PUGEDON

Geri Dönüşüm Ve Sokaktaki Dostlarımız İçin Çalışıyoruz.

Bu kitlesel fonlama çalışması ile,başta Antalya ili olmak üzere ülke ve dünya genelindeki konumlandırılması amaçlanan otomatlara ve halen aktif ve çalışır durumdaki otomatlara finans kaynağı oluşturulması hedeflenmektedir.Öncelikle maddi desteklerinizi ve daha çok kitleye ulaşabilmemiz amacı ile projeyi sosyal medya kanalları ile paylaşmanızı rica ederiz.

Bu projede gerek işbirliği halinde bulunduğumuz kurum ve kuruluşlarca, gerekse tarafımızca, hiçbir ticari amaç ve kaygı güdülmemektedir. Türkiye'nin ve fonlama başarılı olduğu taktirde dünyanın en büyük sosyal sorumluluk projesini siz destekçilerimizin destekleri ile gerçekleştirmek asli hedefimizdir.


Pugedon, geri dönüştürülebilir ambalaj atıklarının toplanması ve milli ekonomiye kazandırılmasını sağlayan bir akıllı geri dönüşüm otomatıdır. Otomata atılan her bir atık karşılığında, sokak hayvanlarının beslenmesi için mama vermektedir.

Geliştirdiğimiz Pugedon otomatları ile 3 sosyal amacı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

1. Topluma geri dönüşümün önemini ve çevre bilincini anlatmak.

2. Geri dönüştürülebilir ambalaj atıklarını milli ekonomiye kazandırmak.

3. Sokak hayvanlarının beslenmesini sağlamak.

Son yıllarda, ödüllendirme sistemi ile geri dönüşebilir ambalaj atıklarının ya da diğer bir deyişle “çöp sanılan atıkların” nihai tüketici aracılığı ile toplanması ve milli ekonomiye kazandırılması Türkiye’de ve dünyada inovatif bir çözüm olarak öne çıktı.

Biz de dünyada gelişen geri dönüşüm teknolojilerini de göz önünde bulundurarak, ülkemizdeki geri dönüşüm ve atık bilincini artırmayı hedefliyor ve bu yönde projeler geliştiriyoruz.

Bu projelerden biri de Pugedon

Pugedon, geri dönüşebilir atıkların (plastik ve cam şişeler, metal kutular) toplanmasına yardımcı olurken, sokak hayvanlarına mama ve su veren akıllı bir geri dönüşüm otomatıdır.

Pugedon akıllı geri dönüşüm otomatlarını, belediyeler ile yaptığımız anlaşmalar ve sponsorlarımız sayesinde, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok noktasında konumlandırdık. Türkiye ve dünyanın en önemli gündemlerinden birini oluşturan geri dönüşüm konusunda Türkiye’nin en büyük sosyal sorumluluk projesini böylece hayata geçirdik.Sizlerden alacağımız maddi ve manevi destekler ile otomatların yaygınlaştırılmasını ve finanse edilebilmesini hedefliyoruz.

Geri dönüşüm konusunda toplumu bilinçlendirirken, milli ekonomiye de katkı sunulmasını sağlıyoruz

Sunduğumuz hizmetleri devlet ve özel sektör çalışmalarında deneyim kazanmış, tecrübeli, bilgi birikimi yüksek, öğrenmeye ve öğretmeye açık, sürekli kendisini yenileyen, takım çalışmasını her zaman ön planda tutan takım arkadaşlarımızla yürütüyoruz.

Çocuklarımıza yaşanabilir bir çevre bırakmak ve çevre bilincini küçük yaşlardan itibaren aşılamak için projeler geliştirmeye devam edeceğiz

Yaklaşımımızın temelinde tek bir şey var: Yaşanabilir Bir Çevre!

Doğamızı ve çevremizi en büyük değerimiz olarak nitelendiriyoruz. Gelecek için, geri dönüşüm bilincini oluşturmalı ve sürdürülebilirlik kavramını oturtabilmeliyiz.

 

Bu  projede ve çalışmada bu amaçları göz önünde bulunduruyoruz.

Bu kapsamda, devletimizin ilgili kurumları ile müşterek projeler üretip, özellikle çocuklarımız başta olmak üzere toplumumuzu geri dönüşüm konusunda bilinçlendirmek üzere yola çıktık

PUGEDON akıllı geri dönüşüm otomatları ile de geri dönüşümü desteklemeyi, sokak hayvanlarına destek sunmayı ve nihai olarak milli ekonomiye katkı sunmayı hedefliyoruz.

Bugünü korurken, gelecek için sürdürülebilir bir model yaratmak temel hedefimiz olmaya devam edecektir.

Bu noktada, özellikle geri dönüşüm bilincine dikkat çekmek istiyoruz: Ülke olarak yurt dışından çöp ithal ediyoruz! Her yıl ithal edilen tonlarca pet şişe atığından kilim, battaniye, kazak, eldiven, çorap vb. ürünler üretiliyor. Kendi atıklarımızı ayrıştırmayıp, etrafımıza atarak hem çevreyi kirletiyor, hem de gelecek nesillere sağlıksız ve yaşaması zor bir ülke bırakıyoruz.

Avrupa ülkelerinde ve dünya genelinde daha yaygın olan atıkların geri dönüşümü, ne yazık ki ülkemizde aynı seviyede ilerlemiyor. Her yıl ortaya çıkan tonlarca atık, çevreye doğaya zarar verirken aynı zamanda maddi olarak kayıp da yaşatmaktadır. Günümüzde Türkiye’de yılda 30 milyon tona yakın evsel atık, 1,5 milyon ton endüstriyel atık, 100 bin ton tıbbi atık ve 530 bin ton elektronik atık ortaya çıkıyor. Özetle, yılda 2 milyar TL’ye yakın geri kazanılabilir atık çöpe gitmektedir. Yani biz “çöp sanılan atıkları” çöpe atıyoruz.

Tüm bu atıklar arasında doğaya ve çevreye en fazla zarar veren türler ise şüphesiz ki plastik atıklardır. Doğada yüzlerce yıl yok olmadan durabilen plastikler, aslında kolayca geri dönüştürülebilir ve tekrar üretime kazandırılabilir.

Atıkların doğaya verdiği zararı bir örnekle açıklamak istiyorum. Örneğin tek bir pet şişe 400 yıl, alüminyum bir parça ise 100 yıl boyunca doğada varlığını sürdürebiliyor. Ormanlarımız kirleniyor, yaşam alanlarımız kısıtlanıyor, toprağımızın verimi düşüyor. Özellikle denizlere atılan atıklar nedeniyle, denizlerimiz kirleniyor, deniz canlıları hayatını kaybediyor. Aynı zamanda geri dönüşüme kazandırılmayan atıklar nedeniyle milyonlarca lira maddi kayıp oluşuyor. Bu durum ülkemizin ekonomisine de negatif olarak yansıyor.

Özellikle şehirleşme oranının artması ve şehir yaşamının gelişmesiyle birlikte, doğal ortamlarından uzaklaşan sokak hayvanlarımız da atıklar nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanıyor. Bazı durumlarda hayatını kaybeden hayvanların midesinden birçok plastik maddenin çıktığına da şahit oluyoruz. Bu noktada,  geliştirdiğimiz Pugedon akıllı geri dönüşüm otomatları ile hem sokak hayvanlarını hem de geleceği korumaya odaklandık.

 Geri dönüşüm konusunda toplumu bilinçlendirerek, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmayı hedefliyoruz.

Siz destekçilerimizden gelen maddi ve manevi destekler ile bu hedeflere daha hızlı ulaşmayı hedefliyoruz.

 

Şehirler

Mersin
Mardin
Trabzon
Antalya
Burdur
Karaman
İstanbul
Nevşehir
Iğdır
Manisa
Ardahan
Amasya
Ordu
Kars
Şırnak
Diğer
Bitlis
Siirt
Kırklareli
Kocaeli
Bayburt
Düzce
Sakarya
Isparta
Tekirdağ
Rize
Bilecik
Erzincan
Çanakkale
Gaziantep
Ankara
Bursa
Niğde
Sinop
Çankırı
Ağrı
Kastamonu
Şanlıurfa
Adıyaman
Tokat
Malatya
Van
Batman
İzmir
Aydın
Uşak
Edirne
Hakkari
Kayseri
Kırşehir
Samsun
Artvin
Bolu
Bartın
Muş
Elazığ
Sivas
Zonguldak
Konya
Muğla
Karabük
Bingöl
Giresun
Adana
Denizli
Yozgat
Kilis
Yalova
Tunceli
Çorum
Balıkesir
Gümüşhane
Afyon
Hatay
Diyarbakır
Aksaray
K.Maraş
Eskişehir
Kırıkkale
Kütahya
Osmaniye
Erzurum
Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
Mehmet Kaya

6.02.2024

50
50 ₺ / AY
1 DESTEKÇİ
"Projeye abone olan destekçilerin kartlarından destek iptal edilene kadar aylık çekim yapılacaktır."
Avatar
Proje Sahibi
PUGEDON ANTALYA
İstanbul , Türkiye
ÖDÜLLER
5 ₺/Aylık
teşekkür mektubu
Her ay vereceğiniz destek karşılığınde size bir teşekkür mektubu gönderelim.
0 abone
10 ₺/Aylık
teşekkür post
her ay vereceğiniz destek karşılığında instagram hesabımızdan adınıza özel teşekkür post paylaşımında bulunalım
0 abone
20 ₺/Aylık
teşekkür emaili
her ay vereceğiniz destek karşılığında size bir teşekkür emaili gönderelim
0 abone
50 ₺/Aylık
adınıza özel teşekkür sticker ı
her ay vereceğiniz düzenli destek ile otomatlar üzerinde destekçilerimize özel ve üzerinde destekçilerimizin ismine yer verdiğimiz sticker ı otomatlar üzerinde yer vereceğiz
1 abone
DESTEKLE