MERHABA ANNE, BENİM, LOU LOU

Eşcinsel olduğunu annesi hariç diğer tüm aile üyelerinden saklayan Hakkı’nın, annesinin ölümüyle beraber zor bir karar vermesi gerekecektir.


Lou Lou'ya merhaba diyin! Sizi bir an önce Lou Lou'yla tanıştırmak için sabırsızlanıyoruz. Yakın zamanda sete çıkmayı planladığımız kısa filmimiz için fongogo'da bize destek olun. Aramıza katılın ve ödüllerimizden kazanın!

(English below)

SİNOPSİS

Drag Queen performanslar sergileyerek ve çocuklara özel ders vererek geçimini sağlayan üniversite öğrencisi Hakkı, işten döndüğü bir gece annesinin ölüm haberini alır. Dindar bir ailenin içerisinde küçük bir şehirde büyüyen Hakkı’nın hayatı üniversite okumak için İstanbul’a geldikten sonra çok değişmiştir. Cinsel yönelimleriyle ilgili farkındalıkları güçlenmiştir, artık hissettiği gibi özgürce yaşamaktadır ve etrafındaki herkes tarafından Lou Lou adıyla bilinmektedir. Bu durumu ailede annesinden başka kimse bilmemektedir. Bu sebeple uzun süredir ailesiyle iletişimde olmayan Hakkı, annesinin cenazesi için 3 yıl sonra ilk defa memleketine döner. Uzun zamandır onları görmeye gelmediği için babası ve ablası ona mesafeli ve kızgındır. Yolda olduğu halde cenazeyi bekletmezler ve ailesiyle ilk karşılaşması mezarlıkta olur. Annesinin ölümü ve diğer aile üyeleriyle kurduğu ilişkiyle ansızın yüzleşmek zorunda kalır. Kalabalık cenaze evinde ailenin erkek çocuğu rolünü oynamak zorundadır. Eski odasında annesinin onun için örmeye başladığı renkli kazağı, bir miktar parayı ve annesinin babasından gizli onu ziyarete geldiğinde birlikte çekildikleri fotoğrafı saklanmış halde bulur. Bu süreç onda babasının mesafeli haline ve annesinin ölümüne karşı hissettiği suçluluk hissine rağmen kendi olma cesareti yaratacaktır.

EKİP

NELER YAPTIK?

2022 yılında senaryosunu tamamladığımız projemizle, 23. İzmir Ulusal Kısa Film Festivali/Pitching Ulusal kategorisinde Witchcraft Film Yapım Desteği Ödülü'ne layık görüldük.

Aynı yıl Ay Yapım ve Yeditepe Üniversitesi Sinema Kulübünün ortaklığıyla düzenlenen Luma Kısa Film Festivali'nde En İyi Senaryo ödülünü kazandık.

Uluslararası Linz Kısa Film Festivali'nde Talent Academy-Short Film Lab'e kabul aldık, fakat masrafları karşılayamadığımız için festivale katılıp filmimizin sunumunu yapamadık.

2023 yılında Kadir Has Üniversitesi Yaratıcı Endüstriler Platformu'na yaptığımız başvuru sonucu filmimiz desteklenmeye uygun görüldü.

SİZİNLE BİRLİKTE NELER YAPACAĞIZ?

Mevcut ekonomik koşullarda sinema yapabilmek -özellikle bizim filmimizin konusunu da düşünürsek- oldukça zor. Filmimizi önyargıyla karşılanmayacağımıza emin olduğumuz, benzer etik anlayışlara sahip olduğumuza inandığımız, destek alabilme ihtimalimizin mevcut olduğu her platformda büyük bir inançla savunduk. Kazandığımız başarılardan ve gördüğümüz manevi destekten çok mutlu olsak da bu destekler ne yazık ki yeterli değil.

Filmimize yaptığınız yatırımlarla;

  • Ön hazırlık
  • Ekipman kira ücretleri ( Kamera, Işık, Ses v.b )
  • Ulaşım
  • Yemek
  • Sanat ve Kostüm
  • Post Prodüksiyon ( Kurgu, Renk, Ses v.b )
  • Festival Başvuruları

gibi temel giderlerimize ve uzun süreler emek harcayan ekibimizin haklarının az da olsa karşılığını verebilmemize destek olacaksınız. Sizin yapacağınız her destek, Lou Lou için emek veren herkese artistik ve ideolojik düzlemde gerçekleştirmeyi hayal ettikleri yeni yaratımlar için umut ve cesaret katacak.Filmimizi destekleyerek Lou Lou’nun bu zamana kadar edindiği birçok arkadaşından birisi olabilirsin.

yahut

Filmimizi sosyal medyada paylaşarak veya arkadaşlarına yollayarak başka insanların Lou Lou’yla tanışmasına vesile olabilirsin.


SON SÖZ

İyi bir sinemacı olma hayali kuran biri olarak uzun yıllardır kamera önü ve arkası birçok projede çalıştım, birçok eğitime katıldım, tiyatro yaptım, oyunlar yönettim. Sürekli okudum ve izledim. Cebimde birçok taş biriktirdim. Bütün bunları yaparken de güdülerimi, ayrıntılara bakma yetimi kaybetmemek için çabaladım. Kendime güvendiğim ve hâla eksik olduğumu bildiğim yanlarım var. Fakat bu filmin benim için iyi bir başlangıç olacağına yönelik inancım tam. Bu projeyi daha iyiye götürecek her türlü imkânın peşinden koşmaya, çalışmaya, aramaya devam edeceğim. Umarım aynı inancı paylaşabiliyoruzdur.

Benim için cebimdeki taşları dökme vakti.  

Saygılarımla;

Atakan Yılmaz

 for FOREIGN SUPPORTERS


SYNOPSIS

University student Hakkı, who makes a living by performing Drag Queen performances and giving private lessons to children, receives the news of his mother's death one night when he returns from work. Growing up in a small city in a religious family, Hakkı's life has changed a lot after he came to Istanbul to study at university. He now lives like an LGBTI individual and is known by the name of Lou Lou. No one in the family knows about this situation except his mother.Hakkı, who has not been in contact with his family for a long time, returns to his hometown for the first time in 3 years for his mother's funeral. His father and older sister are distant and angry with him since he has not visit them for a long time. Even though he is on the way, they do not keep the funeral waiting and his first encounter with his family is in the cemetery. He is suddenly forced to confront her mother's death and her relationship with other family members. He has to play the role of the son of the family in the crowded funeral home. In his old room, he finds the colorful sweater that his mother started to knit for him, some money and the photo they took together when his mother came to visit him secretly from his father. These events will give him the courage to be himself despite the distance of his father and the guilt he feels for the death of his mother

Writer and Director Biography - Atakan Yılmaz

I was born on October 3, 1996, in Izmir. I started my formal education in the Department of Political Science and International Relations at Istanbul University. Later, I dropped out of his school and started to study Radio, Television and Cinema at Kadir Has University with the intention of pursuing my ideals. I realized that I had an interest in theatre and cinema during my childhood. In the ongoing process, I worked as an actor and director in many theatre plays and I won many awards with my performances in many plays. I acted various characters in many national and international TV series and film projects. I am still working in various departments in many cinema, TV series, music clips and documentary projects.WHAT DID WE DO?

We were awarded the 'Witchcraft Film Production Support Award' in the 23rd Izmir National Short Film Festival/Pitching National category.

In the same year, we won the 'Best Screenplay Award' at the Luma Short Film Festival organized by the partnership of Ay Yapım and Yeditepe University Cinema Club.

We were accepted to the Talent Academy-Short Film Lab at the International Linz Short Film Festival, but we could not attend the festival and present our film because we could not afford the expenses.

As a result of the application we made to Kadir Has University Creative Industries Platform in 2023, our film was deemed eligible to be supported.

WHAT DOES YOUR SUPPORT MEAN TO US?

It is very difficult to make a movie in the current economic conditions. We have presented our film with great faith in every platform where we are sure that it will not be prejudiced and we believe that we have similar ethical understandings. Although we are very happy with the achievements we have and the moral support that we receive, these supports are unfortunately not enough.

With your support to our film;

pre-production
Equipment rental fees (Camera, Light, Sound, etc.)
Transport
catering
Art and Costume
Post Production (Edit, Color, Sound etc.)
Festival Applications

You will help us to pay back our basic expenses, such as such, as well as the salaries of our team, who have been working for a long time, even if it is small.By supporting our movie, you can be one of many friends that Lou Lou made through the journey.

or

You can share our movie in your social media accounts and introduce Lou Lou to new people.


Last  Words

As someone who dreams of being a good filmmaker, I have worked in many projects in front of and behind the camera for many years, attended many workshops, made theater and directed plays. I have worked with many successful people. I have learn a lot from them and have gained many experiences. I read and watched constantly. In this process, I provided script support to many film projects and wrote my own series and films. While doing all this, I tried not to lose my instincts and my ability to look at details. I still have parts of myself that I trust and know I'm weak. But I have full faith that this project will be a good start for me. I will continue to pursue, work, and seek every opportunity to improve this project. I hope we can share the same faith.
Yours sincerely,
Atakan.Şehirler

İstanbul
Proje takımı henüz video eklemedi.
Proje takımı henüz resim eklemedi.
Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
Serhan Erbaş

22.09.2023

750
Avatar
Gizli Fongogocu

21.09.2023

300
Avatar
300
Avatar
Ayça Bal

19.09.2023

750
Avatar
300
Avatar
Gizli Fongogocu

17.09.2023

300
Avatar
Ali Ercivan

16.09.2023

750
Avatar
Gizli Fongogocu

15.09.2023

1500
Avatar
750
Avatar
Zeynep Dilan Süren

15.09.2023

300
Avatar
Emre Sefer

14.09.2023

300
Avatar
Berçin Gölcük

13.09.2023

1800
8.100 ₺ TOPLANDI
Hedef 105.000 ₺
%7
12 DESTEKÇİ
43 GÜN KALDI
13 Eylül 2023 - 05 Kasım 2023
Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
İstanbul , Türkiye
ÖDÜLLER
300 ₺
DİJİTAL TEŞEKKÜR KARTI/ Digital Thank You Card
Filmimizden bir karenin arka planda olduğu bir teşekkür kartı hazırlıyor, size yolluyor ve bunu Instagram hesabımızda paylaşıyoruz./ We will send you a personized thank you card with a frame from our movie in the background and share it on our Instagram account.
7 adet alındı.  (Toplam : 500)
Tahmini Gönderim Tarihi:
05 Kasım 2023
750 ₺
Gala Davetiyesi-Film Premiere Invitation
Filmimizin ilk gösterimini yapacağımız sinema salonunda size davetiye hediye ediyoruz./We invite you to the premiere of our movie.
4 adet alındı.  (Toplam : 50)
Tahmini Gönderim Tarihi:
05 Kasım 2023
1.500 ₺
Filme Özel Tasarlanmış Bardak
Galamıza davetlisiniz. Ayrıca Lilith Craft tarafından filmimiz için özel tasarlanmış bardağı size yolluyoruz./We will send you the glass specially designed for our movie by Lilith Craft.
2 adet alındı.  (Toplam : 15)
Tahmini Gönderim Tarihi:
20 Aralık 2023
2.500 ₺
Backstage Fotoğraflarımızdan Baskı
Galamıza davetlisiniz. Ayrıca Mesut Adlin imzalı backstage fotoğraflarımızdan oluşan tasarım bir baskıyı tarafınıza yolluyoruz./We will send you a specially designed print of our backstage photographs signed by Mesut Adlin.
0 adet alındı.  (Toplam : 50)
Tahmini Gönderim Tarihi:
05 Aralık 2023
5.000 ₺
OYUN DAVETİYESİ
Galamıza davetlisiniz. Ayrıca yönetmenimiz Atakan Yılmaz'ın oynadığı HardLove adlı oyuna iki kişilik davetiye hediye ediyoruz./ We will send an invitation for two to the play call HardLove, in which our director Atakan Yılmaz is also an actor.
0 adet alındı.  (Toplam : 20)
Tahmini Gönderim Tarihi:
05 Kasım 2023
10.000 ₺
OYUN DAVETİYESİ+AFİŞ
Galamıza davetlisiniz. Ayrıca size iki kişilik oyun davetiyesi hediye ediyor, filmimizin afişini tarafınıza iletiyoruz. Ayrıca film jeneriğimiz ve tüm platformlarda adınıza yer veriyoruz. /We will send you invitation of play for two and our movie's poster. We also add you to credits in all platforms.
0 adet alındı.  (Toplam : 5)
Tahmini Gönderim Tarihi:
05 Aralık 2023
20.000 ₺
Ortak Yapımcılık/Co-Producer
Ekibe hoş geldiniz! Size bütün ödüllerle birlikte prodüktör ünvanını veriyoruz./Welcome to the our team. We give award you the title of producer (along all other rewards).
0 adet alındı.  (Toplam : 5)
Tahmini Gönderim Tarihi:
05 Aralık 2023
DESTEKLE