LAVİNYA - Sinema Filmi

Filmimizin daha geniş bir izleyici kitlesiyle buluşması ve Türkiye'nin farklı noktalarında da gösterilebilmesi için desteğinize ihtiyacımız var.

FİLMİN KONUSU

Yönetmen olarak benim ikinci sinema filmim olan Lavinya; en basit anlatımıyla, bir şekilde yolları kesişen iki sıra dışı karakterin, beraber bir yolculuğa çıkmasını konu alan "Neo-noir" türünde bir yol filmidir. 

Hayatın anlamsızlığından yakınan, geçmişi şaibeli ve gizemli bir genç kız olan Lavinya (Derya Ekşioğlu), kendisi ve geleceği ile ilgili yeni kararlar vermek zorundadır. Ancak ne yapacağı konusunda hiçbir fikri yoktur. Bir gece ansızın karşılaştığı karizmatik bir delikanlı (Timo Roy) Lavinya'nın hayata karşı bakış açısının değişmesine yol açar.

BÜTÇE

Filmin finansmanını kendi kaynaklarımızla karşıladığımız mütevazı bir bütçeyle, çekimlerini yoğun bir emek harcayarak canla başla çalışan sınırlı sayıda bir ekiple gerçekleştirdik. Bize her türlü desteği sunan kişi ve kurumların imkanlarıyla da filmimizi tamamladık. Sağolun varolun! 

NE YAPMAK İSTİYORUZ?

İlk etapta festival yolculuğuna hazırlanan filmimizin daha iyi yerlere gelmesini sağlamak, yurt içinde ve dışında daha geniş bir izleyici kitlesiyle buluşması ve Türkiye'nin farklı noktalarında da gösterilebilmesi için desteğinize ihtiyacımız var. 

NEDEN FONGOGO?

Ülkemizde bağımsız yapımların en büyük sorunları finans ve dağıtım, yani gösterim sorunudur. Bağımsız bir yapımın istisnasız ve tek kaynak bulabileceği mecra ise kültür bakanlığı sinema fonudur. Hele ki alternatif bir projeyle destek bulmanız ülkenin içinde bulunduğu siyasal ve sosyo-ekonomik şartlarda mümkün dahi olamamaktadır. Bu destek çok sınırlı sayıda filme verilmektedir. Bu filmlerin çoğu da vizyon şansı bulamamakta sadece belli başlı festival gösterimleriyle sınırlı kalmaktadır.

Ben bağımsız sinemanın zincirlerini kırabilmesinin tek yolunun bireysel ve kitlesel fonlama yöntemleriyle yapılabileceğine inanıyorum.

Bir filmin gerçek anlamda bağımsız olmasının yöntemi finansal açıdan hiçbir kurum ya da otariteye bağlı kalmamakla başarılabilir.

Biz ilk etabı başarıyla tamamladık. Şimdi sıra sizde!


OYUNCULAR

DERYA EKŞİOĞLU


TIMO ROY

EKİP

DESTEKÇİLERPAYLAŞIM

Bu filme destek olmak ve bu grubun bir parçası olmak için bu projeyi sosyal medya hesaplarınızdan fırsat buldukça ve çokça paylaşarak da bize destek olabilirsiniz.

Unutmayın; aydınlık Türkiye'nin geleceği sizin de geleceğinizdir ve bağımsız sinema bu ülkenin aydınlık geleceğidir!

Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
Biriz Demirkaya

12.05.2018

100
Avatar
Suna Sarıkurt

2.05.2018

100
Avatar
Cansu Ergin

25.04.2018

20
Avatar
Banu Katran

13.04.2018

50
Avatar
Özlem Biçer Topuz

13.04.2018

50
Avatar
Can Saracli

13.04.2018

50
Avatar
50
420 ₺ TOPLANDI
Hedef 30.000 ₺
%1
7 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
13 Nisan 2018 - 31 Mayıs 2018
Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
ÖDÜLLER
20 ₺
TEŞEKKÜRLER
Filmin sosyal medya hesaplarından adınıza teşekkür edilecek. Ayrıca mail adresinize teşekkürler kartı gönderilecek.
1 adet alındı.  (Toplam : 0)
Tahmini Gönderim Tarihi:
03 Haziran 2018
50 ₺
DİJİTAL AFİŞ
Film afişinin baskıya uygun formatta ve yüksek çözünürlüklü (300dpi) versiyonunu göndereceğimiz linkten indirebileceksiniz.
4 adet alındı.  (Toplam : 0)
Tahmini Gönderim Tarihi:
03 Haziran 2018
100 ₺
KARTPOSTAL
Film için özel olarak hazırlanmış tasarımıyla 300gr kartona basılmış 10cmx15cm ebatlarındaki kartpostala sahip olacaksınız. Kargoyla adresinize postalayacağız.
2 adet alındı.  (Toplam : 0)
Tahmini Gönderim Tarihi:
15 Haziran 2018
200 ₺
BASKILI BARDAK
Filmin orijinal logosunun bulunduğu kupa bardağa sahip olacaksınız. Kargoyla adresinize postalayacağız.
0 adet alındı.  (Toplam : 0)
Tahmini Gönderim Tarihi:
15 Haziran 2018
300 ₺
İMZALI KARTPOSTAL
Yönetmen ve oyuncular tarafından imzalanmış 10cmx15cm ebatlarındaki kartpostalı adresinize postalayacağız. Sadece elli kişiye özel ve sınırlı sayıdadır.
0 adet alındı.  (Toplam : 50)
Tahmini Gönderim Tarihi:
15 Haziran 2018
400 ₺
İMZALI AFİŞ
Yönetmen ve oyuncular tarafından imzalanmış filmin orijinal afişini adresinize postalayacağız. Sadece elli kişiye özel ve sınırlı sayıdadır.
0 adet alındı.  (Toplam : 50)
Tahmini Gönderim Tarihi:
15 Haziran 2018
500 ₺
ÖZEL GÖSTERİM
Film vizyona çıkmadan önce herkesten önce izleme önceliğine sahip olacağınız ve film ekibinin de yer alacağı özel gösterime davetlisiniz.
0 adet alındı.  (Toplam : 250)
Tahmini Gönderim Tarihi:
30 Haziran 2018
1.000 ₺
FİLM JENERİĞİNDE YER ALMAK
Filmin jeneriğinde adınız destekleyenler arasında yer alacak. Aynı zamanda filmin galası ve partisine de davetlisiniz.
0 adet alındı.  (Toplam : 12)
Tahmini Gönderim Tarihi:
29 Ağustos 2018
15.000 ₺
DESTEK YAPIMCI OLMAK
Film ekibinin bir parçası olarak, künyede ve jenerikte adınız Destek Yapımcı olarak yer alacaktır. Filmle ilgili web indekslerinde de adınız görünecektir. Ayrıca yukarıda belirttiğimiz diğer tüm ödüllerin de sahibi olacaksınız.
0 adet alındı.  (Toplam : 4)
Tahmini Gönderim Tarihi:
15 Haziran 2018
DESTEKLE