜN KALDI
06 Mayıs 2024 - 05 Temmuz 2024
Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Düzce , Türkiye
ÖDÜLLER
100 ₺
NFT olarak da kullanabileceğiniz üç dijital resim.
NFT olarak da kullanabileceğiniz üç dijital resim. AI değildir, kendi dijital çizimlerim.
0 adet alındı.  (Toplam : 5000)
Tahmini Gönderim Tarihi:
21 Ocak 2025
200 ₺
Deneme süresinde ücretsiz üyelik
Uygulamanın 2 ay kadar sürecek deneme sürümünde ücretsiz üyelik.
1 adet alındı.  (Toplam : 5000)
Tahmini Gönderim Tarihi:
11 Nisan 2025
500 ₺
Tam sürüm 3 ay ücretsiz üyelik
Gönderilecek şifre ile tam sürüm 3 ay ücretsiz üyelik
0 adet alındı.  (Toplam : 3000)
Tahmini Gönderim Tarihi:
11 Nisan 2025
1.000 ₺
Tam sürüm 6 ay ücretsiz üyelik
Gönderilecek şifre ile tam sürüm 6 ay ücretsiz üyelik
0 adet alındı.  (Toplam : 2000)
Tahmini Gönderim Tarihi:
11 Nisan 2025
2.000 ₺
Tam sürüm 1 yıl ücretsiz üyelik
Gönderilecek şifre ile tam sürüm 1 yıl ücretsiz üyelik
0 adet alındı.  (Toplam : 1000)
Tahmini Gönderim Tarihi:
11 Nisan 2025
5.000 ₺
Kendi eserim, imzalı 35x50 suluboya baskı resim.
Kendi eserim, imzalı 35x50, "Gözyaşı" adlı suluboya baskı resim.
0 adet alındı.  (Toplam : 100)
Tahmini Gönderim Tarihi:
25 Temmuz 2024
10.000 ₺
1 ay sponsorluk ve reklam
Uygulamanın sponsorlar bölümünde 1 ay şirket logonuzun bulunması ve reklam. Çocuklar için yapılacak bir uygulama olacağı için, çocuklar için sakıncalı olabilecek ürünler satan firmalara yer veremiyoruz.
0 adet alındı.  (Toplam : 100)
Tahmini Gönderim Tarihi:
11 Nisan 2025
20.000 ₺
3 ay sponsorluk ve reklam.
Sponsorlar bölümünde 3 ay şirket logonuzun bulunması. ve reklam. Çocuklar için yapılacak bir uygulama olacağı için, çocuklar için sakıncalı olabilecek ürünler satan firmalara yer veremiyoruz.
0 adet alındı.  (Toplam : 50)
Tahmini Gönderim Tarihi:
11 Nisan 2025
50.000 ₺
1 yıl sponsorluk ya da seçtiğiniz yağlıboya eser
Bu ödülü seçerseniz, seçtiğiniz bir yağlı boya/akrilik boya eserimi göndereceğim ya da 1 yıl boyunca firmanızın logosu sponsorlar bölümünde yer alabilir Çocuklar için yapılacak bir uygulama olacağı için, çocuklar için sakıncalı olabilecek ürünler satan firmalara yer veremiyoruz.
0 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
11 Nisan 2025
DESTEKLE