Ben de bu çabaya ortak olmak istiyorum. Kendi şehrimde faaliyete geçmek istiyorum. Bunun için ne yapabilirim?

Yapmak istediklerini, daha önce yaptıklarını ve amaçlarını, bizlerle neler yapabileceğini yazan bir yazı kaleme al ve fanzinapartmani@gmail.com adresine yolla. Sana mutlaka cevap vereceğiz.

Sponsorluk ve reklam da alabilirsiniz. Neden bu yolu da denemiyorsunuz?

Burada gene özgürlük ve özgünlük kaysını devreye giriyor. Bir firmanın reklamını almak, işlerinizi şekillendirecek bir sponsorluk bağı, doğrudan veya dolaylı olarak veya otosansür anlamında fanzin üreticisini etki altında bırakacağını, ona göre kendini ve fanzinini şekillendirebileceği kaygısı üzerinden bu olasılığı da kabul etmemekteyiz. Buna en önemli örnek Fanzin Apartmanı sitesinde ve fanzinlerimize reklam almamamızdır. Fanzini bir dergiden ayıran en önemli nokta budur. Fanzinin özgürlüğü ana varlık sebebidir.

Fanzinleri satarak da bir gelir elde edebilirsiniz. Neden bu yolu tercih etmiyorsunuz?

Fanzinler bir yayın olgusu olarak özgür ve özgün olmalıdır. Bir fanzinin satın alınma kaygısı üzerinden hareket ederek üretimini ona göre şekillendirmesi bir algı sorunu yaratacağı düşüncesindeyiz. Bu sebeple bahsettiğiniz bir gelirin meydana getirilmesi için ortada bir kâr amacı olması gerekir. Bunun fanzin üretimini çürütücü bir yanı olduğu ön kabulü üzerinden hareket ediyoruz. Bu sebepler fanzinlerin kâr beklentisiyle üretim gerçekleştirmeleri bize yanlış geldiğinden ötürü "fanzinler kâr amacı gütmemelidir " kabulünün arkasında duruyoruz.

Peki bugün neden böyle bir kumbara açma gereği duydunuz?

Ülke ekonomisinin durumları herkes için malum. Artan maliyetler fanzinler için her geçen gün zorlayıcı olmakta. Hem bu çalışmaların devamlılığı hem de daha etkin, işlevsel etkinliklerin düzenlenmesi adına bu kumbarayı açıyoruz. Amacımız ilerde bir Fanzin Kütüphanesi ortaya koymak ve fanzinlerin bilinirliğini, sürekliliğini sağlamak

Fanzin Apartmanı bugüne kadar faaliyetleri için gereken parayı nereden temin ediyordu?

Hakkımızda bölümünde söylediğimiz gibi, bizler gönüllülük esası üzerinden bir araya gelen bir topluluğuz ve fanzin için gayret gösteren herkes elinden avucundan arttırdıklarıyla bu faaliyetler yürütülüyordu. Özellikle mekanlarda yer alan fanzin raflarımızda bulunan kumbaralarımız bu faaliyetlerin sürdürülebilmesi için önemli bir katkı oluşturuyordu.