Basın

Türkiye’ye göre tasarlanmış, projeler için yeni bir pazar yeri!

22.11.2013

Fongogo (www.fongogo.com) birey, şirket ve sivil toplum kuruluşları gibi birçok proje ve fikir sahibinin fon bulması için fırsat yaratan bir pazaryeridir; projelerin/fikirlerin kitlelerle buluşmasına ve verimli bir şekilde pazarlanmasına yardımcı olur. Proje sahiplerini destekçilerle buluşturarak, projelerin geniş kitlelere ulaşmasını sağlar ve yepyeni bir yol yaratır.

Bir fikri beğenip, projeye destek vermek isteyen biri, inandığı projenin gerçekleşmesi için katkıda bulunur ve başarı hikayesine kendisi de ortak olur. Desteği karşılığında projeyle alakalı bir ödül alır. Bütün bunlar sosyal medyanın gücü ile gerçekleşir.

Fongogo proje ekibi son birkaç aydır, şu an sitede aktif olan birbirinden kaliteli ve yaratıcı projeleri karşınıza çıkarmak için çalışıyor!

Bu heyecanlı açılışta Bodrum Ağaç Mozaikleri, KAÇUV Aile Evi, Lama Mizah Dergisi, Yok Devenin Pabucu, Miya Hayat Planlayıcılar, ve TOFD Akülü Sandalye projeleri de destekçilerine ulaşmak için karşınızda!

Bu projelerin dışında ilerleyen günlerde birçok heyecan verici fikir, ve Sen-De-Gel, TOG gibi büyük sivil toplum kuruluşlarının projelerini de Fongogo’da göreceksiniz.

Projeler sisteme online olarak yüklenmekte ve her bir proje Fongogo ekibinin onayından geçmektedir. Fongogo proje ekibi, tüm projelerin başarıya ulaşması ve seslerini her yere ve mümkün olduğu kadar fazla kitleye duyurabilmesi için de proje sahipleri ile kol kola çalışır.

Fongogo, projelerin ve fikirlerin kitleler tarafından desteklendiği, ve bilinen adıyla “crowdfunding”, yani “kitlesel destek modeli” ile çalışmaktadır. Kitlesel destek, projelerin ihtiyacı olan fonu bulması ve bunu yaparken de aynı zamanda pazar araştırması, farkındalık yaratılması, ve fikirle ilgili geri besleme toplanması için alternatif ve tamamlayıcı bir metoddur.

Proje sahipleri projelerini Fongogo’da oluştururlar. Destekçiler ise, istedikleri miktarda tercihlerine göre fon desteğinde bulunurlar ve karşılığında destekleri için projeyle ilgili bir ödül alırlar.

Hem proje sahipleri hem de destekçiler projelerini ve fikirlerini Facebook/Twitter/LinkedIn gibi sosyal medya kanalları üzerinden duyurmak için ihtiyaçları olan tüm entegrasyonları Fongogo’da bulabilirler! Böylece projeler için büyük bir viral etki yaratarak, onların başarısına katkıda bulunmuş olurlar.

Fongogo dinamik bir ekibe sahip ve merkezi İstanbul’da bulunan bir Türk şirketidir. Fongogo’yu tanıtmak ve kitlesel destek fikrini hızla yaymak amacıyla hem Türkiye’de hem de yurt dışında bu kavrama gönül veren ve bizi temsil eden Fongogo Temsilcileri’yle çalışmaktayız. Bunun yanı sıra sivil toplum kuruluşları, girişimci kuluçka merkezleri ve melek yatırımcı ağları olmak üzere bizi destekleyen birçok iş ortağımızla birlikte hareket etmekteyiz.

Bu ortaklıklar, bizim kaliteli ve güvenilir projeler bulmamıza ve aynı zamanda proje sahiplerini ilgili destek ağı ile buluşturmamıza olanak sağlamaktadır.

Öğrenin! Fongogo.com, Blog.fongogo.com

Takip Edin! Facebook.com/Fongogo, Twitter.com/Fongogo_

İstediğiniz zaman iletişime geçin! info@fongogo.com