Basın

Fongogo’da Bir Başarılı Proje Daha!

22.01.2014

“Yok Devenin Pabucu” belgesel filmi hedefini de aşarak tam 10.450 TL topladı! Projenin yaratılmasından, sonra ermesine kadar geçen sürede çok iyi bir pazarlama çalışması yapan proje sahipleri tam anlamıyla bir başarı hikayesi yarattılar!

Proje sahipleri Sibel ve Gizem, topladıkları destekle Türkiye'nin batısında süregelen deve güreşleri kültürünü, devecileri ve develeri bir belgesel filmi ile anlatacaklar. Belgesel sayesinde, bu geleneği ve devecilerin develerine olan tükenmez sevgisini başta Türk halkına ve sonra tüm dünyaya değişik bir bakış açısıyla tanıtmayı amaçlıyorlar.

Projenin en büyük destekçilerinden ünlü yönetmen Tolga Karaçelik, kitlesel desteğin film sektörüne olan etkisini şu sözlerle anlattı: “Film sektörü için alternatif bir gelir kaynağı olabilecek bu oluşumun ülkemizde bu yöntemi daha çok tanıtmasının faydası en çok üretmek isteyen insanlara olacaktır.”

İkinci başarılı projemizin ardından diğer projelerimizin de hızla hedeflerine yaklaşarak hayata geçeceğini umuyor ve Fongogo ekibi olarak bunun için çalışıyoruz.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, “Aile Evi” projesiyle, kanserli çocuklar ve aileleri için yapılan evlerin sürdürülebilirliğini amaçlıyor! Türkiye’de her yıl 3000’in üzerinde çocuğa kanser teşhisi konulduğu düşünülürse, bu proje çocuklar ve aileleri için çok büyük önem taşıyor.

Sirk ve sokak sanatlarını bir araya getirme fikrinden yola çıkan Mekan314, alternatif bir performans durağı olma yolunda ilerliyor! Jonglörlük, Poi, Pantomim, Perküsyon, Temel Denge gibi atölye çalışmalarını ödül olarak veren proje, hayatına heyecan katmak isteyen destekçilerini bekliyor!

Hayata geçmek için destek bekleyen, hedefine her geçen gün daha da yaklaşan diğer projelere buradan ulaşabilirsiniz!"

Fongogo

Fongogo (www.fongogo.com) projelerin kitleler tarafından desteklendiği, "crowdfunding" fikri üzerine kurulmuş bir kitlesel destek platformudur.

Bir internet şirketi olan Fongogo, gerek bireyler gerekse vakıf, dernek ve şirketler için hizmet vererek sosyal medya odaklı bir pazar alanı yaratma amacı güder. Bu amaçla projeler için:

  • bağış toplama
  • pazar araştırması/fikrin kitleler tarafından kabul görmesi
  • farkındalık/pazarlama/ön satış olanağı sunmaktadır.

Proje sahipleri, projelerini Fongogo.com'da görücüye çıkarırlar. Destekçiler büyük ya da küçük miktarlarla bağışta bulunurlar ve karşılığında bağış değeriyle alakalı, proje sahipleri tarafından belirlenmiş hediyeler/ödüller alırlar.

Hem proje sahipleri hem de destekçiler sosyal medya (Facebook/Twitter/LinkedIn vb.) ile projeleri tanıtmak ve paylaşmak için gereken erişime Fongogo aracılığıyla sahip olurlar. Böylece, destek bulmak ve hedefi yakalamak için online dünyada viral bir etki yaratma imkanı doğar.

Öğrenin! Fongogo.com, Blog.fongogo.com

Takip Edin! Facebook.com/Fongogo, Twitter.com/Fongogo_

İstediğiniz zaman iletişime geçin! info@fongogo.com