Yanan İmece Evi'ni tekrar inşa ediyoruz.

İmece Evi 10 Aralık akşamı çıkan yangında kül oldu. Ahali bebekleri ile beraber evsiz kaldılar. İmece Evi'ni tekrar yapmak için desteğiniz gerekiyor.

Sevgili İmece Evi dostlari size bir haberimiz var,


Önceki gün Ana evimiz olan “Taş Ev” yandi. Kül oldu! Ortak mutfağımız ,banyo, kutuphane, kiler, kis salonumuz, Reyhan, İsmail,Surya ve Yunus’un odalari yandi.


Aksam yemeginden sonra sirtimizi arkamiza yasladigimiz, gunun yorgunlugunu cikarmaya henuz basladigimiz esnada Suryanin sobasindan gelen sesle baktigimizda yangin henuz yeni baslamisti. Zamanla delinen soba borusundan cikan alev catinin tutusmasina neden olmus! Reyhan iceriden ben (İsmail) catidan hemen mudahale ettik. Yangin sondurucu,kova ve 3 tonluk depodaki  suyun tamami yeterli olmadi! Yetisen komsularimiz,koylulerimizin uyarisi ile catidan ve evden ayrildiktan sonra tas ev alev topuna donusup cok hizli yandi. Zaman ve enerjimizi sondurmeye ayirdigimiz icin bir seyleri kurtarmaya zamanimiz olmadi. Oylece ustumuzdeki aksam kiyafetleri ve telefonlarla yanan evimizin karsisinda bulduk kendimizi.


Komsularimizla yanginin ormana sicramasini onledik.İtfaiye  sabaha kadar sogutma calismasi yapti.Dostlarimiz sabaha kadar nobet tuttular.  O gece (cumartesi) ve devaminda en yakin komsularimiz olan Aralcak’ta  kaldik.( http://www.tatuta.org/?p=11&İD=223&lang=tr) Ertesi gunler gelen gonullerimizle beraber Cucu ve Halimenin evlerini kogusa cevirdik. 


Ozetle sagligimiz,halimiz, moralimiz cok cok iyi. Hepimiz biliyorduk ki neredeyse yoktan var ettigimiz bu mekanlari cok kisa surede daha iyisini yapabiliriz. Ve gene hepimiz sahane bir dayanisma agina sahip oldugumuzu, 10 yilda olusan İmece aginin bizi, hepimizi bu gunlere hep daha guclenerek getirdiginin bilinciyle kendimizi cok huzurlu ve guvende hissediyoruz.Şehirler

İzmir

Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Avatar
Ismail Yenigün
28.01.2017
Kargoların bir kısmı yola çıktı
Sevgili destekçilerimiz, bugün takoz,mandala ve lale soğanlarının bir kısmını kargoya teslim ettik. Gönderdiğimiz destekçilere e-posta ile bilgilendirme mektubu yolladık. elimizde biraz daha Lale soğanı var. Eğer adres yazarsanız hemen kargoya teslim ederiz.
İmeceden çok selam ve sevgiler
Avatar
Mert Erkan Alemdar
18.01.2017
Ödüller hazırlanmaya başladı ve Yeni bir kriz kapımızı çaldı !
Sizlerden gelen ödül bugün İmece Evi'nin hesabına geçti, onlarda sizler için ödül hazırlamaya başladılar. İsmail'den kesim tahtası, Reyhan'dan Mandala. Ama aralarında en hızlısı 7yaşındaki Surya idi, daha kampanya bitmeden o resimleri bitirmişti.

Bu arada biz tam kampanyanın başarısını kutlarken yaşadığımız yer olan Küçükkuyudan büyük bir felaket haberi aldık. 14 Aralıkta Küçükkuyu'da ciddi bir sel felaketi yaşandı, Belediyenin molozları dere kenarına kaktırmasından dolayı kabaran dere 85 işyerinin sular altında kalmasına ama bundan daha önemlisi yüzlerce hayvanın telef olmasına sebep oldu.

Küçükkuyu köpek barınağı en büyük yarayı alan yer oldu. Barınak dere kenarındaydı ve sular altında kaldı. Onlarca köpek kafeslerinde boğuldu.

Bizde bu konuda hem barınağın toparlanması hemde hayatta kalan köpekler için bir yardım kampanyası başlattık. Bu konudada desteğiniz süper olur. Bu sefer hayvanda olsa canlar gitti ve kalanların durumu çok kötü.

Şimdiden tüm hayvanlar adına Teşekkürler.
5000TL Hedefi olan kampanyaya aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

https://fongogo.com/Project/kis-sogugunda-usumesinler-disarida
Avatar
Ismail Yenigün
15.01.2017
Bu hikaye,bu başarı hepimizin :)
Az önce Erkan ile Yeşim 25.000 tl nin FONGOGO da toplandığını müjdelediler. Hemen girip baktık...pek çok tanıdık,tanımadık dostları gördük.FONGOGO ekibinin de katılmış olması bizi ayrıca sevindirdi....ne çok hikayeler yaşandı.Nelere tanık olduk. İlk fırsatta yazarız.Hele yağmur devam ederse zaten başkada bir işimiz yok :)
Erkan saat 11.00 de canlı yayın sözü vermiş ancak dağların  sinyalleri kesen,emen özelliğini unutmuş :) Bırakın video paylaşımını biz sizlere bu yazıları iletebiliyor olmaktan zaten ziyadesi ile memnunuz.
Dostlar,bu satırları okuyan herkese çok çok teşekkür ederiz. Bu yangın hikayesi hepimizin hikayesi.Hepimiz yazdık,oynadık. Kimilerinin sadece seyirci olmasına ise hayıflanmadık. Baksanıza koca ülke yanarken bir araya gelmek yerine donmuş,şok olmuş seyreden bir toplumun fertlerinden  bırakın dayanışmayı selamı dahi beklemek lüks olabilir. Yapmamız gereken dayanışmayı,yardımlaşmayı,iylikleri heryere yaymak.Birlikte hareket edebilmek.
Biz bunu  hepbirlikte İmecede başardık.Umarız bu satırları okuyan STK,Oda,Sendika,Partilerde görev yapan görevliler,gönüllüler görevlerini yaparda bizi bir araya getirir.
Çomskinin çok sevidğim bir sözü ile hepinizi sevgiyle kucaklarken  sorumluluklarımızıda hatırlatalım istedim;
"Düzenler, düzenlerinden memnun! Düzülenlerin ise tek seçeneği var;DAYANIŞMA"
Avatar
Mert Erkan Alemdar
15.01.2017
Dedetepe Çiftliğinden son destekçiye özel hediye,
Bu güzel pazar günü hepinize günaydın,

İmece Evinde keyifler yerinde,  geçici olarak kaldıkları kulube için banyo inşaatına başlanacak bugün.
Saat 11'de Facebook üzerinden canlı yayın gerçekleşecek.

Hedefe ulaşmamıza sadece 425 Tl kaldı, kampanyanın başarıya ulaşacağı kesinleşti.

Artık kutlama vakti, bizde Dedetepe Derneği olarak olayı biraz keyifli hale getirmek için en son bağışı yapan destekçimize bu yaz ailesi ile beraber 1 haftalık Ekolojik çocuk kampı tatili hediye ediyoruz.

Hepinize ailenizle beraber keyifli, güzel bir haftasonu dileriz.

Yeşim Özbirinci
İmece Evi Günüllüsü
Dedetepe Derneği Başkanı


Avatar
Mert Erkan Alemdar
14.01.2017
Kampanyamız 15 Ocak Pazar Saat 22:00'ye kadar uzatıldı.
Bugün 18:33'de bitmesi gereken kampanyamız sistemdeki teknik bir problemden dolayı 3 saat önce kapanınca bizde son saatlerde yapmayı planladığımız canlı yayını yapamadık.

Hatayı telafi amacı ile Fongogo yönetimi kampanyayı 1 gün uzattı.

Yarın sabah 11:00'de İmece Evinden canlı yayında olacağız imece evi nin facebook sayfasında.

Şu anda hedefimizin 92% sine ulaşmış durumdayız. Hedefe ulaşmak için sadece 1.975 TL daha toplamamız gerekiyor.

Hepinize şimdiden çok teşekkürler.

Erkan Alemdar
İmece Evi Gönüllüsü
erkanalemdar@gmail.com

Avatar
Mert Erkan Alemdar
14.01.2017
Change.org ve greenpeace eski genel müdürü Dr. Uygar Özesmi destek videosu yayınladı
Avatar
Mert Erkan Alemdar
14.01.2017
Sizin hiç eviniz yandımı ?
Sabah imece Evi'ne geldik.
Güzel bir kahvalti ettik, Yeşil Parti, politika konuştuk.
Bebek Yunus hasta şu anda şehire inip ilaç alacaz ama çamura saplandık.
Ama burda herşey imece ile yapılıyor, ekip arabanın üzerinde, arkasında.. gidecez eczaneye başka yolu yok.

Aynen kampanyamızda olduğu gibi, başarmaktan başka çaremiz yok.
Hedefe ulaşmak için sadece 3.550 Tl gerekiyor.

Hadi son bi gayret olacak bu iş.

Lütfen sosyal ağlarınızda paylaşmaya devamAvatar
Mert Erkan Alemdar
13.01.2017
İmece Evi annesi Reyhan'dan mektup var.
Taş evin yanmasının ardından öyle güzel dayanışma örneklerine şahit olduk ki, neredeyse sevineceğim böyle bir iş başımıza geldi diye. Yangının hemen ardından yazmıştım her işte bir hayır vardır diye. Yanılmamışım. İhtiyaç duyduğumuz her şeyi paylaşarak, birbirimizi destekleyerek karşılasak, savaşlar biter, açlık kalmaz yeryüzünde. Evimiz yandı, her şeyimiz ama her şeyimizle birlikte. Surya’nın çizdiği resimler ve manevi değeri olan birkaç şey dışında üzmedi beni bunca şeyi yitirmek. Üzülmediysek, karalar bağlamadıysak, başımızı avcumuzun arasına alıp bir saniye bile düşünmediysek ne yapacağız şimdi diye, BAŞKA BİR DÜNYAYI VAR EDEN GÜZEL İNSANLARIN VARLIĞINDANDIR bu. 
İyi ki varsınız, iyi ki varız.
Reyhan
Avatar
Mert Erkan Alemdar
13.01.2017
14 Ocak Saat 17:00'den itibaren Facebook üzerinden canlı yayındayız.
Arkadaşlar tekrar selam,

Son 7 saatte 4.350 TL daha destek geldi.
Hedefimize adım adım yaklaşıyoruz.

Kampanyamızın bitmesine 19 saat ve hedefimize ulaşmamıza 5.750 TL kaldı.

Bu arada Dedetepe Derneği olarak İmece Evi'ni desteklemek için ayrı bir kampanya başlattık.
https://fongogo.com/Project/dedetepenin-kaderi-sana-bagli

Dedetepe Derneğine üye olarak hem tüm üyelik avantajlarından yararlanıyorsunuz hemde toplanan tüm üyelik bedeli İmece Evi'ne aktarılıyor.

Kampanya cumartesi günü saat 18:33'te sona eriyor. Saat 17:00'den itibaren Facebook üzerinden canlı yayın yapıyor olacağız. Hepinizi mutlu sonu izlemeye davet ediyoruz.

Sevgiler.
Avatar
Mert Erkan Alemdar
13.01.2017
Hedefimizin 2/3 'üne ulaştık.
Arkadaşlar 2400 TL lik yeni destek geldi.
Hedefe ulaşacağımız konusunda hepimiz tekrar umutlandık.
Böylece Hedefimizin 2/3 'üne ulaşmış olduk.
Kaldı 1/3  :)

Yeni destekçilerimizide çok teşekkür ederiz.
Avatar
Mert Erkan Alemdar
13.01.2017
İmece Evi'ne destek için son gün.
Ve beklenen son gün geldi çattı.

Kampanyaların en heyecanlı günleri ilk ve son günleridir, ilk gün hiç destek gelmezse anlayınki o kampanyadan hayır gelmez.  

İmece kampanyamız ilginç gelişti. İlk hafta yoğun ilgi ve destek geldi. 2 ve 3. hafta yavaşladı ve nerdeyse durdu.

Son hafta yani bu hafta tekrar hızlandı. Bu hafta 50% kritik eşiğini aştık ve moralimiz düzeldi.
İmece Evi için bu kampanya çok önemli, kendilerine farklı yerden gelen destekleride fongogo kampanyasına aktarıyorlar. Yani ya hep ya hiç durumları var. Başarıya ulaşamamamız onlar için 2. felaket olur.

Bu akşam bizde İmece Evi'ne gidiyoruz, kampanyanın son anlarını Facebook üzerinden canlı olarak yayınlayacağız, sevince yada üzüntüyü hep beraber yaşayacağız. Kampanya 14 Ocak 18:33'te sona erecek. Son dakikaya kadar hedefe ulaşmak için çabalayacağız. Sizlerle beraber 2. Organik mucizeyi yaratmak için tüm güçümüzle çalışacağız, muhtemelen bu gece uyumayacağız.

Mucizeler demişken bu sabah ufak bir mucize ile uyandık, İmece Evi kampanyamız ilk kez basında yer aldı, çok güzel bir röportaj olmuş, okumanızı ve paylaşmanızı rica edeceğim.

https://sanatfilan.com/ozel-roportaj-dayanismanin-buyusu/#

Ayrıca twitterda #imece tag ini açtık. Hepiniz desteklerseniz trend topic bile olabiliriz bugün.
https://twitter.com/MertEkoAlemdar/status/819814331273519106

Bu arada benimde kurucusu olduğum Dedetepe Ekolojik Yaşam Derneği sadece bugüne özel bir destek sözü verdi. Derneğe bugün üye olanların üyelik bedellerinin tamamı İmece Evi'ne aktarılacak. Kampanya'nın Ödüller kısmından alıp Derneğe Üye olabilirsiniz.

Bizim hedefe ulaşacağıza inancımız sonsuz, sizlerde inanırsanız bu işi başarırız.

Hepinize şimdiden tüm destekleriniz için teşekkürler.

Not: Kampanya sürecinde İmece Evi Dernekleşme sürecine girdi. Pazartesi günü İmece Dumanlıdağ Derneği kuruluşunu tamamlıyor.


Avatar
Mert Erkan Alemdar
9.01.2017
Hedefimize ulaşmamız için son 5 gün !
İmece Evi için başlattığımız destek kampanyası ilk hafta çok hızlı gitmesine rağmen sonraki hafta yavaşladı, 3. hafta durma noktasına geldi.

Şu anda Hedefimiz 25.000'in yarısına ulaşmış durumdayız.

Sıkıntı şuki eğer hedefe ulaşamaz isek tüm toplanan destekler sahiplerine iade edilecek.

Lütfen çevrenize kampanyayı duyurun, son bi gayret başladığımız bu iyilik hareketini sonuca ulaştıralım.

Erkan Alemdar
İmece Evi Gönüllüsü.
Avatar
Mert Erkan Alemdar
29.12.2016
14. Günümüzde hedefimizin 1/3 'üne ulaştık.

10 Aralıkta yanan evimizi ve aksayan düzenimizi tekrar sağlayabilmemiz için hemen harekete geçen, bizi maddi manevi destekleyen, imecenin sürmesi için çabalayan herkese şükranlarımızla;


İnşaa edeceğimiz Taş Evin duvarına asacağımız dayanışma, imece listesi aşağıda;
Turgutlar Köyü; Halime ve Cuneyt KarakayaSenem Senemse ve Barış,Rukiye ve Cemal, Arif, Muhammed, Habibe Ana,Ramazan, Hayrettin Varol 
Çukurköy; Rençber Celile ve Rıza Kul,Çoban Mehmet ,Köylü Halime Kapdan, Çoban Murat,çoban Kaycalı
Türkmenköy; çoban Yusuf ve Mestan Şahin, kahveci Ümmet.
Bozalanköyü; çoban Cengiz,çiftçi ibo. Otmanlar köyü; Çiftçi Mustafa
Menemen; Menemen itfaiyecileri, Orman şefi, Elektrikçi İsmail ve Mahmut, polis Hasan, mandıracı Selma,helvacı Bekir,borucu Alişan, bıçakçı Muammer, Korhan öğretmen, emlakçı Mustafa, bıçkıcı Selim, Yurtiçikargo şube ekibi, Lastikçi Metin,Tamirci Mehmet ve Hüseyin
Haykıran Köyü; Demirci Hüseyin, Murat Öz.Suryanın okul Müdürü,öğretmenleri ve servisçileri ..
Aliağadan gelen çift (?)
Levent abi,
Yedi iklimden Onur Dzian Ganzilis,Serap Serap Baykal,Dersim
Deniz (gönüllü öğrenci) ,
Gizem Balık (gezgin),
Yerel tohum derneğinden Teoman Açıkbaş ve Feryal
Engin Göktürk 
Zirve Dağcılıktan Orhan Kozan ve Aygül Kaplanseren
Ege Üniversitesi Çevre Topluluğundan Betül ve Sena
Buğday derneğinden Gunesin Aydemir, Oya Ayman, Ahmet Berkay AtikMehmet Gürmen
Nar Çiftliğinden Nardane Kuşcu
Tanal Çiftliğinden Hüseyin Serdar Tanal
Dedetepe Çiftliğinden Erkan Alemdar ve Yeşim Özbirinci
Bayramiçten Zeytinliden Ayfer ve Coşkun
BayramiçYeniköy'den Mustafa
Urladan Umman
Pastoral Vadiden Ahmet Kizen
The Sütçüden Aysun Sökmen
Çanakkale AKUT ‘tan ilkay Canay
Seferihisar Bademlerden Hülya Türkmenoğlu
BBOM’dan Burak Ulman ve Feyza Eyikul
GETODan Aysel Sezgin Umurbilir
Marmariç'ten Pelin,Saydam,Erkan
Lyon'dan Mert Can Yılmaz 
Ece Akkaşlar Yılmaz
TC Semih Torunlar
Sarya Demir
Hakan Cebeci
Nesli Han Koçak
Nilüfer Yenigün
Deniz Sever
İlke Doğa Öztüzün
Nesimi Korhan Kaya
Emel Kır
Nilgün Algeç
Sema Soyak
Zühal Kandemir
Ayşe Yiğiter Solmaz
Beyhan Güleç
Sönmez Yalçın
Seyfi Genç
Perihan Can
Emrah Karakurum
Mehmet Emin Uyar
Evren Üstün
Görkem Gömeç
Yasemin Balcı
Feza Tonay
Arzu Tunçok Uysal
Oral Karaaslan
Muharrem Murat Demir
Burçak Tepe
Emre Çiftçi
Ali Can Alkan
Işıl Altınmekik
Nermin Zehra Uyar
Cemallettin Şık
Eren Çelim
Serdal Dede
Veli Ekim
Suzan Dayıoğlu
Gülendam Güner
Bahadır Çetinay
Aygün Filiz
Rahmiye Tanrısever
Mehmet Asım Ay
Gökçe Aykaç Mutlu
Serpil Turan
Yaman Sancar
Mehtap Tok
Hüseyin Fatih Erdoğan
Ömür Emel Taşlar
İbrahim Kabasakal
Sevtap Fatma Yıldız
Ahmet Ali Emre
Hülya Tunç
Ali Deniz Genç
Yunus Emre Kara
Sadik Ulusoy
Feride Eroğlu
Zekiye Aytemur
Emel Pehlivan
Ayşe Şakar
Hakan Bezirci
Abdülkadir Ergen
Deniz Postacı
Sibel Büker Solmaz
Uğur Ünal
Füsun Ertuğ
M.Murat Demir
Aslı Şahin
Emre Ertegün
Nursel Çelik
İbrahim Betil
Işın Değirmenci
Levent Yücel
Oğuz Şenoğuz
Tijen Inaltong
Başak Şekercioğlu Güver
Emel Bağcı
Hamdi Cihangir Güver
Caner Makina
Selçuk Somersan
Temmuz Arıcak
Mehmet Osman Uçar
Can Yücel Tohum Merkezi
Yasemin Tarakçı
Nur ve Ozan Barutçu
Gekoo Özlem Atabaş
Gökçen Kalaycı
Uygar Ozesmi
Yeşim Padar
Aysel Sezgin
Naime Surenkok
Gizli Fongogocular (fongogoya isim bildirmeyen 9 destekçi)
Ayşe Şakar
Öykü Çelen
Ali Çebi
Melek Savucu
Gekoo Özlem Atabaş
Leyla Balıkçı
Bahar Şenbahar
Selin Sıcakkan Özerden
Alper Can Kılıç
Aysun Uçar
Hatice Uğurlu
Sena Koparan
Batuhan Kara
Cansu Rana Aras
Serhat Emre Ablak
Betül Çelebi
Hicri Toprak
Emir Sarıcalı
Niko Papadopoulos
Murat Yüksel
Ömür Balaban
Jale Türkmen
Özlem Güldemir
Hülya Tunç
Esra Göcek
Selin Özcan Kılıç
Yener Pektaş
Neşe Duygu
Hüseyin Güven

Tekrar hepinize çok çok teşekkür ederiz
10 Aralık 2016 yangın dönemi İmece Evi yaşayanları;
 Reyhan,Surya,Yunus,İsmail,Sevgi,Ezgi ve Yüksel

***Not; Buraya ismini yazamadığımız Akrabalarımıza, mesaj,telefon açan dostlara tekrar çok çok teşekkür ederiz.
***Liste Taş Evin inşaatı bitene kadar güncellenecek ki gelecek nesiller, Yunuslar,suryalar nasıl bir vizyonu,ideali sürdüreceklerini bilebilsinler :)
****Şu an Taş Evin inşaatı için gereken malzemeyi almak üzere destek bekleyen FONGOGO kampanyamız sürüyor;
https://fongogo.com/…/yanan-imece-evini-tekrar-insa-ediyoru…

Avatar
Mert Erkan Alemdar
26.12.2016
İmece'nin güç yitirmeden devam etmesini isteyen dostlarımızın başlattığı FONGOGO kampanyasının başarıyla sonuçlanabilmesi için zaten maddi olarak somut destek veren sizlerden ricamız ..kampanyayı ilkelerimiz ile çevrenize duyurmanız.
Sevgili Destekçilerimiz,

Eksik olmayın. Çok kısa sürede Taş Ev ve kiler, atölye, seranın yeniden inşaatı için gereken paranın %30 u FONGOGO 'da toplandı.

Çoğunuz biliyorsunuz İmece Evi dışardan hiç bir parasal kaynak kullanmadan (Fon,hisse,kira,faiz,sponsor,...) 10 yıldır sadece kendi özgücü ve dayanışma ruhu ile bugüne geldi.  İmeceyi ekonomik olarak yeter bir hale getirdik. İhtiyacımız olan pek çok şeyi kendimiz üretir hale geldik.Ve bunu yıllardır sürdürüyoruz.

Yangın çok talihsiz bir şekilde ,bizim öngöremediğimiz nedenle çıktı. Soba borusunun delinmesi, çatlamasının önemini ve oluşturacağı felaketi sanırım artık öğrendik. Yeni inşaatta alevin, dumanın geçeceği yerleri artık tam yalıtımla yapacağız şüphesiz.

Bu inşaatı gene kendi kaynak ve gücümüzle yapabiliriz. Yavaş ilerleyerek birkaç yıl sürebilir. Bu durum , biz imece yaşayanları için sorun olmaz. Ancak FONGOGO ile yani sizlerin desteği ile, kitlesel fonlama ile daha hızlı hareket ederek , inşaa ederiz. Hatta geçen yaz malzeme temin edemediğimiz için bekleyen ortak yaşam alanımız "Otağ"ı da bitiririz.

Bu açıklama yazısını ,yazmamızın nedeni..
İmecenin Vizyonundan, bugüne kadar yürüttüğümüz  idealden sapmadan, algıları da bozmadan olumsuz bir olayı sinerjiye, dayanışmaya döndüren kampanyayı sulandırmamak.


Bizi, İmeceyi takip edenleriniz biliyor;  bilinçli ve sorumlu her birey gibi biz kendimiz için ya da organizasyonumuz için para istemeyiz ..
Yandık diye de isteyemeyiz.
İmece'nin güç yitirmeden devam etmesini isteyen dostlarımızın başlattığı FONGOGO kampanyasının başarıyla sonuçlanabilmesi için zaten maddi olarak somut destek veren sizlerden ricamız ; kampanyayı ilkelerimiz ile  çevrenize duyurmanız.
İmece  Gönüllülerinin kocaman yüreği ve dayanışma ruhu ile FONGOGO daki çıtayı yakalayableceğimizi umud ediyoruz.
Yeni yılda çok ışık , çok sevgi ve bolluk bereket dileklerimiz ile hepinize
İmeceden  sevgiler ..
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
Sibel Horada

15.01.2017

50
Avatar
Kaan Coşkun

15.01.2017

200
Avatar
Ozge Sonmez

15.01.2017

325
Avatar
Beril Üretmen

15.01.2017

100
Avatar
Gizli Fongogocu

15.01.2017

100
Avatar
Sibel Büker Solmaz

15.01.2017

50
Avatar
Verda Aner

15.01.2017

200
Avatar
Deniz Dinçel

15.01.2017

100
Avatar
Fongogo Team

15.01.2017

1000
Avatar
Fatasan Göğebakan

14.01.2017

100
Avatar
Gizli Fongogocu

14.01.2017

100
Avatar
Idil Ozargun

14.01.2017

500
Avatar
100
Avatar
Mutlu Çebi

14.01.2017

500
Avatar
Tuba Somer

14.01.2017

25
Avatar
50
Avatar
Ozan Yaman

14.01.2017

100
Avatar
Ayce Yucel

14.01.2017

200
Avatar
Nermin Yıldız

14.01.2017

100
Avatar
Şenay Tüler

14.01.2017

50
Avatar
Banu Dedeman

14.01.2017

1000
Avatar
Sema Soyak Kabataş

14.01.2017

75
Avatar
Arzu Aslan

14.01.2017

100
Avatar
Senay Demir

14.01.2017

100
Avatar
Necla Zarakol

14.01.2017

150
Avatar
Yeşim Padar

14.01.2017

100
Avatar
Ibrahim Betil

14.01.2017

275
Avatar
Oluş Molu

14.01.2017

200
Avatar
Gizli Fongogocu

13.01.2017

50
Avatar
yunus emre kara

13.01.2017

3000
Avatar
Feride Eroğlu

13.01.2017

200
Avatar
Sevinç Durak

13.01.2017

100
Avatar
Müge Kılınç

13.01.2017

50
Avatar
Ahmet Yazman

13.01.2017

1000
Avatar
Gizli Fongogocu

13.01.2017

50
Avatar
Gizli Fongogocu

13.01.2017

200
Avatar
Ismail Bey

12.01.2017

100
Avatar
Seda Aktaş

12.01.2017

50
Avatar
100
Avatar
yunus emre kara

12.01.2017

800
Avatar
Ercan Sipahi Akgül

12.01.2017

50
Avatar
Cengiz Kalçık

11.01.2017

50
Avatar
Rabia Anıl

10.01.2017

100
Avatar
Aysun Uçar

10.01.2017

250
Avatar
Bilgi Buluş

9.01.2017

50
Avatar
Şebnem Tezcan

9.01.2017

100
Avatar
Özge Togay

9.01.2017

100
Avatar
Gizli Fongogocu

9.01.2017

250
Avatar
Özge Üçler

9.01.2017

50
Avatar
Gizli Fongogocu

9.01.2017

100
Avatar
150
Avatar
Kadir Ipek

7.01.2017

100
Avatar
bulent taymaz

4.01.2017

250
Avatar
1000
Avatar
50
Avatar
Burçak Tepe

30.12.2016

100
Avatar
Özge Çekiç

30.12.2016

50
Avatar
yunus emre kara

30.12.2016

2200
Avatar
Selcen Koroglu

29.12.2016

100
Avatar
Deniz Parlak

29.12.2016

25
Avatar
beklen dalgakıran

29.12.2016

600
Avatar
Mikail Dağlar

28.12.2016

50
Avatar
100
Avatar
Esra Göçek

27.12.2016

100
Avatar
Gizli Fongogocu

27.12.2016

25
Avatar
Ömür Balaban

27.12.2016

50
Avatar
Hulya Tunc

27.12.2016

50
Avatar
jale Türkmen

27.12.2016

125
Avatar
Emir Sarıcalı

26.12.2016

100
Avatar
Nesimi Korhan Kaya

25.12.2016

50
Avatar
Gizli Fongogocu

24.12.2016

100
Avatar
Hatice Uğurlu

23.12.2016

50
Avatar
Yasemin Uçar

23.12.2016

250
Avatar
Alper Can Kılıç

22.12.2016

50
Avatar
Gizli Fongogocu

22.12.2016

50
Avatar
Gizli Fongogocu

22.12.2016

50
Avatar
Gizli Fongogocu

22.12.2016

25
Avatar
melek savucu

22.12.2016

100
Avatar
Ali Çebi

22.12.2016

100
Avatar
Gizli Fongogocu

21.12.2016

50
Avatar
Gizli Fongogocu

21.12.2016

250
Avatar
Gizli Fongogocu

21.12.2016

750
Avatar
Ayşe Şakar

21.12.2016

250
Avatar
Naime Surenkok

20.12.2016

100
Avatar
500
Avatar
Emel Bağcı

20.12.2016

250
Avatar
50
Avatar
Tijen Inaltong

20.12.2016

50
Avatar
Oguz Senoguz

20.12.2016

100
Avatar
Levent Yücel

20.12.2016

150
Avatar
Işın Değirmenci

20.12.2016

100
Avatar
Ibrahim Betil

20.12.2016

100
Avatar
nursel celik

19.12.2016

350
Avatar
Elçin Yatağan

19.12.2016

50
Avatar
Emre Ertegün

19.12.2016

50
Avatar
Aslı Şahin

19.12.2016

100
Avatar
M. Murat DEMİR

19.12.2016

50
Avatar
Füsun Ertug

19.12.2016

500
Avatar
uğur ünal

19.12.2016

300
Avatar
Sibel Büker Solmaz

18.12.2016

50
Avatar
Deniz Postacı

18.12.2016

250
Avatar
Kadir Ergen

17.12.2016

150
Avatar
Gizli Fongogocu

17.12.2016

50
Avatar
Hakan BEZIRCI

17.12.2016

200
Avatar
Hakan BEZIRCI

17.12.2016

100
Avatar
Hakan BEZIRCI

17.12.2016

100
Avatar
Ayşe Şakar

17.12.2016

500
Avatar
Emel Pehlivan

16.12.2016

100
Avatar
Zekiye Aytemur

16.12.2016

100
Avatar
Feride Eroğlu

16.12.2016

250
Avatar
sadik ulusoy

16.12.2016

500
25.250 ₺ TOPLANDI
Hedef 25.000 ₺
%101
111 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
15 Aralık 2016 - 15 Ocak 2017
Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
İstanbul , Türkiye
ÖDÜLLER
25 ₺
Online Teşekkür Kartı
Desteğin için teşekkür ederiz! Adına düzenlenmiş teşekkür kartını mail adresine gönderiyor olacağız.
18 adet alındı.  (Toplam : 100)
Tahmini Gönderim Tarihi:
16 Ocak 2017
50 ₺
Evin Duvarına Adını Yazalım!
Desteklerimiz ile yapacağımız evin bir duvarına destekçilerin isimlerini yazacağız.
100 adet alındı.  (Toplam : 100)
Tahmini Gönderim Tarihi:
25 Nisan 2017
100 ₺
Adını Yaşat!
Adını meyve bahçelerimizden bir ağaca verelim.
96 adet alındı.  (Toplam : 100)
Tahmini Gönderim Tarihi:
16 Ocak 2017
100 ₺
Dedetepe Ekolojik Yaşam Derneği Üyeliği
Dedetepe Derneği üyeliği ile İmceevi'ne destek olabilirsiniz. Derneğimize üye olarak da ekolojik yaşam çiftliğimizi ziyaret edebilir, projelerimizde yer alabilirsiniz. Ayrıca çiftlik ürünlerinde indirim de elde edebilirsiniz. İsterseniz yönetime girebilir bizlerle birlikte güzel şeylerin inşasına başlayabilirsiniz.
7 adet alındı.  (Toplam : 100)
Tahmini Gönderim Tarihi:
22 Ocak 2017
250 ₺
İsmail'den Kesim Tahtası
İmece Evi kurucusu İsmail, size özel, üzerinizde isminiz bulunan bir kesim tahtası yapacak.
10 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
25 Ocak 2017
500 ₺
Mandala
İmece Evi sakinlerinden Reyhan size özel Mandala yapacak.
5 adet alındı.  (Toplam : 5)
Tahmini Gönderim Tarihi:
25 Ocak 2017
500 ₺
Dumansız bir hayat
İmece Evi gönüllüsü, Psikolog, Alkol ve Madde Bağımlılığı uzmani Ceren Ezgi Yılmaz'dan İzmir'de Sigarayı bırakma seansı. İşlem, 1 saat 15 dk. icerisinde, fizyolojik bagimliligi sonlandiran ve sonrasinda, bedensel anlamda en ufak bir yoksunluk semptomu dahi yasamadiginiz bir uygulamadir. Bu uygulamada, ayrica Bach Kurleri Terapisi ile psikolojik bagimlilik ve bozulan yasam aliskanliginiza dair de desteklenirsiniz. Neonate'de, Sigara Birakma Protokolu basaro orani, %98.2'dir.
1 adet alındı.  (Toplam : 3)
Tahmini Gönderim Tarihi:
16 Ocak 2017
1.000 ₺
Surya'dan Resim
Ufak kızımız Surya, evinin yapılmasına destek verecek 5 kişiye özel bir resim yapacak.
4 adet alındı.  (Toplam : 5)
Tahmini Gönderim Tarihi:
25 Ocak 2017
2.000 ₺
Bebeğimiz Yunus'tan Hediye.
Bebeğimiz Yunus'a 3 sene sonra yaşadığımız yangını ve evimizi kimlerin desteği ile tekrar yaptığımızı anlatacağız. En büyük desteği veren kişiye ne hediye vereceğine Yunus karar verecek :)
0 adet alındı.  (Toplam : 1)
Tahmini Gönderim Tarihi:
11 Ekim 2019
DESTEKLE