KUTU (The Box) I Türkçe ve İngilizce Olarak Ayrı Ayrı Çekilen Kısa Film

Yalnız kalmak için ona kimsenin ulaşamayacağı uzak bir köye kaçan kadının kapısında ertesi gün gizemli bir kargocu belirir. Elinde garip bir kutu vardır...

4Er Media Hakkında...

Biz; sinema, fotoğrafçılık, yapım ve sanatın farklı dallarında bulunan profesyonellerden oluşan bir grup tutkulu insanız. Sıra dışı, çarpıcı ve akılda kalıcı senaryoları kısa filmlere çevirmek ve uluslararası festivallere göndermek üzere 2019 yılında bir araya geldik ve şu ana kadar deneyimlediğimiz kadarıyla, beklediğimizin üzerinde bir verimlilikle ilerlediğimizi kolaylıkla söyleyebiliriz.

Bu alanda bizi farklı kılan iki özel ilkemiz var: İlki; (istisnalar dışında) her kısa film projemizi Türkçe ve İngilizce olmak üzere ayrı ayrı çekiyoruz. Bu durumda bizleri destekleyen dostlarımız aslında iki ayrı yapıma katkıda bulunmuş ve isimlerini geçirmiş oluyorlar. İkinci ilkemiz ise; fon toplansa da toplanmasa da, bizlere destek olanları asla yarı yolda bırakmamak üzere, projelerin her şekilde mutlaka hayata geçirilmesi! Fon toplamak üzere sergilenen tüm projelerin çekimleri başlamış durumda. Somut adımlar atmadan fon sürecine girmeme nedenimiz, projelerimize katkıda bulunacak değerli destekçilerimize filmin duygusunu, kalitesini ve bir parçasını göstermenin, ciddiyetimizin ve saygımızın gereği olduğuna inanmamız.  

Kısa Filmler Hakkında...

Kısa filmlerin güzel yanı, uzun metrajlı filmlere göre çok daha hızlı çekilip tamamlanabilmesi. Ve iyi bir kısa filmin, en az iyi bir uzun film kadar akılda kalıcı olmakla kalmayıp, bazen izleyenin kalbine daha fazla dokunabilmesi! Bir filmi izlemek için topluca hazırlanmak ve ekran karşısına oturmak gerekirken, kısa filmler her an her yerde sadece az bir zaman ayrılarak paylaşılabilen çok özel sanat eserleri. Adeta her yere taşınabilen minyatürler gibi! Ama bu minyatürlerin iyi birer sanat eseri olmaları, iyi çekilmeleri, iyi birleştirilmeleri, renkleriyle kare kare çalışılması ve mesajın o kısa süre içinde verilebilmesi gerekiyor. Tüm bunların yanında, her filmi hem Türkçe ve hem de İngilizce olmak üzere iki dilde ayrı ayrı çekiyoruz! Ve bu, bu sektörde pek rastlanan bir şey değil. Bu nedenle senaryolar konusunda çok seçici olmamız gerekiyor. Bize ulaşan sayısız senaryodan sadece birkaçını o sene içinde çekme kararı alıyoruz. Fragmanlarını izleyeceğiniz kısa film de, bu zorlu elemelerden geçen ve festivallerde ödül alma şansı en yüksek senaryo üzerinden seçildi.  

Filmimiz (Kutu / The Box) Hakkında...

Fon için sergilediğimiz tüm projelerimiz gibi, çekimleri çoktan başladı ve fragmanları (2 kısa + 2 resmi fragman) hazırlandı bile. Fonlama sürecini takiben, destekçilerimizin aylar boyu beklemesine gerek kalmadan, kısa bir süre içinde hayata geçmiş olacak.

Kutu, son derece gizemli ve özel senaryolardan birine sahip bir film. Bir kadın, kapısının rahatsız edici bir şekilde çalınması üzerine, her şeyi bırakıp, kimselerin bilmediği uzak bir köye, ailesinin kullanılmayan tatil evine kaçıyor. Ancak kimselerin bilmediği bu yerde, tam da her şeyi geride bıraktığını düşünürken, kapısına elinde çizgi filmlerden fırlamış gibi görünen renkli bir kutu bulunan, garip ve gizemli bir kargocu geliyor. Kadın her ne kadar dirense de, esrarengiz adam ona getirdiği kutuyu alması için ısrar ediyor. Ve gerilimle gizem aynı anda artmaya başlıyor.

Kutu, aslında her izleyende karşılığı bulunan çok insani bir konuyu da, tüm bu gizemli akışın içinde eş zamanlı olarak anlatıyor. Ama bunların ne olduğunu beklenmedik anlarda ve çarpıcı şekillerde açıyor. İzleyenler, sonunda senaryonun yaptığı bir dizi manevrayla şaşkınlık yaşıyorlar.

Proje Hangi Aşamada?

Filmin ilk etap çekimleri, İstanbul’da tamamlandı. İkinci etap çekimleri ise, dünyanın en güzel coğrafyalarından biri olan Bodrum’da tamamlandı. Yapım aşamasına geçildi.

Kutu'nun yapım aşaması her iki dilde de (İngilizce ve Türkçe) tamamlandıktan sonra, sonbahardan itibaren bir sene boyunca birçok uluslararası film festivaline katılacak. Yapım aşaması bittiği anda, Kutu, bizlere destek olan dostlarımızla öncelikli olarak (herkese açık hale gelmesinden aylar evvel) özel bir bağlantı üzerinden hemen paylaşılacak. Takiben de, birkaç ay sonra tüm dünyayla paylaşılacak.

En kritik süreçler neredeyse tamamlanmış durumda. Geriye; tüm kalemlerde genel giderlerin ve yapım maliyetlerinin karşılanması kalıyor. Her iki dilde de, ayrı ayrı olabilecek en kaliteli yapım kalitesinin yakalanması ve projenin olabilecek en çarpıcı şekilde tamamlanması için, vereceğiniz her ölçekte destek, bizler için çok değerli.


Nasıl Destek Verebilirsiniz?

İhtiyaç duyulan fonlama; tüm ekibin çekimler için yaptığı yolculuk-konaklama giderleri, teknik ekipman giderleri, yapım masrafları, ekibin günlük giderleri, gerekli masraf-ödemeler ve 12 ay boyunca katılmaya devam edilecek festivallerle ilgili katılım-yolculuk-konaklama giderlerine destek olacak.

Küçük Ölçekli Destek: Dilerseniz isminizi resmi hesaplarımızda, içinde sektörle ilgili isimlerin de bulunduğu (sanatçılar, yönetmenler, yapımcılar, senaristler, oyuncular, yazarlar, iş insanları vb) binlerce takipçimize özel bir teşekkür notu ile paylaşacağız.

Orta Ölçekli Destek: Orta ölçekli bir destek vermeyi tercih ederseniz, isminizi projeyle birlikte ölümsüzleştirerek, filmin sonunda "teşekkürler" veya "özel teşekkürler" kısmına ekleyeceğiz. Birçok yapımda olduğu gibi hızla görünüp kaybolmayacaklar. Bu konuda hassasız :)

Büyük Ölçekli Destek: Bu aşamada hem 4Er Media ailesinin bir parçası oluyorsunuz, hem de IMDB'nin de dahil olduğu dünya sinema ve film sektöründe isminiz resmi olarak "yapımcı" sıfatıyla buluşuyor. Bu noktadan sonra, artık gerçek anlamda ve resmi olarak bir yapımcı olmuş veya bir yapımcıysanız, bu kalitede bir kısa filmi portföyünüze eklemiş oluyorsunuz.

Sosyal Medya Desteği: Sosyal medya hesaplarınızda filmimizi ve bizlerle ilgili görüşlerinizi (isimlerimizi "tag" olarak ekleyerek) paylaşmanız durumunda, sizlerle yorumlar üzerinden yazışıyor, teşekkür ediyor ve desteklerinizin yerini bulması (filmin yapımının en iyi şekilde tamamlanması) için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

Her ne şekilde desteklerseniz destekleyin, tüm destekleriniz için şimdiden teşekkürler :)

Şehirler

Muğla
İstanbul

Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Avatar
CAGRI DORTER
11.07.2019
Müzik Seçimleri
Sevgili dostlarımız, son 1 haftadır projenin atmosferini en iyi yansıtacak müzik seçimleri üzerine çalışıyoruz. Bugün itibarıyla tamamlanmasını beklediğimiz bu sürecin sonunda, gözden geçirilen bine yakın müzik, efekt ve tını arasından en uygun olanlar seçilmiş ve projeye dahil edilmiş olacak. Güzel haftalar diliyoruz :)
Avatar
CAGRI DORTER
5.07.2019
Fragman Videoları ve Posterler
Değerli dostlarımız, filmimize ait 4 poster ve 4 fragman fon sayfamıza ayrı ayrı yüklendi. Tüm poster ve fragmanların İngilizce olanları da mevcut. Bu fragmanlara 4Er Media Youtube Kanalı üzerinden ulaşabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ediyor, hepinize güzel günler diliyoruz...
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
Orkan Metin

16.08.2019

125
Avatar
Pelin Gorpe

16.08.2019

125
Avatar
Beyza Sezer

4.08.2019

125
Avatar
50
Avatar
Hatice Değirmenci

9.07.2019

125
Avatar
500
Avatar
Duygu Keçecioğlu

5.07.2019

125
Avatar
50
1.225 ₺ TOPLANDI
Hedef 12.500 ₺
%9
8 DESTEKÇİ
SÜRE TAMAMLANDI
03 Temmuz 2019 - 01 Eylül 2019
Ya Hep Ya Hiç: Fonun elde edilebilmesi için proje hedefine ulaşmış olmalıdır. Hedefine ulaşmayan projelerin destekleri destekçilere iade edilir.
Avatar
Proje Sahibi
ÖDÜLLER
25 ₺
Özel Teşekkür
Adınıza hazırlanmış yüksek çözünürlüklü özel bir dijital teşekkür kartı düzenlenerek e-posta adresinize gönderilecek. Çıktı alarak da saklayabileceğiniz güzel bir anı olacak...
0 adet alındı.  (Toplam : 100)
Tahmini Gönderim Tarihi:
01 Ekim 2019
50 ₺
Duyurulu Özel Teşekkür
Adınıza düzenlenmiş özel dijital teşekkür kartına ek olarak, yönetmen sosyal medya hesapları üzerinden binlerce nitelikli takipçiye (sanatçılar, yapımcılar, yönetmenler, oyuncular vb) ulaşacak ve süresiz olarak hesaplarımızda kalacak şekilde yapılacak "Özel Teşekkür" duyurusunda isminiz yer alacak.
0 adet alındı.  (Toplam : 100)
Tahmini Gönderim Tarihi:
01 Ekim 2019
125 ₺
Öncelikli İzleme (VIP Erişimi)
Filmin online ilk gösterimine VIP katılım hakkı! Adınıza düzenlenmiş özel dijital teşekkür kartı, sosyal medya hesapları üzerinden "Özel Teşekkürler" duyurusunda isminizin kalıcı olarak yer alması ve tüm bunlara ek olarak, filmin yapımı bittiği anda herkesten aylar evvel izleme fırsatı! Özel bir şifreli bağlantı üzerinden filmi birçok uluslararası film festival jürisinden dahi evvel izleyebilecek ve dilerseniz bizlerle görüşlerinizi paylaşabileceksiniz...
0 adet alındı.  (Toplam : 50)
Tahmini Gönderim Tarihi:
01 Ekim 2019
250 ₺
Öncelikli İzleme + Fiziksel Teşekkür Kartı
Yönetmen tarafından imzalanmış (post yoluyla gönderilecek) fiziksel teşekkür kartı ile hem desteğinizi ölümsüzleştirin hem de kalıcı bir anıya sahip olun! Adınıza düzenlenmiş özel dijital teşekkür kartı, sosyal medya hesapları üzerinden "özel teşekkürler" duyurusunda isminizin kalıcı olarak yer alması ve filmin yapımı bittiği anda (herkesten aylar evvel) VIP izleme ve yorum yapma fırsatı da, bu paketin diğer hediyeleri...
0 adet alındı.  (Toplam : 25)
Tahmini Gönderim Tarihi:
01 Ekim 2019
500 ₺
Filmin TEŞEKKÜRLER Bölümü + 4Er Media Grup Üyeliği
Tebrikler! Artık filmin ve ekibimizin ayrılmaz bir parçasısınız! İsminiz filmle buluşuyor ve ölümsüzleşiyor! Adınıza düzenlenmiş özel dijital teşekkür kartı, sosyal medya hesapları üzerinden "özel teşekkürler" duyurusunda isminizin kalıcı olarak yer alması, online VIP galaya katılım hakkı, yönetmence imzalı fiziksel teşekkür kartı (posta) ve tüm bunlarla birlikte Türkçe yapımın sonunda isminizin "Teşekkürler" bölümünde yer alması ve "4Er Media Grup Üyeliği" (Facebook hesabı gerekir)!
0 adet alındı.  (Toplam : 20)
Tahmini Gönderim Tarihi:
01 Ekim 2019
1.000 ₺
Film Sonu "ÖZEL TEŞEKKÜRLER" + ÖNCELİKLİ OYUNCULUK
Tebrikler! Artık filmin ve ekibin ayrılmaz bir parçasısınız! İsminiz filmle buluşarak ölümsüzleşiyor ve "Öncelikli Oyunculuk Hakkı" ile listemize giriyor! Dijital teşekkür kartı, sosyal medya "Özel Teşekkür" duyurusu, online gala katılım hakkı, yönetmence imzalanmış fiziksel teşekkür kartı (posta) ve bunlarla birlikte Türkçe yapımın sonunda isminizin "Özel Teşekkürler" bölümünde yer alması + gelecek projelerde (talebinize bağlı olarak) "Öncelikli Oyunculuk Hakkı" + 4Er Media Grup Üyeliği (FBook)
0 adet alındı.  (Toplam : 10)
Tahmini Gönderim Tarihi:
01 Ekim 2019
2.500 ₺
YARDIMCI YAPIMCI + 4Er Media Grup Üyeliği
Tebrikler! Artık filmin “Yardımcı Yapımcı”sısınız! İsminiz IMDB dahil olmak üzere, sektöre resmi olarak bu sıfatla girecek. Ve elbette isminizin yer aldığı, yönetmen ve oyuncular tarafından imzalanmış büyük boy bir posterle bunu taçlandırmadan olmaz! Adresinize teslim! 4Er Media Grup Üyeliği (Facebook) ile, artık her an birlikteyiz! Elbette bunların yanında online VIP gala katılım hakkı ve sosyal medya hesapları üzerinden "Yapımcılara Özel Teşekkür" duyurusunda isminiz kalıcı olarak yer alacak…
0 adet alındı.  (Toplam : 4)
Tahmini Gönderim Tarihi:
01 Ekim 2019
5.000 ₺
YAPIMCI + 4Er Media Grup Üyeliği
Tebrikler! Artık filmin “Yapımcı”sısınız! İsminiz IMDB dahil olmak üzere, sektöre resmi olarak bu sıfatla girecek. Ve elbette isminizin yer aldığı, yönetmen ve oyuncular tarafından imzalanmış büyük boy bir posterle bunu taçlandırmadan olmaz! Adresinize teslim! 4Er Media Grup Üyeliği (Facebook) ile, artık her an birlikteyiz! Elbette bunların yanında online VIP gala katılım hakkı ve sosyal medya hesapları üzerinden "Yapımcılara Özel Teşekkür" duyurusunda isminiz kalıcı olarak yer alacak…
0 adet alındı.  (Toplam : 4)
Tahmini Gönderim Tarihi:
01 Ekim 2019
7.500 ₺
İKİ FİLMİN DE YAPIMCISI OLMAK + 4Er Media Üyeliği
Tebrikler! Artık hem Türkçe hem de İngilizce filmin “Yapımcı”sısınız! İsminiz IMDB dahil olmak üzere, sektöre resmi olarak bu sıfatla girecek. Hem yurt içinde hem de yurt dışında alınacak olası ödüllerle ilişkilendirilecek! Yönetmen ve oyuncular tarafından imzalanmış (adrese teslim) büyük boy bir posterle bunu taçlandıracağız! Elbette her iki yapıma da online VIP gala katılım hakkı, sosyal medya "Yapımcı Özel Teşekkürleri"nde isminizin anılması ve 4Er Media Grup Üyeliği (Facebook) ile birlikte!
0 adet alındı.  (Toplam : 4)
Tahmini Gönderim Tarihi:
01 Ekim 2019
DESTEKLE