Bu set grup halinde oynamaya uygun mu?

Evet! Setimiz hem grup halinde hem de tek başına oynanabilmektedir. Grup halinde oynanması durumunda paylaşım ortamı ve topluluk bilinci kazanımı gözlemlenmektedir.

Bu finansmana neden ihtiyacımız var?

Toplayacağımız bu destekle 450 adet Türkçe 250 adet İngilizce olmak üzere toplam 700 set üreteceğiz. Üreteceğimiz setleri daha fazla çocukla buluşturarak sanat ve oyundan daha fazla çocuğun faydalanmasını sağlamak istiyoruz.

Bu oyun kaç yaşındaki çocuklara göredir?

Bu oyun 5 yaş ve üzeri çocukların kullanımına uygun olarak hazırlanmıştır.

Aktivite setinde neler var?

Picasso hikaye kitabı , "Duyguların Rengi" çark oyunu ,"Kübist Portreler" çıkartmalı kolaj çalışması ,"Ne alaka" tuzluk-biberlik oyunu ,Picasso'dan mektup,İnteraktif uygulama linkleri

Bu aktivite seti çocuklara ne kazandırıyor?

Sanatçıdan aldığı ilhamla çocuk kendi ifade biçimini oluşturuyor. Farklı malzemeler kullanarak motor becerilerini geliştiren oyunlarla soyut düşüncelerini somut bir şekilde ortaya koyuyor. Bu oyunlarla hayal gücündekileri gerçekliğe döküyor. Arkadaşları ile paylaşımda bulunuyor. Duygu ve düşüncelerini ifade ediyor. Yaptığı işi anlatıyor. Topluluk bilinci kazanıyor. Saygı duyuyor ve duyuluyor. İşler istediği gibi gitmediği durumlarda esneklik geliştiriyor. Sorun çözme pratiği yapıyor. Takım çalışmasıyla kolektif fikir üretmeyi öğreniyor. Ortak noktaları ve farklılıkları görüyor. Kurgulama ve yaratıcı düşünme pratiği yapıyor.

Üretilen ürünlerin ne kadarı bağışlanacak?

Bağış kampanyaları kapsamında seçilen 500 TL tutarında her ödül için 1, 1000 TL tutarında her ödül için 3 ve 5000 TL tutarında her ödül için 5 kutu oyuncak Toplum Gönülleri Vakfı desteği ile ihtiyaç sahibi çocuklara ücretsiz olarak ulaştırılacaktır.