Puduhepa ve Kız Kardeşleri

Anadolu topraklarından çıkmış kadınların başarı hikayeleri yeni yetişen kız çocuklarımıza ilham verecek. Gelir, TOÇEV ile kız çocuklarının eğitimine aktarılacak

Neden Hikayesi Olan Bebekler?

Ben Renan Tan Tavukçuoğlu. Türkiye’de yaşayan bir kadınım, bir anneyim. Hepiniz gibi geleceğe dair endişelerim, bizi insan yapan kaygılarım, biz kadınlara özgü duyarlılıklarım var. Bir farkım varsa o da tek bir kişinin bile fark yaratabileceğine olan inancım.   

Bu projedeki esin kaynağımız bu topraklarda doğmuş şahane kadınlar oldu. İstedik ki onların ilham verici hikayeleri aynı coğrafyada aynı kaderi paylaşan milyonlarca kadına ışık olsun, yol açsın. İşte Puduhepa ve kız kardeşlerinin hikayesi böyle başladı.  

Puduhepa kim derseniz. O bir Hitit Kraliçesi… Tarihteki ilk barış anlaşması olan Kadeş’e mührünü basan, sevgi ve barış sözcüklerini tabletlere ilk olarak kazıyan güçlü bir kadın. Puduhepa, aynı topraklarda doğduğu kız kardeşlerinin ve kızlarımızın geleceği için binlerce yıl sonra geri döndü.  

Büyük bir heyecanla hayata geçirdiğimiz Puduhepa ve Kız Kardeşleri projesinin amacı, ülkemizdeki kız çocuklarının kendilerine güvenen bireyler olarak büyümelerine destek olmak. Bunu yaparken Anadolu’dan çıkan kadınların başarı hikayeleriyle onlara yol göstermek ve güçlendirmek. Projenin geliri de TOÇEV aracılığıyla yine kızlarımızın eğitimine destek olarak geri dönecek. Bez bebeklerimizi biçen, diken, dolduran, işleyen kadınlara, evlerinde istihdam sağlayan projemizin büyümesi, herkesin ekonomiye katkıda bulunmasına aracı olacaktır. 

Bunun için ilk olarak Puduhepa’yı daha sonra da Anadolu’daki kız kardeşlerini temsil eden el emeği göz nuru bebekler hazırladık. Giysilerini harika bir kadın tasarladı: Arzu Kaprol. Hikayelerini kadınlar yazdı ve resimledi: Tuba Şamlı Atilla ve Arbil Çelen Yuca. Hayal eden, biçen diken, emek veren herkes kadındı. Puduhepa’nın önderliğinde bütün kadınlar birleştik ve gücünün farkında yeni Anadolu kadınları yetiştirmek için yola çıktık.   

Satın alacağınız Puduhepa bebeği bir gün eskiyebilir, kaybolabilir ama yarattığı etki sonsuza kadar sürecek. Bu projede kız kardeşlerine destek olduğun, gücünün farkında Anadolu kadınları yetiştirmek için omuz verdiğin için sana minnettarız.     

Sevgi, barış ve cesaretle… 

Bu coğrafyanın kadınlarına yeni başarı hikayeleri yazdırabilirsek ne mutlu bize!  

Renan Tan Tavukçuoğlu

Neden Desteğe İhtiyacımız Var?

Daha çok kız çocuğunun hayallerini büyütebilmek, daha fazla sayıda kadının hayatını daha kısa sürede değiştirebilmek için...

Çünkü bizim hikayelerimiz var...
#hikayelerimizvar

Paketlerimizde neler var?


PUDUHEPA

Bez bebeğimiz
Arzu Kaprol tasarımlı bir kıyafet
Bohçası ile bir gecelik
Puduhepa'dan kız kardeşine bir mektup
Renan'dan anneye bir mektup
Kartpostallarımız 
Hikaye kitabı - Tuba Şamlı Atilla
ÇantaKADEŞ

Özel ahşap kutumuzda:
Bez bebeğimiz
Arzu Kaprol tasarımlı bir kıyafet
Bohçası ile bir gecelik
Puduhepa'dan kız kardeşine bir mektup
Renan'dan anneye bir mektup
Kartpostallarımız 
Rozetlerimiz
İsme özel işlenmiş çanta
Hikaye kitabı - Tuba Şamlı Atilla

ve barışa inan küçük kraliçeyi hala içinde koruyan büyük prensesler için bir kitap - Arbil Çelen Yuca

Neyi değiştirmek istiyoruz?


 • 5-8 yaş arası kız çocuklarımızın büyürken; 'ben istersem mümkün', 'olduğum halimle mükemmelim', 'vazgeçmezsem elbet olur', 'fark yaratabilirim',  gibi mesajları normalleştirmelerini hedefliyoruz.
 • Evinden çalışmak isteyip imkan bulamayan kadınlara bu imkanı sağlamak istiyoruz.
 • Bizim kadar, bizimkiler kadar şanslı olmayan kız çocuklarımızın hak ettikleri eğitimi almalarına destek olmak istiyoruz.

Başka nasıl destek olabilirsiniz?

 • Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek,
 • Mesajlarımızın yayılmasına destek olarak,
 • Hikayemizi dilden dile aktararak,
bu toprakların çok daha güzel bir yer haline gelmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Tüm görüş ve önerileriniz için: renantavukcuoglu@gmail.com

Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Avatar
Renan Tavukcuoglu
14.09.2018
Okullar Açılıyor ve Puduhepa Çok Heyecanlı...

Sevgili Puduhepa Dostları,

Değerli desteklerinizle tamamladığımız kampanyamızın ardından neler oldu, bir güncelleme paylaşmak istedim.

 • Elbirliğiyle 'Puduhepa ve Kız Kardeşleri' projemizin tanıtımını Mayıs ayında, Kanyon Joint Idea'da yaptık. Aynı gün 8.400TLlik bebek satışı yapıldı.
 • Puduhepa yaz boyunca Amerika'da pek çok Türk aile ile buluştu, çok ilgi gördü. $840lık satış yapıldı.
 • Google desteği ile sürpriz bir projeye başladık, Eylül ayı içerisinde tekrar bir paylaşımda bulunacağım.
 • Puduhepa'nın kız kardeşleri için üretim aşamasına geçme çalışmalarımız son hız devam ediyor. 
 • Puduhepa'nın daha fazla kız çocuğuna ulaşması (400 ulaştı), daha çok kadına gelir kaynağı olması (şu an 22 üreticimiz var) ve daha fazla eğitim desteği (şu an 8.000TL) biriktirebilmek için kurumsal görüşmelerimiz devam ediyor. Sponsor arayışındayız.
 • Bebeğimizin satış fiyatı KDV dahil: 180TL. Bir bebeğimizin maliyeti 94TL. Maalesef vergiye giden miktar: 68TL (%18KDV, %20 gelir vergisi). Bebek başına kızlarımıza giden eğitim desteği: 20TL. AMACIMIZ bebeklerimizin maliyet kalemleri arasından kadın emeğine dokunmamak ama kumaş, elyaf, yün gibi malzemelerin ücretsiz tedarik edilmesini sağlamak. Bu şekilde kızlara gidecek eğitim desteğini artırmış olacağız. (Bir de kilosu 9TL olan elyafın fiyatı şu an 26TL oldu. Benzer artışların üzüntüsünü derinden yaşıyoruz)
 • Ve şu an sadece 400 kadar kız çocuğumuzun Puduhepa'sı var. Ülkemizde 5-8 yaş arası kız çocuğu sayısı 3milyon.Yani önümüzde uzun bir yol, büyük bir potansiyel var. Ve hayallerimiz Türkiye ile sınırlı değil.
Epey iç döktüm:) Kısaca yolun en başında bize destek oldunuz. Bundan sonra da beraber yürüyelim isteriz. Bu sebeple ben size her ay güncellemeler yolluyor olacağım. Sonunda (umarım yakında) güzel bir başarı hikayemiz olacağına inanıyorum. Sorularınız olursa bana renan@puduhepavekizkardesleri.com adresimden yazabilirsiniz ve her zaman dediğim gibi tüm finansal Google Drive dökümanlarımız herkesin erişimine açıktır.

Ve şimdi yeni bir eğitim-öğretim yılının başındayız. TOÇEV'e ilk maddi desteğimizi önümüzdeki hafta aktaracağız. Bu miktarı artırmak için de bir çağrı yapmak isterim. Hepimiz bir bebek daha alır veya aldırırsak, TOÇEV'e gidecek miktar ikiye katlanabilir.  Desteğiniz çok kıymetli ve sadece satın alma değil, hikayemizi yayma konusunda da destekçimiz olmanız bizi çok mutlu eder. #hikayelerimizvar ve @puduhepavekizkardesleri sosyal medyada bizi konuşabileceğiniz araçlar. Satışların devam ettiği web sitemiz:

www.puduhepavekizkardesleri.com

Puduhepa daha yolun çok başında ama şimdiden bir sürü hayata dokundu, hayalleri büyütmeye başladı. Sayenizde, desteklerinizle. Her şey daha güzel olacak...

Bir kere daha teşekkürler hepinize,
Renan

www.puduhepavekizkardesleri.com
@puduhepavekizkardesleri
#hikayelerimizvar

Avatar
Renan Tavukcuoglu
13.06.2018
MUTLU BAYRAMLAR ve Kargo Bilgisi
Sevgili Barışsever Dostlar,

Büyük umutlarda çıktığımız yolda bizleri yalnız bırakmadığınız için tekrar sonsuz teşekkürler.
Tüm kargolarımız yollandı.

Bir Fongogo kampanyası da 'işini düzgün yapan bir kargo şirketi açmak için' başlatmayı düşünüyorum:) Şaka bir yana, kargolarınızın elinize nasıl ulaştığını bilemiyorum. Umarım kutularınız çok zarar görmeden gelmiştir, özellikle KADEŞ ahşap kutularımız... Biz hepsini öpe koklaya hazırladık ama hoyrat düzene teslim etmek zorunda kaldık. Zarar gören ürün var ise lütfen bana haber verin, hemen yenileyelim: renan@puduhepavekkizkardesleri.com

Puduhepasına henüz kavuşamayan varsa, haftaya kadar beklemesini rica ederim. Haftaya hala ulaşmamışsa bana yazın lütfen.

Bizi çok mutlu etti destekleriniz, umut oldunuz. Hepinize Mutlu Bayramlar Dilerim.

Sevgiler,
Renan
Avatar
Renan Tavukcuoglu
3.06.2018
Puduhepalar Kız Kardeşlerine Kavuştu, Kavuşmak Üzere...
Merhaba,

Birkaç önemli not paylaşmak istiyorum:

KADEŞ kutularımızın zarflarının nakışlarını beğenmediğimiz için tekrar yaptırıyoruz. Bu hafta sonuna doğru onlar da sahiplerine ulaşmış olacak.

Diğer kutularımızın hepsi kargoya verildi, elinize ulaştığını umarız. Destekleriniz için tekrar sonsuz teşekkürler. Sosyal medya paylaşımlarınızı takipteyiz. Bizi etiketlemeyi unutmayın lütfen: @puduhepavekizkardesleri #hikayelerimizvar

Bir diğer önemli not: Puduhepa satışlarımız şimdi sitemizden devam ediyor:

www.puduhepavekizkardesleri.com

Bu konu ile ilgili çok mesaj aldım. Kampanya bitince bebek satışları bitti değil. Daha yeni başlıyoruz!

Çünkü Bizim Hikayelerimiz Var!

Sevgiler,
Renan


Avatar
Renan Tavukcuoglu
25.05.2018
BAŞARDIK, SAYENİZDE!
Tüm destekçilerimize Puduhepa'ya, barışa, parlak bir geleceğin mümkün olduğuna inandıkları ve bizi destekledikleri için teşekkür ediyoruz!

KADEŞ kutularımızın sahiplerini aradık ve bez çantalarına işleyeceğimiz isimleri öğrendik. Şu an nakışları tamamlanıyor.

Haftaya tüm kargolarımızı yollamış olmayı hedefliyoruz.

Yolumuzda yanımızda durup bizimle birlikte yürümeyi seçtiğiniz için tekrar tekrar teşekkürler.

Puduhepa ve Kız Kardeşleri Ekibi

Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
TÜLAY ÖZÇAY

23.05.2018

500
Avatar
180
Avatar
Ebru Ücel

22.05.2018

20
Avatar
Melek Yamanus

22.05.2018

60
Avatar
serap ozgokceler

22.05.2018

180
Avatar
Güldal Yurtoğlu

22.05.2018

180
Avatar
180
Avatar
esra kılıç

22.05.2018

180
Avatar
Erdem Tavukçuoğlu

22.05.2018

720
Avatar
20
Avatar
Atilla Diker

21.05.2018

500
Avatar
Erkan Adanur

21.05.2018

1000
Avatar
Seda Altuncu

21.05.2018

720
Avatar
TC Gonca Akgün

21.05.2018

180
Avatar
Buket Güneyman

21.05.2018

360
Avatar
Gizli Fongogocu

21.05.2018

180
Avatar
Bülent Pullukçu

20.05.2018

360
Avatar
Gülcem Bayer Deniz

20.05.2018

180
Avatar
Gunes Ulus

19.05.2018

180
Avatar
Onur Alpaslan

19.05.2018

20
Avatar
Süreyya Önay Alan

19.05.2018

1000
Avatar
Nuran BK

19.05.2018

180
Avatar
Aysun Yılgenci

19.05.2018

360
Avatar
Burcu Denkten

19.05.2018

180
Avatar
Koray Felek

18.05.2018

540
Avatar
İpek Efe

18.05.2018

50
Avatar
Papatya Karkıner

18.05.2018

180
Avatar
İlem Yıldız

18.05.2018

20
Avatar
Neslihan Hoşgör

18.05.2018

500
Avatar
Ayse Hascalik

18.05.2018

180
Avatar
180
Avatar
Serra Özdaş

17.05.2018

50
Avatar
Seda Çınar Ceyhan

17.05.2018

180
Avatar
bercis oran

17.05.2018

180
Avatar
Gizli Fongogocu

17.05.2018

900
Avatar
Ayşe Müge Gerdan

17.05.2018

40
Avatar
Gizli Fongogocu

17.05.2018

180
Avatar
Belgin Özbek

17.05.2018

180
Avatar
Gulin Yucel

17.05.2018

180
Avatar
TC Didem Erkay

17.05.2018

360
Avatar
Tijen Ertuna Tarinc

17.05.2018

180
Avatar
Sebnem Ozdas

17.05.2018

180
Avatar
bercis oran

17.05.2018

180
Avatar
Burcu Erdogan

17.05.2018

180
Avatar
Nevra Eker Güryel

17.05.2018

1680
Avatar
180
Avatar
Deniz Yildiz Edin

17.05.2018

180
Avatar
Hanife Demirci

17.05.2018

180
Avatar
Tuğbay Bilbay

16.05.2018

180
Avatar
Aybegüm Ayçenk

16.05.2018

180
Avatar
Ayşe Tolga

16.05.2018

900
Avatar
180
Avatar
Dalia Maya

15.05.2018

180
Avatar
Idil Okten

15.05.2018

180
Avatar
180
Avatar
Neslihan Yener

14.05.2018

180
Avatar
Enis Ozacar

14.05.2018

1000
Avatar
Gunce Ozalp

14.05.2018

500
Avatar
Sinan Tan

14.05.2018

500
Avatar
180
Avatar
Ayçe Bükülmeyen

14.05.2018

180
Avatar
Gizli Fongogocu

13.05.2018

2500
Avatar
Yasemin Urhan

12.05.2018

180
Avatar
Begüm Şenel

12.05.2018

180
Avatar
İlknur Öztora

11.05.2018

180
Avatar
Atakan Arslan

11.05.2018

20
Avatar
Halil keskin

11.05.2018

180
Avatar
180
Avatar
Sebiha Özkan

10.05.2018

180
Avatar
Fatma Nur Erol

10.05.2018

180
Avatar
180
Avatar
Özlem Tosun

10.05.2018

180
Avatar
tumay arslan

10.05.2018

180
Avatar
Vildan Altuncu

10.05.2018

180
Avatar
Benan Bilek

10.05.2018

500
Avatar
Gizli Fongogocu

9.05.2018

50
Avatar
Ayse Erbulak Bang

9.05.2018

180
Avatar
Lale Celepoğlu

9.05.2018

180
Avatar
Yesim Citak

9.05.2018

180
Avatar
Ebru Küçükler

9.05.2018

500
Avatar
ozge sahin

9.05.2018

360
Avatar
Öznur Gökçen

8.05.2018

180
Avatar
Özge Kiraz

8.05.2018

180
Avatar
cigdem ural

7.05.2018

500
Avatar
360
Avatar
Elgiz Henden

7.05.2018

180
Avatar
Zümrüt Deniz

7.05.2018

50
Avatar
Gizli Fongogocu

7.05.2018

180
Avatar
Füsun Sa Sabah

7.05.2018

180
Avatar
Hande Civan

7.05.2018

180
Avatar
Bilgi Buluş

7.05.2018

180
Avatar
Arzu S. Candoğan

7.05.2018

180
Avatar
Asime Can Özözer

6.05.2018

180
Avatar
Sinem Ekinci

6.05.2018

50
Avatar
Derya Doğuşlu

6.05.2018

200
Avatar
Erkan Çelenk

6.05.2018

500
Avatar
Su Kaya

6.05.2018

180
Avatar
Gizli Fongogocu

6.05.2018

180
Avatar
Can Tüzün

6.05.2018

500
Avatar
Tuğçe Saygın

6.05.2018

180
Avatar
Zeynep Alemdaroglu

6.05.2018

180
Avatar
Gizli Fongogocu

6.05.2018

180
Avatar
Tülay Özer

6.05.2018

180
Avatar
ÖZLEM ALBAYRAK

6.05.2018

180
Avatar
Nilgün Kiper

6.05.2018

180
Avatar
Serhan Süzer

6.05.2018

500
Avatar
Yeşim Elibol

5.05.2018

180
Avatar
Gizli Fongogocu

4.05.2018

360
Avatar
Gizli Fongogocu

4.05.2018

50
Avatar
Gizli Fongogocu

4.05.2018

180
Avatar
180
Avatar
Gizli Fongogocu

3.05.2018

180
Avatar
Pelin Bektas

3.05.2018

50
Avatar
Arzu Kervanci

3.05.2018

180
Avatar
50
Avatar
Sinem Bicer Tuzer

2.05.2018

720
Avatar
Elvin Göncü

1.05.2018

180
Avatar
Dilek SOKMENOGLU

1.05.2018

180
Avatar
Latife Tunc

1.05.2018

180
Avatar
Yıldız Mete

1.05.2018

200
Avatar
Rengin Karabey

1.05.2018

500
Avatar
Gizli Fongogocu

1.05.2018

500
Avatar
Sena Baran

30.04.2018

180
Avatar
JALE BAYRAKTAR

30.04.2018

180
Avatar
Burçak Denizeri

30.04.2018

50
Avatar
Asli Altinok Erdal

30.04.2018

180
Avatar
20
Avatar
180
Avatar
Gizli Fongogocu

29.04.2018

180
Avatar
Gizli Fongogocu

28.04.2018

180
Avatar
Kına Demirel

28.04.2018

360
Avatar
Özgür Alaz

28.04.2018

180
Avatar
Armagan Portakal

27.04.2018

180
Avatar
Ahmet Er

27.04.2018

500
Avatar
Hilal Dadaş

27.04.2018

20
Avatar
Hilal Dadaş

27.04.2018

20
Avatar
Hilal Dadaş

27.04.2018

20
Avatar
Özge Eren Akbulut

27.04.2018

180
Avatar
Burcin Akgun Unaldi

27.04.2018

180
Avatar
Gizli Fongogocu

26.04.2018

180
Avatar
180
Avatar
Ulaş Erol

26.04.2018

180
Avatar
ASLI ÖZBAY

26.04.2018

180
Avatar
180
Avatar
180
Avatar
Elif Aysimi Duman

25.04.2018

500
Avatar
200
Avatar
Perihan Gürer

25.04.2018

360
Avatar
Vanessa Taragano

25.04.2018

50
Avatar
Özge Yaran Buzlu

25.04.2018

180
Avatar
Esra Ünalan

25.04.2018

180
Avatar
Sibel Yılmazer

25.04.2018

180
Avatar
ASUDE EGÜZ ERAS

25.04.2018

180
Avatar
Zeynep Kavalcı

24.04.2018

180
Avatar
Zuhal Karamehmet

24.04.2018

180
Avatar
Devrim Yetkin

24.04.2018

180
Avatar
180
Avatar
Fatma Erdem

24.04.2018

180
Avatar
Gulsev Cetinkaya

24.04.2018

180
Avatar
Gizli Fongogocu

24.04.2018

200
Avatar
AYŞENUR ÇAKIRCA

24.04.2018

180
Avatar
Suheda Erol

24.04.2018

180
Avatar
Gizli Fongogocu

24.04.2018

180
Avatar
Gizli Fongogocu

24.04.2018

500
Avatar
Natali Yesilbahar

24.04.2018

540
Avatar
Melek Berber

24.04.2018

180
Avatar
Banu Tozluyurt

24.04.2018

180
Avatar
Elif Sarısu

23.04.2018

180
Avatar
Sila Nur Isik

23.04.2018

180
Avatar
Sema Ayvacı

23.04.2018

500
Avatar
Gizli Fongogocu

23.04.2018

180
Avatar
180
Avatar
Gizli Fongogocu

23.04.2018

250
Avatar
Erdem Tavukçuoğlu

23.04.2018

2500
Avatar
Levent Tavukcuoglu

23.04.2018

180
Avatar
Özgül Öztürk

23.04.2018

180
Avatar
Elçin Işik Onaran

23.04.2018

180
Avatar
Gizli Fongogocu

23.04.2018

2500
51.490 ₺ TOPLANDI
Hedef 50.000 ₺
%102
180 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
23 Nisan 2018 - 23 Mayıs 2018
Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
İstanbul , Türkiye
ÖDÜLLER
20 ₺
Gönül Dostu
Kalbimiz bir... Bizi takipte kal... Desteğinin nerelere ulaştığını göreceksin... Ve postadan 3 tane kartpostal çıkacak anısına...
18 adet alındı.  (Toplam : 1000)
Tahmini Gönderim Tarihi:
22 Haziran 2018
50 ₺
TEŞEKKÜR
Projemizi beğendin ve destek vermek istedin, teşekkür ederiz. Kartpostallarımızdan 10 adet yollayacağız. Beğeneceğini, paylaşacağını ve bizi unutmayacağını umuyoruz.
15 adet alındı.  (Toplam : 500)
Tahmini Gönderim Tarihi:
22 Haziran 2018
180 ₺
PUDUHEPA
Kıyafeti Arzu Kaprol tasarımlı Puduhepa, size Amerikan bezinden yapılmış bir çanta içerisinde ulaşacak. Çantamızda: Puduhepa Arzu Kaprol etiketli kiyafeti Bohçasıyla bir adet gecelik Hikaye kitabı Puduhepa'dan kız kardeşine bir mektup Anneye bir mektup Kartpostallar bulunacak.
166 adet alındı.  (Toplam : 250)
Tahmini Gönderim Tarihi:
22 Haziran 2018
500 ₺
KADEŞ
Puduhepa'nın mührünü taşıyan Kadeş Anlaşması, bu topraklara barışı getirmişti. Eğitime verdiğin destek, ileride bu topraklarda kesintiye uğramayacak bir barışın temellerini oluşturacak, inanıyoruz... Bu ödüle özel hazırladığımız özel ahşap kutunun içerisinden sürpriz bir hikaye kitabı çıkacak... Zarf şeklindeki çantamızı, bebeği hediye edeceğin kişinin ismine özel olarak işleyeceğiz. Bir de sana özel bir mektup yazmış Puduhepa. Mühürlü...
26 adet alındı.  (Toplam : 50)
Tahmini Gönderim Tarihi:
22 Haziran 2018
2.500 ₺
BARIŞ
3 yıl boyunca çıkan tüm Puduhepa Kız Kardeşleri bebeklerinden bir adet ilk sana yollayacağız:)
3 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
22 Haziran 2018
DESTEKLE