Basın

Ünlü Yönetmenin Son Filmi Fongogo’da!

02.07.2014

Tolga Karaçelik’in son filmi “Sarmaşık” Fongogo’da! Ünlü yönetmenin 22 Mart’ta çekimlerine başladığı ikinci uzun metraj filmi şu an post prodüksiyon aşamasında. Tek mekanda 120 günün hikayesini anlatan film, Avrupa’nın en önemli ve en eski festivallerinden biri olan ve Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilecek Karlovy Vary Film Festivali’nin “Work in Progress” bölümüne kabul alarak tüm dünyadan seçilen on beş film arasına girdi!

Tolga Karaçelik’in yanı sıra, Bilge Elif Turhan filmin yapımcısı, Nuri Bilge Ceylan ve Çağan Irmak gibi başarılı yönetmenlerle çalışan Gökhan Tiryaki de filmin görüntü yönetmeni olarak ekipte yer alıyor.

“Alternatif birşeyler yaratmak isteyen insanların alternatif kaynaklara sahip olmadan bunu gerçekleştiremeyeceğini bildiğimizden, biz bize yan yana durmanın güzelliğini tattığımızdan Fongogo'dayız.” diyen ünlü yönetmen post prodüksiyon için destekleri bekliyor!

Bir kitlesel fonlama kampanyasıyla yola çıkan bu ekip, filmi daha da güzel yerlere getirmek istiyor. Gelecek bu destekle, başarılı film ekibi post prodüksiyon aşamasında harikalar yaratacak!

Ödüller mi?

20 TL ile 12.000 TL arasında değişen destek miktarları karşılığında proje sahipleri destekçilerine imzalı poster, imzalı DVD, yönetmenden özel video, gala davetiyesi, Sarmaşık partisine davet ve destekçi yapımcı olma gibi harika ödüllerle teşekkür ediyor.

İster kredi kartı, ister Paypal seçeneğiyle ödülünüzü seçip projeye çok kolay bir şekilde buradan destek verebilirsiniz!

Film Projelerine Bayılıyoruz!

Bize harika film projeleri getirecek yetenekli proje sahipleri aramaya devam ediyoruz. Hayatınız boyunca gerçekleştirmek istediğiniz, rüyalarınızı süsleyen film projenizi alın, Fongogo’ya gelin! Burada hepsi için yer var!

Fongogo

Fongogo projelerin kitleler tarafından desteklendiği, "crowdfunding" fikri üzerine kurulmuş bir kitlesel fonlama platformudur.
Bir internet şirketi olan Fongogo, gerek birey ve şirketler gerekse vakıf ve dernekler için hizmet vererek sosyal medya odaklı bir pazar alanı yaratma amacı güder.

Bu amaçla projeler için:

  • pazar araştırması/fikrin kitleler tarafından kabul görmesi
  • farkındalık/pazarlama/ön satış
  • fon toplama olanağı sunmaktadır.

Proje sahipleri, projelerini Fongogo.com'da görücüye çıkarırlar. Destekçiler büyük ya da küçük miktarlarla fon desteğinde bulunurlar ve karşılığında fon değeriyle alakalı, proje sahipleri tarafından belirlenmiş hediyeler/ödüller alırlar.

Hem proje sahipleri hem de destekçiler sosyal medya (Facebook/Twitter/LinkedIn vb.) ile projeleri tanıtmak ve paylaşmak için gereken erişime Fongogo aracılığıyla sahip olurlar. Böylece, destek bulmak ve hedefi yakalamak için online dünyada viral bir etki yaratma imkanı doğar.