Volkan Ağır'ın Youtube Kanalı'na Destek - Bir 'Cevat Kelle' Projesi

Youtube ve Spotify'da yapacağım spor içerikli çok çeşitli dijital yayınlarımın sürekliliğini sağlamak ve gazeteciliğime devam edebilmem için abonelik sistemi.

Projenin Kısa Bir Özeti 

Volkan Ağır'ın Youtube Kanalına Destek - Bir 'Cevat Kelle' Projesi   

Bu proje nedir?  


Youtube'da kendi adımla açtığım 'volkan.agir' kanalımda
( https://www.youtube.com/channel/UCexbdjWtJWlop4PNtSMXQHA )
ve Spotify'da 'Efektifpas' hesabı altında
( https://open.spotify.com/show/7A4N1PMtnB0zUcvwLnMUWa )  
yayınlanan dijital içeriklerimi üretmeye daha fazla yoğunlaşabilmem için bir abonelik sistemi kampanyasıdır.  
Abonelik sistemi minimum ne zamana kadar sürecek?  

Youtube kanalımı ve Spotify içeriklerimi minimum bir sonraki Dünya Kupası (2022 Katar) bitene kadar günlük ve haftalık yayınlanan içeriklerle aktif tutmayı hedefliyorum. Daha da uzun sürebilir.
 

Volkan Ağır kimdir? Ve bu işlere neden kalkışmaktadır?  

Spor muhabirliğine Cumhuriyet Gazetesi spor servisinde 2008 yılında stajer olarak başladım. Daha sonra mesleğimi daha çok serbest bir gazeteci olarak yaptım.
Spor muhabirliğine başladığım zamandan bu yana hep 'muhalif' yayınlarda yer aldığım için de mesleğimde artık tek başıma devam edebileceğim bir yola girmeye karar verdim.
Serbest olarak çalışabilmemin özgürlüğü karşılığında kendi birikimlerimle karşılayarak gittiğim Dünya Kupaları'ndan (2014 Brezilya-2018 Rusya), Olimpiyat Elemeleri'nden (2020 Hollanda) ve Copa America'dan (2015-Şili) telif karşılığında habercilik yapabildim. Şu anda gazeteciliğe yurtdışında bu şekilde devam etmeye gayret ediyorum.
Youtube ve Spotify kanallıarımda yayınlamak üzere daha çok haber ve yorum içeriği üreterek arttırmayı hedefliyorum.
 

Neden bir abonelik sistemim var?


Gazeteciliğe başladığımdan bu yana geçen 13 yıllık süreçte gazetecilik de değişti ve dönüştü. Muhabirlerden hem kameraman, hem kurgu editörü, hem metin yazarı, hem sesçi, hem seslendiren, hem sunan, hem konuk bulan olması, yani birden çok kişinin yapacağı işi tek bir kişinin yapması; yani her muhabirden, 'Cevat Kelle' olması istendi. (Cevat Kelle, Olacak O Kadar programında Sinan Bengier'in canlandırdığı tam teçhizatlı muhabir karakterdir. >> https://www.youtube.com/watch?v=w-iiRuxGKbQ )

Tek başıma Cevat Kelle'lik yapabiliyorken ve kendime ait bir kanalım varken sayısını arttırarak üreteceğim içeriklerimi kanalımdan sizlere iletmek istiyorum. Videolarımın arkasındaki sürece, ürettiğim içeriklerimin sürekliliğine katkı vermek isterseniz dergi aboneliği/dijital TV aboneliği düşüncesinde ve uygun fiyatlarla bir abonelik sistemi yarattım.
 

Yaptığım iş neden farklı? Neyi farklı yapıyorum ve değiştirmek istiyorum?

Youtube kanalı açan ilk ve tek kişi değilim. Fakat serbest spor muhabiri olarak kariyerine devam etmek isteyen bir gazeteciyim. Spor dünyasında bir ajansa bağlı olmadan tek başına Youtube kanalı açarak devam etmek isteyen nadir muhabirlerdenim.

Benim muhabirliğimi, gazeteciliğimi ve içeriklerimi diğerlerinden ayıran en önemli şeylerden biri; taraftar gruplarını peşime takmak için kulüpçülük yapmayan biri olmam ve içeriklerimi de amigoluktan uzak üretecek olmam.

Bununla birlikte hem futbolun hem de erkeklerin hegemonyasında olmayan bir spor haber kanalı olmak; en azından sporda cinsiyet eşitliği, kadın sporcuların, kadınların spor müsabakalarının ve başarılarının yer aldığı içeriklerin daha fazla yer alacağı bir mecra haline getirmek istiyorum.

Sporun toplumsal, siyasi ve tarihi yanlarına hiç çekinmeden değinerek gerekli eleştiri ve analizlerin de yer alacağı bir kanal olma hedefine de sahibim. Bu konularda içerikler üreten bir kanal olduğumu şimdiden söyleyebilirim.
 

ABONE OLURSANIZ NE OLACAK? 


Bir süredir Youtube kanalımda ve Spotify'da yayınladığım çok farklı konseptlerde programlar mevcut. Bu programların süreklilik kazanmasına katkı vermiş olacaksınız isterseniz belirlediğiniz tek bir programın destekçisi de olabilirsiniz.
 

Gelecek olan destekler karşılığı sunduğum ödüller neler?

Totti Paketi - Maç Koltuğu: Totti paketini seçerek Süper Lig'de ya da Avrupa Kupaları'nda oynanan maçları yorumladığım Maç Koltuğu programına destek olabilirsiniz.

Collina Paketi - Hakem Günlüğü: Collina paketini seçerek Halil İbrahim Dinçdağ ile birlikte yaptığımız Hakem Günlüğü programının destekçisi olabilirsiniz.

Zambrotta Paketi - Vasatlığa Övgü: Zambrotta paketi ile haftalık Tolga Aldırmaz ile yaptığımız Süper Lig yorum programı Vasatlığa Övgü programının destekçisi olabilirsiniz.

Gattuso Paketi - Tempo: Gattuso paketini seçerek spor ve müzik ilişkisi üzerine müzisyenlerle yaptığım sohbetlerin yer aldığı Tempo programının destekçisi olabilirsiniz.

Ronaldinho Paketi - Disko Topu: Ronaldinho paketini seçerek, spor plaklarımda yer alan kayıtları, şarkıları anlattığım Disko Topu programının destekçisi olabilirsiniz.

Mayistero Paketi - Guten Morgen Mayistero: Mayistero paketini seçerek haftalık Bundesliga programı Guten Morgen Mayistero programına destek olabilirsiniz.

Drogba Paketi - Sen Uyurken: Drogba paketini seçerek Ferhat Sezer ile yaptığımız sporun her dalından çeşitli sporcu hikayelerini, gelişen antrenman tekniklerini ve spor dünyasındaki değişimleri konuştuğumuz Sen Uyurken programının destekçisi olabilirsiniz.

Hep Destek Tam Destek: Volkan Ağır'ın yapımcısı olduğu Youtube Kanalı'nın ana destekçisidir. Tüm programların otomatik destekçisi olarak yer alacaklardır. 12 Aylık abone olanlara Dünya Kupası fotoğraflarımdan oluşan online sergimde yer alan fotoğrafların bulunduğu 12'li özel kartpostal serisi göndereceğim.


Başka nasıl sana destek olunabilir?
Bireysel olarak finansal destek veremeseniz de hiç sorun değil. Hoşunuza giden ve sizi ikna eden bir projeyse, maddi ya da manevi olarak destek verebileceğini düşündüğünüz kişilerle paylaşabilirsiniz. Youtube kanalıma abone olmanız da önemli bir katkı sağlayacaktır. Abone sayımın yükselmesini sağlamanız, kanalıma görünürlük katacak ve daha fazla destekçi bulmamı sağlayacak.


⦁VASATLIĞA ÖVGÜ: Tolga Aldırmaz ile haftalık Süper Lig maçları yorumu programı. 
⦁MAÇ KOLTUĞU: Süper Lig'de ve Avrupa'da öne çıkan maçların 15 dakikalık yorum ve analizlerinin yer aldığı program.
⦁SEN UYURKEN: Eski Milli Yüzücü Ferhat Sezer ile sporda cinsiyet eşitliği ve özel araştırmaların konuşulduğu kıtalararası spor sohbeti. (Spotify ile eş zamanlı yayınlanacak)  
⦁HAKEM GÜNLÜĞÜ: Halil İbrahim Dinçdağ ile birlikte yaptığımız hakemlik konuştuğumuz program.
⦁DİSKO TOPU: Sporla içiçe geçmiş, özel spor organizasyonları, kulüpler için üretilmiş ÖZEL BASIM PLAKLARIN hikayesini anlattığım Youtube programım.  
⦁TEMPO: Hayatının ve müziğinin bir köşesinden spor geçen müzisyenlerle yaptığım spor ve müzik üzerine sohbet progamı. (Spotify ile eş zamanlı yayınlanacak)  
⦁GUTEN MORGEN MAYİSTERO: Bundesliga'da haftanın maçlarını aktaran mini haber bülteni.  
⦁EFEKTİFPAS: Günlük olarak 15-25 dakikalık spor gündeminden haberler ve önemli konularda yorum ve gündem programı. (Spotify'da da yayınlanacak. Zamanla canlı yayınlara dönüşecek.)  
⦁HAYALLER TOKYO: Voleybol Kadın Milli Takımı'nın olimpiyat elemelerini Hollanda'da takip ettiğim seri. (Bu proje sadece etkinlik odaklı yapılmıştır. Benzerleri artarak gelecek.)  
⦁Ve zamanla eklenecek programlar... 

 

Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Henüz destek yapılmadı.
Projenin ilk destekçisi olmaya ne dersin?
0 ₺ / AY
0 DESTEKÇİ
"Projeye abone olan destekçilerin kartlarından destek iptal edilene kadar aylık çekim yapılacaktır."
Avatar
Proje Sahibi
Volkan Ağır
İstanbul , Türkiye
ÖDÜLLER
9 ₺/Aylık
Totti Paketi - Maç Koltuğu
Totti paketini seçerek Süper Lig'de ya da Avrupa Kupaları'nda oynanan maçları yorumladığım Maç Koltuğu programına destek olabilirsiniz.
0 abone
9 ₺/Aylık
Mayistero Paketi - Guten Morgen Mayistero
Mayistero paketini seçerek haftalık Bundesliga programı Guten Morgen Mayistero programına destek olabilirsiniz.
0 abone
9 ₺/Aylık
Collina Paketi - Hakem Günlüğü
Collina paketini seçerek Halil İbrahim Dinçdağ ile birlikte yaptığımız Hakem Günlüğü programının destekçisi olabilirsiniz.
0 abone
9 ₺/Aylık
Gattuso Paketi - Tempo
Gattuso paketini seçerek spor ve müzik ilişkisi üzerine müzisyenlerle yaptığım sohbetlerin yer aldığı Tempo programının destekçisi olabilirsiniz.
0 abone
9 ₺/Aylık
Drogba Paketi - Sen Uyurken
Drogba paketini seçerek Ferhat Sezer ile yaptığımız sporun her dalından çeşitli sporcu hikayelerini, gelişen antrenman tekniklerini ve spor dünyasındaki değişimleri konuştuğumuz Sen Uyurken programının destekçisi olabilirsiniz.
0 abone
9 ₺/Aylık
Zambrotta Paketi - Vasatlığa Övgü
Zambrotta paketi ile haftalık Tolga Aldırmaz ile yaptığımız Süper Lig yorum programı Vasatlığa Övgü programının destekçisi olabilirsiniz.
0 abone
9 ₺/Aylık
Ronaldinho Paketi - Disko Topu
Ronaldinho paketini seçerek, spor plaklarımda yer alan kayıtları, şarkıları anlattığım Disko Topu programının destekçisi olabilirsiniz.
0 abone
39 ₺/Aylık
Hep Destek Tam Destek
Volkan Ağır'ın yapımcısı olduğu Youtube Kanalı'nın ana destekçisidir. Tüm programların otomatik destekçisi olarak yer alacaklardır. 12 Aylık abone olanlara Dünya Kupası fotoğraflarımdan oluşan online sergimde yer alan fotoğrafların bulunduğu 12'li özel kartpostal serisi göndereceğim.
0 abone
DESTEKLE