Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali Kaç Yıllık Bir Proje?

İlk defa 2006 yılında düzenelenen Crossroads bu yıl 18. kez düzenlenmektedir.

Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali bütçesi nereden sağlanmaktadır?

Festival tamamen gönüllülük esaslı çalışan bir ekip ile düzenleniyor. Etkinlikler, film gösterimleri ve gala gecesi dahil her türlü organizasyon gönüllü olarak destek olmak isteyen sponsor ve destekçilerimiz vasıtasıyla sağlanıyor.

Crossroads teması nedir?

Festival teması her yıl Birlemiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda belirlenmektedir. 17 yıl kültürler arası göç ve diyalog, toplumsal cinsiyet eşitliği, sürdürülebilir şehirler ve topluluklar gibi temel toplumsal sorunları tema edinen Crossroads, bu yıl da ortak bir amaç ve çabadan yola çıkarak Kadın ve Kız Çocuklarına Karşı Ayrımcılığın Azaltılması evrensel sorununa odaklanıyor.

Yurt dışından katılım mevcut mu?

Film başvuruları uluslararası iki farklı platformdan alınıyor. Yurt dışında çok sayıda farklı ülkeden de başvurular mevcut.

Gala Gecesi ne zaman yapılacak?

18. Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali Gala Gecesi bu yıl Aralık ayında gerçekleştirilecek. Tüm detaylar festival sosyal medya hesaplarında paylaşılmaktadır.

Crossroads'a neden destek olmalıyım?

Crossroads'a destek sağlamak yalnızca bir festivale değil; evrensel bir temaya, toplumsal bilince, derdini anlatmak isteyen sinemacılara ve gönüllü bir projeye destek sağlamak. Neden hep beraber yürümeyelim bu yolu?