Salgın var! Yanlış bilgiye karşı aşı olun

Teyit olarak halk sağlığıyla ilgili gerçeklerin çarptırılmasına engel olmak ve yaygınlaşan şüpheli iddiaları incelemek için özel bir yayın yapmak istiyoruz.

Komplo teorileri ve safsatalar arasında yolumuzu bulabilmek, gerçeklerin üzerindeki sisi dağıtabilmek için desteğinize her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Günden güne halk sağlığı için tehdit haline gelen iddiaların gerçekliğine dair bir yayın yapacağız. 

Özelleştirilmiş e-posta bültenleri, doğru bilgiyi ve kanıtları içeren yazıların yer aldığı teyit.org içinde özel bir sayfa ve podcast yayınlarıyla halk sağlığını etkileyen yanlış bilgi salgınının önüne set çekeceğiz.

HALK SAĞLIĞINI TEHDİT EDEN YANLIŞ BİLGİ SALGININA KARŞI BİRLİKTE AŞI OLALIM!

Bilim insanları söylentilerin toplum içinde yayılmasının salgın hastalıklara benzediğine inanıyor. Müthiş bir hızla kulaktan kulağa dolaşan söylentilere karşı doğru bilgi ise sandığımızdan çok daha yavaş yol alıyor.

Bazen bir sohbet esnasında, bazen okuduğumuz bir haberde, bazen izlediğimiz bir film ve okuduğumuz bir kitapta farkında olmasak da yanlış bilgiye maruz kalıyoruz. Yanlış bilgi, aldığımız kararlardan bir arada yaşama pratiğimize kadar pek çok şeyi olumsuz etkiliyor. 

İlaç şirketlerine ve kurumlara duyulan güvensizlik asparagas haberlerin kolayca yayılabileceği bir alan yarattı. Halk sağlığı ile ilgili gerçekler bu hızla çarpıtılmaya devam ederse, geri dönüşü olmayan sonuçlarla karşılaşabiliriz. Uzmanlar aşı karşıtı ailelerin sayısındaki artışın gelecekte binlerce çocuğun ölümüyle sonuçlanabileceğini belirtiyor. Tüm dünyada aşı karşıtlığına bağlı kızamık vakaları rekor seviyelere ulaşmaya devam ediyor.

Sizden, gazeteci Soner Yalçın’ın “Kara Kutu: Yüzleşme Vakti” isimli kitabıyla tekrar gündeme gelen tıp eğitimi, aşılar, antidepresanlar ve alternatif tıp hakkındaki iddiaları incelemek için destek istiyoruz. 

Çünkü;


 • ‘‘Doğruyu tersinde ararken’’ gerçeğin eğilip bükülmediğinden emin olmak istiyoruz.

 • Sağlıkla ilgili kanıtlara dayanmayan her bilginin toplum sağlığı için tehdit oluşturduğuna inanıyoruz.

 • Bir kitap yazmak tarihe kayıt düşmekse, sağlık ile ilgili insanları doğrudan etkileyebilecek iddiaların yer aldığı bir kaydı incelemeyi, sorumluluk olarak görüyoruz.

Türkiye’nin gündemi ve siyaset her zaman odağımızda oldu. Ancak aşılar, ilaç endüstrisi, modern tıp ve tıp eğitimi ile ilgili ortaya atılan iddiaların, geleceğimizi etkileyecek kadar önemli ve ciddi bir mesele haline geldiğine inanıyoruz. Bu iddiaların yoğun gündem içinde görmezden gelinmesi sorunu derinleştirebilir. 

Halk sağlığını ilgilendiren iddiaların peşine düşecek özel bir yayın yapmamız gerekiyor!

Her zaman yaptığımız gibi ikiden fazla kaynak tarafından doğrulanan bilgileri aktaracağız. İddiaları incelerken tüm tarafların söylediklerini dikkate alacak, eleştirel yaklaşacak ve yalnızca herkesin erişebileceği açık kanıtlara dayanarak içerik üreteceğiz. 
Hangi iddiaların üzerinde çalışıyoruz?


 1. Tıp eğitim müfredatı, Türkiye’de tıp eğitiminin tarihi ve gelişimi, tıp eğitimi ile ilgili iddialar.

 2. Aşıların tarihi, ülkelerde uygulanan aşı politikaları, zorunlu aşılar ve aşı takvimleri, aşılar ile otizm bağlantısı, aşıların zararları ve yan etkileri ile ilgili iddialar.

 3. Modern tıp ile Rockefeller ve emperyalizm ilişkisi.

 4. Homeopati başta olmak üzere alternatif tıp yöntemleriyle ilgili iddialar.

 5. İlaç sektörü, antidepresanlar, kolesterol, diyabet, kalp ve damar hastalıkları ile ilgili iddialar.

 6. Halk sağlığı ile ilgili iddialarda başvurulan safsatalar ve komplo teorileri.

Ne zaman yayınlanacak?

24 Ocak 2020 tarihinde yaklaşık 40 gün sürecek bir e-posta bülteni dizisine başlayacağız. Bu çalışma için teyit.org içinde hazırlayacağımız özel bir sayfayı (mikrosite) yayınlamadan önce destekçilerimizden, hazırladığımız içeriklerle ilgili geribildirim toplayacağız. Böylece yayınımızı herkese açmadan önce son kez gözden geçirme fırsatı yakalayacak, destekçilerimizin de çalışmaya katkı sunabilmesini sağlayacağız.

1 Mart 2020 tarihinde hazırlayacağımız özel sayfayı yayınlayarak, tüm içerikleri kamuoyuyla paylaşacağız. Bu sayfanın yıllar boyunca internette çevrimiçi kalmasını sağlamak, aşılar ve modern tıp ile ilgili Google’da yapılan aramalarla ulaşılabilmesine imkan tanımak istiyoruz.

15 Mart 2020 tarihinden itibaren bir podcast (kapsül yayın) serisine başlayarak Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts ve Spreaker gibi platformlar üzerinden, hazırladığımız yayını daha kolay erişilebilir hale getirmek istiyoruz. 

Desteğinize neden ihtiyaç duyuyoruz? 

Teyit’in gazetecilik hisleri ve araştırma kapasitesi gelişmiş çalışkan bir ekibi var. Ancak bu çalışma için mevcut iş gücümüzü artırmak adına bağımsız araştırmacılarla da çalışmak zorundayız. Onlara ödemek istediğimiz telif ücretleri için talep ettiğimiz toplam destek miktarının yarısını ayırmak istiyoruz.

Yayınlayacağımız çalışmayı ne kadar insana ulaştırırsak, etkisinin o kadar yüksek olacağına inanıyoruz. Bu çalışmayı farklı yayın araçlarıyla duyurmak için talep ettiğimiz toplam destek miktarının kalanını yaygınlaştırma faaliyetlerine ayırmak istiyoruz: 

 • Çalışmamıza katkı sunmak isteyen destekçilerimiz için e-posta bültenleri hazırlayacağız. 

 • İnternette uzun süre kalabilmesini sağlamak için zaman zaman güncelleyeceğimiz bir mikrosite oluşturacağız. 

 • Dinleyerek öğrenmek isteyenler için bir podcast serisi yayınlayacağız. 

 • Yayınımızı yaygınlaştırmak için görsel materyaller üzerine çalışıyoruz. 

 • Sosyal medya platformlarının algoritmaları nedeniyle daha geniş kitlelere ulaşmakta güçlük yaşayabiliyoruz. Bu sorunu aşmak için bir miktar reklam bütçesi de ayırdık.

Biz kimiz?

Üç yıldır sosyal medya hesaplarında ortaya çıkan, oradan haber sitelerine bulaşan sahte haberlerle mücadele eden bağımsız, hevesli ve gerçeklerin gücüne inanan genç gazetecileriz. Yanlış bilginin önü alınması mümkün olmayan sonuçlara yol açmasını engellemek için internet kullanıcılarıyla birlikte yorulmaksızın çalışıyoruz.

Bugüne dek internette dolaşan bine yakın bilginin yanlış, sahte, çarpıtma ve manipülasyon olduğunu açık kanıtlara dayanarak ortaya koyduk. Bizi Twitter’da yarım milyon kişinin takip etmesi, her gün onlarca kullanıcının karşılaştığı bilginin doğruluğunu bize danışması şaşırtıcı değil. Çünkü hiçbir taraf gözetmeden, kimsenin çıkarı için hareket etmeden, sadece gerçeklere ulaşma arzusuyla hareket ettik.

Halk sağlığını tehdit eden ve dünyada olduğu kadar Türkiye’de de geri dönüşü olmayan sorunlara yol açma ihtimali olan iddialara yaklaşırken de aynı titizlikle hareket ediyoruz. Üzerinde çalıştığımız onlarca iddia için bilimsel kaynakları araştırıyoruz, uzmanlarla toplantılar yapıyor ve kanıtları topluyoruz. 

 1. 2016’da yayına başladığımızda Türkiye kötü bir dönemden geçiyordu. Doğrulanması gereken pek çok iddia, görüntü ve video Twitter’dan televizyon kanallarına kadar yayılmış durumdaydı. Küçük bir ekiple, hızlı aksiyon alabilmek için neyi, nasıl incelediğimizi açık bir şekilde yayınladık ve bu ilkeleri hiç çiğnemedik. Yayın ilkelerimiz ve metodolojimize göz atın.

 2. Bizi sıradan bir doğrulama organizasyonundan ayıran en önemli özellik, tarafsızlık ve şeffaflığımızı Uluslararası Doğruluk Kontrolü Ağı’nın yönetim kuruluna ve bağımsız değerlendiricilere her sene kanıtlıyor olmamız. Altına imza attığımız İlkeler Kılavuzu’na ve sorumluluklarımıza buradan erişebilirsiniz.

 3. Şu anda 13 kişiyiz! Teyit’te herkese refah içinde çalışabileceği bir ortamı sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Finansal kaynaklarımızı patronun ya da ortakların cebine değil, sosyal etkimize yatırıyoruz. Çünkü kendimizi ilk günden beri kâr dağıtmayan bir sosyal girişim olarak tanımladık. Gelir elde ettiğimiz kaynakları asla saklamıyoruz. Hepsini açık şekilde burada görebilirsiniz.

Başka nasıl katkı sunabilirsiniz?

 • Teyit'in düzenli destekçisi olmak için Patreon sayfamızdan bütçenize uygun miktarda aylık destekte bulunabilirsiniz. 
 • Maddi desteğinizin dışında kampanyamızın daha fazla insana ulaşmasını sağlamak için kampanyayı sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz. 

Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Avatar
Selin Yıldız
25.12.2019
Hedefimizin %75'ine ulaştık!
Herkese merhaba,

Kampanyamızın 10. gününe yaklaşırken hedeflediğimiz desteğin %75'ine ulaşmış bulunuyoruz. Çok teşekkürler. Kalan 20 günlük kampanya sürecinde kampanyayı sosyal medya hesaplarınızdan ve Whatsapp gruplarınızdan paylaşarak yaygınlaştırmayı unutmayın! 
Avatar
Selin Yıldız
20.12.2019
Hedefimizin %50'sine ulaştık!

Kampanyamızda 5. günün sonuna yaklaşırken hedefimizin %50’sine ulaşmış bulunuyoruz. Hepinize çok teşekkürler! Kampanyamızı yaygınlaştırmamıza destek olun, yanlış bilgiye birlikte aşı olalım!Avatar
Selin Yıldız
20.12.2019
Hedefimizin %25'ine ulaştık!

Kampanyamızın ilk 24 saatinde hedefimizin %25’ine ulaştık. Destek olan herkese çok teşekkürler! Ancak halk sağlığını tehdit eden yanlış bilgilerin önüne geçebilmemiz için hala yardımınız gerekiyor. Kampanyamızı WhatsApp gruplarınızdan ya da sosyal medya hesaplarınızdan #SalgınVar etiketiyle paylaşarak yaygınlaştırmamıza katkıda bulunabilirsiniz!

Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
Mahmut Enes Ağca

14.01.2020

20
Avatar
Gizli Fongogocu

13.01.2020

100
Avatar
Mehmet Demir

13.01.2020

100
Avatar
Engin Aygün

13.01.2020

100
Avatar
Burak Arikan

12.01.2020

250
Avatar
Merve Nur Okutan

12.01.2020

100
Avatar
Zeynep Meydanoglu

12.01.2020

100
Avatar
Kerem Can Yaşar

12.01.2020

50
Avatar
Gizli Fongogocu

12.01.2020

20
Avatar
50
Avatar
Tülin Akın

11.01.2020

100
Avatar
Anadolu Meraları

11.01.2020

50
Avatar
20
Avatar
Gizli Fongogocu

10.01.2020

20
Avatar
Simay Dağ

10.01.2020

50
Avatar
Ali Co

10.01.2020

20
Avatar
Turgut ÇELİK

10.01.2020

100
Avatar
Emine Meltem Serdar

10.01.2020

20
Avatar
Özge Özdemir

10.01.2020

50
Avatar
100
Avatar
Nukte Goc

7.01.2020

50
Avatar
Ekin Yavuz

7.01.2020

100
Avatar
Selin Süter

7.01.2020

50
Avatar
hasan koç

6.01.2020

100
Avatar
50
Avatar
50
Avatar
A.Salim TEKOĞLU

6.01.2020

1000
Avatar
Hikmet Hukumenoglu

6.01.2020

50
Avatar
Ece Toksabay

6.01.2020

20
Avatar
Razan Aykac

5.01.2020

100
Avatar
Ceday Avcı

5.01.2020

20
Avatar
Berkalp Özcan

5.01.2020

250
Avatar
Ezgi Güldal

5.01.2020

100
Avatar
Furkan Ünlütürk

5.01.2020

50
Avatar
Yahya Koç

5.01.2020

250
Avatar
Kardelen Deniz

5.01.2020

20
Avatar
Savas IREZ

4.01.2020

100
Avatar
Suleyman Ayhan

4.01.2020

100
Avatar
Bilginar Kovancı

3.01.2020

250
Avatar
Berrak Uluer

2.01.2020

50
Avatar
Mert Can Yılmaz

2.01.2020

100
Avatar
Cigdem Selgur

27.12.2019

50
Avatar
Onat Başar

26.12.2019

50
Avatar
Doğanay Karadeniz

25.12.2019

20
Avatar
Mehmet Fatih TURAN

25.12.2019

50
Avatar
Beşire Korkmaz

25.12.2019

20
Avatar
Irmak Aksucular

25.12.2019

100
Avatar
Omer Gurkaynak

25.12.2019

100
Avatar
Serhat Korkmaz

24.12.2019

100
Avatar
100
Avatar
Güneş Merve Akyol

24.12.2019

100
Avatar
Batuhan Ersun

24.12.2019

50
Avatar
Zeki Seskir

24.12.2019

20
Avatar
ibrahim Acar

24.12.2019

50
Avatar
Burak Ömür

24.12.2019

20
Avatar
Utku Şen

23.12.2019

50
Avatar
Gizli Fongogocu

23.12.2019

20
Avatar
Çiğdem Demir

23.12.2019

20
Avatar
Emre Güzel

22.12.2019

50
Avatar
Anıl Bayburtluoglu

22.12.2019

100
Avatar
Sibel Tamer

22.12.2019

100
Avatar
Ulaş Sancak

22.12.2019

50
Avatar
100
Avatar
20
Avatar
Melike Yüksel

21.12.2019

20
Avatar
Burcu Balkan

21.12.2019

50
Avatar
yashar kardar

21.12.2019

50
Avatar
Nihal Gümülcine

21.12.2019

20
Avatar
Kerem Gundogan

20.12.2019

50
Avatar
Hülya Aras

20.12.2019

50
Avatar
Hatice Fidan

20.12.2019

20
Avatar
Gulcan Yayla

20.12.2019

50
Avatar
Ulukan Foça

20.12.2019

20
Avatar
Onur Babuş

20.12.2019

20
Avatar
Özge Esen

20.12.2019

20
Avatar
Pinar Koyuncu

20.12.2019

40
Avatar
Halil Karabulut

20.12.2019

20
Avatar
20
Avatar
Furkan Kantar

20.12.2019

50
Avatar
Kemal Foça

20.12.2019

20
Avatar
50
Avatar
Dilek Karabulut

20.12.2019

20
Avatar
Seçil İskit

20.12.2019

20
Avatar
20
Avatar
Selin Önen

20.12.2019

20
Avatar
Cihat Okur

20.12.2019

20
Avatar
Ilim Ugur

20.12.2019

20
Avatar
Uğurcan Akın

20.12.2019

20
Avatar
emre tatli

20.12.2019

20
Avatar
Aysel Erdem

20.12.2019

20
Avatar
Arkin Coban

20.12.2019

20
Avatar
Irmak Alici

20.12.2019

100
Avatar
Mehmet Okur

20.12.2019

20
Avatar
Kenan Yıldız

20.12.2019

20
Avatar
Tuna Karabulut

20.12.2019

20
Avatar
Elif Karabulut

20.12.2019

20
Avatar
Nihat Okur

20.12.2019

20
Avatar
Yahya Uyanık

20.12.2019

100
Avatar
Oykum Huma Keskin

20.12.2019

20
Avatar
Ezgi Toprak

20.12.2019

20
Avatar
Türkay Yıldız

20.12.2019

20
Avatar
Onur Babuş

20.12.2019

20
Avatar
Merve Elmacı

20.12.2019

20
Avatar
İdil Karabulut

20.12.2019

20
Avatar
Leyla Sarısoy

20.12.2019

20
Avatar
Bahar Şahinsoy

20.12.2019

20
Avatar
Aslı Gülbay

20.12.2019

100
Avatar
Seçil Türkkan

20.12.2019

100
Avatar
Özgür Esen

20.12.2019

20
Avatar
Hivda Akkuş

20.12.2019

50
Avatar
Barack Obama

20.12.2019

20
Avatar
Mehmet UZUN

20.12.2019

20
Avatar
Can Karabulut

20.12.2019

20
Avatar
Cengiz Bozkurt

20.12.2019

20
Avatar
Barack Obama

20.12.2019

20
Avatar
Fundanur Öztürk

20.12.2019

100
Avatar
Pinar Okur

20.12.2019

20
Avatar
Başak Özen

20.12.2019

50
Avatar
Canberk Gürer

20.12.2019

100
Avatar
Uğurcan Akın

20.12.2019

100
Avatar
Gizli Fongogocu

20.12.2019

100
Avatar
Barış Coşkun

20.12.2019

20
Avatar
Efsun Agirtas

20.12.2019

50
Avatar
1000
Avatar
Barış Arslan

20.12.2019

100
Avatar
Umutcan Duman

20.12.2019

100
Avatar
Gizli Fongogocu

20.12.2019

20
Avatar
Serkan Arıkan

20.12.2019

100
Avatar
Ahmet Bilal Can

20.12.2019

100
Avatar
Ufuk Utaş

20.12.2019

500
Avatar
pelin atakan

20.12.2019

100
Avatar
Özlem Koşar

20.12.2019

20
Avatar
N.Barış Okur

20.12.2019

200
Avatar
Gizem İğli

20.12.2019

50
Avatar
Mavi Yıldız

20.12.2019

20
Avatar
Anıl Gündoğdu

19.12.2019

100
Avatar
Orkun Aşa

19.12.2019

100
Avatar
Sevil Yıldız

19.12.2019

50
Avatar
Kemal Çelik

19.12.2019

20
Avatar
Öykü Göğer

19.12.2019

50
Avatar
Berat Can Erdoğan

19.12.2019

20
Avatar
Bülent ESEN

19.12.2019

100
Avatar
Kenan Dursun

19.12.2019

100
Avatar
Kenan Dursun

19.12.2019

100
Avatar
volkan kısa

19.12.2019

20
Avatar
Gizli Fongogocu

19.12.2019

20
Avatar
mehmet akif

18.12.2019

20
Avatar
Semih Boyaci

18.12.2019

100
Avatar
Sinan Burak Avcı

18.12.2019

100
Avatar
Sema Kansoy

18.12.2019

20
Avatar
Ezgi Sümbül

18.12.2019

100
Avatar
Caner Can

18.12.2019

50
Avatar
100
Avatar
Naci Kahraman

18.12.2019

50
Avatar
Berivan Elis

18.12.2019

100
Avatar
abdullah çadırcı

18.12.2019

50
Avatar
Mustafa Özdil

18.12.2019

100
Avatar
Kaan Karatarla

18.12.2019

20
Avatar
Elif Atmaca

18.12.2019

100
Avatar
Ayşenur Söyler

18.12.2019

50
Avatar
Pelin Baykan

18.12.2019

50
Avatar
Hande Aykun

18.12.2019

250
Avatar
Cihan kaplan

18.12.2019

50
Avatar
100
Avatar
Onur Şahin

18.12.2019

100
Avatar
yiğit timur

18.12.2019

100
Avatar
Pınar D

18.12.2019

100
Avatar
100
Avatar
Gizli Fongogocu

18.12.2019

100
Avatar
merve kavas

17.12.2019

50
Avatar
100
Avatar
Aysun Alnıak

17.12.2019

40
Avatar
eray erdoğan

17.12.2019

100
Avatar
Tayfun Fergana

17.12.2019

100
Avatar
Cem Mert Dallı

17.12.2019

50
Avatar
Arda Çetin

17.12.2019

50
Avatar
250
Avatar
Pınar İlkiz

17.12.2019

500
Avatar
Tugba Bayburtluoglu

17.12.2019

250
Avatar
barbaros altug

17.12.2019

50
Avatar
50
Avatar
Burak Avşar

17.12.2019

20
Avatar
Ahmet Ziyal

17.12.2019

20
Avatar
Baris Ececelik

17.12.2019

20
Avatar
İpek Yarar

17.12.2019

100
Avatar
Sarphan Uzunoğlu

17.12.2019

100
Avatar
Lara Gungor

17.12.2019

250
Avatar
Betül Foça

17.12.2019

50
Avatar
Emre Doğan

17.12.2019

100
Avatar
Ögeday Uçurum

17.12.2019

100
Avatar
Gökberk Metin

17.12.2019

20
Avatar
Çağlar Bozkurt

17.12.2019

20
Avatar
Tülay Uyanık

17.12.2019

50
Avatar
Sinefin Gış

17.12.2019

50
Avatar
Ahmet Ozcan Ozcan

17.12.2019

100
Avatar
Altan Sancar

17.12.2019

20
Avatar
50
Avatar
Birgul Arslan

17.12.2019

100
Avatar
Timur Tandoğar

17.12.2019

100
Avatar
Necip Fazıl Aras

16.12.2019

100
Avatar
Gizli Fongogocu

16.12.2019

20
Avatar
Duygu Vatan

16.12.2019

50
Avatar
Melis Baydur Arman

16.12.2019

50
Avatar
Burak Su

16.12.2019

100
Avatar
Emirhan Emre Kaya

16.12.2019

20
Avatar
Yiğit Aksakoğlu

16.12.2019

100
Avatar
Limon Inn Hotel

16.12.2019

50
Avatar
Ekin Yetim

16.12.2019

50
Avatar
Can Çitoğlu

16.12.2019

20
Avatar
Özgür Damar

16.12.2019

100
Avatar
Mahmut Tezcan

16.12.2019

50
Avatar
Tolga Mırmırık

16.12.2019

100
Avatar
Hasan Ateş

16.12.2019

1000
Avatar
Mehmet Şen

16.12.2019

20
Avatar
Beril Karabulut

16.12.2019

100
Avatar
50
Avatar
Gizli Fongogocu

16.12.2019

100
Avatar
100
Avatar
Zeynep Uyanık

16.12.2019

250
Avatar
Mert Nerde

16.12.2019

50
Avatar
Hikmet Hukumenoglu

16.12.2019

50
Avatar
Zafer Elcik

16.12.2019

100
Avatar
Mirgun Cabas

16.12.2019

250
Avatar
Caner Geyik

16.12.2019

20
Avatar
İlkan Akgül

16.12.2019

20
Avatar
ekrem söyler

16.12.2019

50
Avatar
Serdar Başeğmez

16.12.2019

50
Avatar
Tunç Kuyucu

16.12.2019

50
Avatar
Istem Duygu Akalp

16.12.2019

50
Avatar
Gizli Fongogocu

16.12.2019

20
Avatar
Gizli Fongogocu

16.12.2019

20
Avatar
Gizli Fongogocu

16.12.2019

20
Avatar
Gizli Fongogocu

16.12.2019

200
Avatar
Mehmet Atakan Foça

16.12.2019

250
19.150 ₺ TOPLANDI
Hedef 18.900 ₺
%101
234 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
16 Aralık 2019 - 15 Ocak 2020
Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
İstanbul , Türkiye
ÖDÜLLER
20 ₺
Teşekkür E-Postası ve E-Bülten
Teşekkür e-postası, mikrositenin destekçiler bölümünde isminizi geçirme ve çalışmayla ilgili özel e-bültenler
85 adet alındı.  (Toplam : 50)
Tahmini Gönderim Tarihi:
15 Ocak 2020
50 ₺
Teyit Instagram Hikayesi
Ödül 1 sizin için de geçerli. Ayrıca Teyit Instagram hikayesinden de teşekkür ediyoruz!
60 adet alındı.  (Toplam : 30)
Tahmini Gönderim Tarihi:
15 Ocak 2020
100 ₺
Kaynak Kitap
Ödül 1 ve 2 sizin için de geçerli. Ayrıca bir kaynak kitap da hediye ediyoruz!
77 adet alındı.  (Toplam : 25)
Tahmini Gönderim Tarihi:
25 Ocak 2020
250 ₺
2 Kaynak Kitap
Ödül 1 ve 2 sizin için de geçerli! Ayrıca 2 kaynak kitap da hediye ediyoruz.
11 adet alındı.  (Toplam : 20)
Tahmini Gönderim Tarihi:
25 Ocak 2020
500 ₺
Ofis Ziyareti ve Editör Söyleşisi
Ödül 1, 2, 3 ve 4 sizin için de geçerli. Bunlara ek olarak ofisimizi ziyaret edebilir, editör söyleşimize katılabilirsiniz.
2 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
10 Mart 2020
1.000 ₺
Editörlerle Akşam Yemeği
Yukardaki ödüllerin hepsi sizin için de geçerli. Size özel editörlerle bir akşam yemeği de organize ediyoruz.
3 adet alındı.  (Toplam : 5)
Tahmini Gönderim Tarihi:
15 Mart 2020
DESTEKLE