Beyoğlu Sineması’nın Desteğinize İhtiyacı Var | Sayenizde

Sinema salonlarının tüm dünyada çok zor günlerden geçtiği günümüzde, sizleri bu kültürün yok olmaması için katkıda bulunmaya davet ediyoruz.

1989 yılından bu yana sinema aracılığıyla dünyaya farklı bir gözle bakmaya, beyazperdede gördüğümüz ve hayatımızı şekillendiren eşsiz hikâyelerin nesilden nesile aktarımına vesile olmaya çalışıyoruz.

Sizlerin büyük desteğiyle uluslararası festivallerde gösterilen filmleri ve Türkiye bağımsız sinemasından en heyecan verici yapımları sizlerle buluşturuyoruz; söyleşiler, alternatif programlar ve atölyeler düzenliyor, geleceğin sinema kulübünü inşa ediyoruz.

Sinema salonlarının tüm dünyada çok zor günlerden geçtiği günümüzde, sizleri bu kültürün yok olmaması için katkıda bulunmaya; özellikle yeniden kapalı kaldığımız bu günlerde sinema emekçilerimizin maaşları, pasaj aidatı ve kira gibi sabit giderleri ödeyebilmemiz için destek olmaya davet ediyoruz.

Siz de yapacağınız aylık desteklerle Beyoğlu Sineması’na destek olarak tarihiyle, şehir kültüründeki hayati önemiyle sembol bir yer haline gelmiş bir mekânın geleceğe umutla bakmasını sağlayabilirsiniz. Bu destekle birlikte, bu kez sadece Beyoğlu Sineması'na destek olmakla kalmayacak aynı zamanda sinema kulübü üyeliğinden, özel hediyelere, davetiyelerden film seçimlerine öncülük etmeye kadar birçok ayrıcalığın sahibi olabileceksiniz. 

Neden Destek Olmalı?

Hali hazırda, uygulanan kültür politikaları ve ekonomik sıkıntıların sonucu olarak zorlu günler geçiren Beyoğlu Sineması, pandemi sürecinde daha da büyük güçlüklerle karşı karşıya kalmış, #Sayenizde adlı Fongogo kampanyasına verdiğiniz destekle ve 1989'a abone olan izleyicilerimizin katkılarıyla yoluna devam edebilmişti. Şimdiyse bu desteğin kalıcı olması için bir adım daha atıyor, gerek pandemi sürecinde, gerekse sonrasında Beyoğlu Sineması'na süresiz biçimde destek olabileceğiniz, tüm dünyada çok yaygın olan bir kampanyaya sizleri davet ediyoruz.

Tüm dünyada sinema salonlarının geleceğinin tartışmaya açıldığı, sinema salonlarının sivil toplum ve devlet desteğiyle faaliyetlerine devam edebildiği günümüzde her geçen gün yok olmakta olan sinema kültürünü yaşatmak için bağımsız sinema salonlarının varlığının önemi bir kez daha gündemde. Dünyanın farklı noktalarında, birçok şehirde, sinema severlerin buluşma noktası olan mekanlar bu süreçte faaliyetlerine devam edebilmek, pandemi sonrasında yeniden aynı heyecanla kapılarını açık tutabilmek için bu süreci desteklerle atlatmaya çalışmakta.

Vizyon takviminin sürekli değiştiği, stüdyoların filmlerini sinema salonları yerine dijital platformlara vermeyi tercih ettiği bu geçiş döneminde kütür bakanlığından destek bulamayan bağımsız sinema salonlarından biri olan Beyoğlu Sineması, artık yüklerin ağırlaştığı son noktada kurtarılmayı bekleyen değil, misyon ve vizyonunu sürdürebilmek için dünyadaki örneklerine benzer düzenli ve seyirci dostu bir desteğe ihtiyaç duyuyor.

Desteğimle Neler Yapılacak?

Yapılacak desteklerle Beyoğlu Sineması'nın nesilden nesile bağımsızlığını koruyarak, Türkiye’de sinema kütürünün gelişimine katkı sağlamaya devam etmesi amaçlanmaktadır. Kapalı kaldığı dönemde, sabit giderlerin karşılanması; pandemi koşullarının iyileşmesi ve vizyon takviminin normale dönmesiyle birlikte ise güncel filmlerin yanı sıra bir sinematek işlevi üstlenerek kült, klasik filmler de izleyicilerle buluşturulacak.
 

Nasıl?

Aylık 5, 10, 25, 50, 100, 250, 500 ve kurumsal 1.000 TL olmak üzere farklı destek opsiyonlarından birini seçebilir, Beyoğlu Sineması’na destek olabilirsiniz. Bu destekle birlikte, sadece Beyoğlu Sineması'na destek olmakla kalmayacak aynı zamanda sinema kulübü üyeliğinden, özel hediyelere, davetiyelerden film seçimlerine öncülük etmeye kadar birçok ayrıcalığın sahibi olabileceksiniz. 

Destek Modelleri

Aylık 5, 10, 25, 50, 100, 250, 500 ve kurumsal 1.000 TL olan destek modellerinden birini seçerek tarihiyle, şehir kültüründeki hayati önemiyle ve sektördeki konumuyla sembol bir yer haline gelmiş bir mekan olan Beyoğlu Sineması'na destek olabilirsiniz. 

Beyoğlu Sineması Hakkında

Çok seslilik ilkesinden ve bağımsız çizgisinden hiçbir zaman ödün vermeyen Beyoğlu Sineması, kapısı sokağa açılan tarihi bir kent sinemasıdır. İstanbul'un en eski ve hâlâ popülerliğini koruyan en önemli sinema salonlarından biri konumundadır. 1989’da açılan Beyoğlu Sineması, 1994 yılında Avrupa Birliği çatısı altında oluşturulan Eurimages üyeliğine Türkiye'den kabul edilen ilk sinema işletmesidir. Türkiye’de sinemanın gelişimine katkı sağlamayı kendisine her zaman misyon edinen Beyoğlu Sineması kurulduğu günden bu yana bağımsız filmlere kapılarını açmış, İstanbul Film Festivali’nin ana salonlarından biri olmuştur. Beyoğlu Sineması, Başka Sinema’nın anlaşmalı olduğu salonlardan biridir.

 

Şehirler

İstanbul

Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
Enes Kılıç

5.09.2022

25
Avatar
Ozan Karadal

12.07.2022

5
Avatar
Enes Kılıç

5.09.2022

25
Avatar
Aysu Güçlü

2.07.2024

25
Avatar
Borga Dinçler

1.06.2022

5
85 ₺ / AY
5 DESTEKÇİ
"Projeye abone olan destekçilerin kartlarından destek iptal edilene kadar aylık çekim yapılacaktır."
Avatar
Proje Sahibi
Oğuzhan Durmuş
İstanbul , Türkiye
ÖDÜLLER
5 ₺/Aylık
Destek #1 | 5 TL
Teşekkürler: İsminize özel teşekkürler maili.
3 abone
25 ₺/Aylık
Destek #2 | 25 TL
Teşekkürler: İsminize özel teşekkürler maili. Sinema Kulübümüzün Parçası Ol: 1989 aboneliği.
2 abone
50 ₺/Aylık
Destek #3 |50 TL
Teşekkürler: İsminize özel teşekkürler maili. Sinema Kulübümüzün Parçası Ol: 1989 aboneliği. Misafirimiz Ol: Her ay 1 adet davetiye.
0 abone
100 ₺/Aylık
Destek #4 | 100 TL
Teşekkürler: İsminize özel teşekkürler maili. Sinema Kulübümüzün Parçası Ol: 1989 aboneliği. Misafirimiz Ol: Her ay 1 adet davetiye. İlk Senin Haberin Olsun: Özel gösterimlerin önceden bilgilendirilmesi.
0 abone
250 ₺/Aylık
Destek #5 | 250 TL
Teşekkürler Maili: İsminize özel teşekkürler maili. Sinema Kulübümüzün Parçası Ol: Aylık 1989 aboneliği Davetiye: Her ay bir adet çift kişilik davetiye. İlk Senin Haberin Olsun: Özel gösterimlerin önceden bilgilendirilmesi. Programımızı Sen Belirle: Her ay sonunda yapılacak anketle; Beyoğlu Sineması'nda gerçekleşecek özel gösterimler ve dijital mecralarda yapılacak çalışmalara ilişkin fikir alış verişi yapılmasının sağlanması.
0 abone
500 ₺/Aylık
Destek #6 |500 TL
Teşekkürler Maili: İsminize özel teşekkürler maili. Sinema Kulübümüzün Parçası Ol: 1989 aboneliği Davetiye: Her ay iki adet çift kişilik davetiye. Programımızı Sen Belirle: Her ay sonunda yapılacak anketle; Beyoğlu Sineması'nda gerçekleşecek özel gösterimler ve dijital mecralarda yapılacak çalışmalara ilişkin fikir alış verişi yapılması. İlk Senin Haberin Olsun: Özel gösterimlerin önceden bilgilendirilmesi. Bir Hediyemiz Var: Her ay adresinize gönderilecek bir adet size özel bir hediye.
0 abone
1.000 ₺/Aylık
Kurumsal Destek
Sosyal Medya Teşekkürü: Markanıza özel teşekkürler paylaşımı. Sinema Kulübümüzün Parçası Ol: 10 adet 1989 aboneliği Davetiye: Her ay beş adet çift kişilik davetiye. İlk Senin Haberin Olsun: Özel gösterimlerin önceden bilgilendirilmesi. Bir Hediyemiz Var: Her ay adresinize gönderilecek bir adet size özel bir hediye.
0 abone
DESTEKLE