Miselyum Kısa Film

İnsanların, çeşitli yaş gruplarında olmalarına ve değişik hayat şartlarına sahip olmalarına rağmen aynı yaşam sancısında buluştuklarını anlatmaktadır.

MİSELYUM FİLM KONUSU VE KARAKTERLERİ

Miselyum, mantarların yeraltında bulunan bir bölümüdür. Bitkilerin birbirleriyle besin paylaşmasına olanak sağlar. Yeraltının nöral ağı gibidir. Trilyonlarca uzantıları vardır. Dünyada nerede olursanız olun bastığınız toprağın altında hep miselyum olacaktır. 

Sahir, Bige, Göze ve Aren farklı yaş gruplarında ve bambaşka hayatlara sahip birbirinden bağımsız bireylerdir. Ne kadar farklı hayatlarda olsalar da aynı yaşama sancısını çekerler; bulundukları yaşama sıkışmışlık hissi. Bu yönleriyle tıpkı miselyuma benzerler. Sahir 62 yaşında, yaşadığı hiçbir şeyi unutamayan, yapayalnız bir adamdır. Unutamadığı anılarıyla hayatını sorgular ve geçmişe özlem duyar. Yapayalnız hayatının içinde sıkışıp kalmıştır. Bige 26 yaşında, zengin bir adamla evlidir. Yaşadığı evlilikte hiç mutlu ve memnun olmayan Bige, kaçış yolları arasa da bu evliliğe mahkumdur. Göze 37 yaşında, üniversiteden mezun olduğu sene annesini kaybetmiş bir hemşiredir. Annesinin vefatından sonra üzüntüden felç geçiren babasına bakmaktadır. Hayallerini ve ideallerini asla hayata geçirememiştir. Ev, market ve eczane arasındaki üçlemeye sıkışmıştır. Aren ise 10 yaşında bir çocuktur. Annesi ve iki ablasıyla yaşamaktadır. Babası, o doğduğunda onları terk etmiştir. Annesi, babasız büyüyen Aren’e baba rolü yüklemiştir. Feodal erkekçi bir yaklaşımla büyüyen Aren, ablalarıyla eşit şartlara sahip olmamasını sorgulamaktadır. Toplumsal cinsiyet rollerinin yüklediği anlamlar arasında sıkışıp kalmıştır.

BİZ KİMİZ?


Merhaba, ben Dilara Adak. Anadolu Üniversitesi Gazetecilik 3. sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda Sinema ve Televizyon Bölümünde çift anadal yapıyorum. Hobi olarak fotoğraf çekiyorum. Miselyum benim senaristliğini paylaştığım ve yönetmenliğini yaptığım ilk bağımsız projem. Bunun için çok heyecanlıyım.

Merhaba, ben Beril Kaya. Anadolu Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon 3.sınıf öğrencisiyim. Oyunculukla ilgileniyorum. Miselyum filminin senaristiyim ve sanat yönetmenliğini yapacağım. Bu proje benim için çok özel bir yere sahip. Hem kamera arkasında hem kamera önünde çok değerli bir ekiple birlikte yer alacağım. Bunun için çok heyecanlıyım.

Merhaba ben Kadir Karmuş. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesinde personelim ve 16 yıldır müzikle uğraşıyorum . Bu  güzel projenin  ses ve yapımcılığını üstlenmekteyim .Ekibimin  filmimiz için gözlerindeki heycanı görebiliyorum.

Merhaba, ben Alperen Yılmaz. Anadolu Üniversitesi’nde Sinema Televizyon öğrencisiyim. Miselyum filminde yardımcı yönetmen ve ışık şefi olarak görev alıyorum. Bu proje benim ilk bağımsız projem ve bu harika ekiple birlikte sete çıkmak için sabırsızlanıyorum.

Merhaba , ben Kenan Verbakel. Anadolu Üniversitesi Sinema ve Televizyon 2. sınıf öğrencisiyim. Bu projede kameramanlık rolünü üstleneceğim. Ortaya çıkacak olan filme bakıp “bunu biz yaptık” demek için sabırsızlanıyorum.

Merhaba ben Selma Ferhan Yörük. Anadolu üniversitesinde sinema ve televizyon 2.sınıf öğrencisiyim .Bu ekipte sanat asistanı olarak yer alıcam .Bu ekipte yer aldığım için çok heyecanlıyım.Sabırsızlıkla bekliyorum.

Selamlar, ben Ahmet Tanrıverdi. Anadolu Üniversitesi'nde Sinema ve Televizyon ikinci sınıf öğrencisiyim. Bu proje set fotoğrafçılığını yapacağım ikinci projem olacak. Bu muhteşem ekip ile görev alacağım için çok mutlu ve heyecanlıyım!

Merhaba, ben Lâl Okyar. Anadolu Üniversitesi’nde Çizgi Film ve Animasyon bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. Miselyum’da tasarım danışmanı olarak bulunuyorum. Değerli ekip arkadaşlarımla bu projede yer almak ile ilgili çok heyecanlıyım.

Merhaba, ben Mohamed. Sinema ve televizyon bölümünde okuyorum, üçüncü sınıf. Bu proje Storyboard yapacağım altıncı projem olacak.

Merhaba, ben Ayşe Melike Söğüt. Eskişehir Teknik Üniversitesi Tekstil ve Moda tasarım bölümü 2.sınıf öğrencisiyim. Miselyumda stil danışmanı görevi yapacağım. Bu proje benim ilk projem bu yüzden oldukça heyecanlıyım. Ekibin güzel bir iş çıkaracağına eminim.

Merhaba, ben Mîna Çakılkaya. Anadolu Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon öğrencisiyim. Kendimi ses montajı ve kayıt alanında geliştirmek amacıyla bu projeye katıldım. Bu ekipte yer aldığım için çok mutluyum.

Merhaba ben Tayfun Bürker. Anadolu Üniversitesi'nde Sinema ve Televizyon bölümü 2.sınıf öğrencisiyim ve bu projede ışıkçı olarak görev alıyorum.Bu güzel ekip ile güzel bir iş çıkaracağımıza eminim.


Desteğiniz Nasıl Kullanılacak?

Filmimizin çekiminde kullanılacak teknik ekipmanı sağlamak, kostüm ve dekor gibi sanat öğeleri ihtiyacını karşılamak, festival giderlerinde kullanmak gibi amaçlarla yapımcı desteğimiz ve sponsorluklarımız dışında sizlerin de desteğine ihtiyacımız var. 

  • Pre-podüksiyon giderlerinde;

Filmimiz dört ayrı ana karakter ve yedi farklı mekanda geçiyor. Bu mekanları kiralamak, mekanların dekorlarını tamamlamak, kostüm tasarımları oluşturmak gibi işler bu aşamanın temel giderleri diyebiliriz. Çekimde kullanacağımız teknik ekipmanlar (kameralar,tripodlar,ışıklar,sis makinası vb.) da pre-prodüksiyon ve prodüksiyon aşamasına dahil. 

  • Post-prodüksiyon sürecinde;

Filmin kurgusu, müzik ve ses tasarımı gibi işler post-prodüksiyon aşamasını oluşturuyor. 

  • Festival ve tanıtım masraflarında;

Film ekibi olarak birçok festivale katılmayı hedeflemekteyiz. Özellikle yurt dışında da katılmak istediğimiz festivallerin dolar ve euro kuru nedeniyle katılım ücretlerinin artmasından dolayı bu aşama için de yardımınıza ihtiyacımız var.

Takvim

Çekimleri 6-12 Mart 2022 tarihleri içerisinde tamamlanacak olan filmimizi, Mayıs ayı itibariyle festivallere göndermeyi planlıyoruz.


Başka nasıl destek olunabilir?

Bizi instagram hesabımızdan takip edebilir, Fongogo sayfamızı sosyal medyan ve çevrende paylaşabilirsin!

Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
Gizli Fongogocu

7.02.2023

100
Avatar
İlknur Şahin

5.02.2023

100
Avatar
Gizli Fongogocu

3.02.2023

1000
Avatar
Gizli Fongogocu

3.02.2023

100
Avatar
Gizli Fongogocu

3.02.2023

100
Avatar
Celil Dilekci

2.02.2023

60
Avatar
Alperen Yılmaz

2.02.2023

30
1.490 ₺ TOPLANDI
Hedef 10.000 ₺
%14
7 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
02 Şubat 2023 - 25 Mart 2023
Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
Eskişehir , Türkiye
ÖDÜLLER
30 ₺
Damlaya damlaya göl olur!
Filmimizin sosyal medya hesaplarında isminize özel teşekkür edilecektir.
3 adet alındı.  (Toplam : 2000)
Tahmini Gönderim Tarihi:
25 Mart 2023
100 ₺
Özel Teşekkür
Filmimizin jeneriğinde ve sosyal medya hesaplarında isminize özel teşekkür edilecektir.
4 adet alındı.  (Toplam : 1000)
Tahmini Gönderim Tarihi:
25 Mart 2023
250 ₺
Filmimizi online izleme şansına sahip ol!
Film tamamlandıktan sonra size özel izleme linki gönderilecektir.
4 adet alındı.  (Toplam : 500)
Tahmini Gönderim Tarihi:
13 Haziran 2023
5.000 ₺
Ortak Yapımcı
Filmimizin jeneriğinde ve sosyal medya hesaplarımızda ortak yapımcı olarak isminiz geçecektir.
0 adet alındı.  (Toplam : 1)
Tahmini Gönderim Tarihi:
25 Mart 2023
DESTEKLE